RATUJMY POLSKIE LASY! – MOBILIZACJA!


logo-230x110Warszawa, ulica Wiejska, sala plenarna Sejmu RP. Głęboka noc z czwartku na piątek 18 grudnia 2014 r. Naród spokojnie śpi nie przeczuwając, że właśnie szykuje się największy zamach w dziejach III RP. W wielkiej tajemnicy, pod osłoną nocy, w trakcie przedświątecznego ferworu Sejm chce po cichu przegłosować zmianę w Konstytucji RP umożliwiającą sprzedaż polskich Lasów. To prawie trzydzieści procent terytorium Polski!

Na szczęście do zmian w konstytucji potrzebna jest większość ⅔ głosów posłów. Dzięki temu okryty tajemnicą plan nie powiódł się. Ale projekt nie przeszedł tylko pięcioma głosami! A było bardzo blisko. Aż za blisko.

Rządzący kombinują przy prywatyzacji Lasów już od 2008 roku. To już sześć lat. Ryzyko, że w końcu się im uda, jest bardzo duże. Przecież chodzi o ogromne pieniądze. Wielki skarb narodowy, unikat w całej Europie.

POPATRZMY NA CZARNY OBRAZ. CO SIĘ STANIE, GDY WŁADZE DOPROWADZĄ DO PRYWATYZACJI LASÓW? BĘDZIE OZNACZAŁO TO CZĘSTO:

 • koniec spacerów, biegania po Lasach,
 • koniec odpoczynku w Lesie – biwakowania i piknikowania,
 • koniec kąpieli w naszych ulubionych jeziorach,
 • koniec tak popularnego wśród Polaków grzybobrania,
 • koniec zbierania innego runa leśnego: jagód, żurawiny, jeżyn, poziomek,
 • często koniec Lasów w ogóle – przeznaczonych pod komercyjną wycinkę.

Po złodziejskiej prywatyzacji przemysłu, zniszczeniu i wyprzedaży wielu polskich marek pozostało odebranie nam ostatniej realnej własności, z której korzystamy wszyscy – naszych Lasów. Jeśli nawet wstęp do Lasu prywatnego będzie możliwy, nie poczujemy się w nim już jak u siebie – raczej jak intruz.

JAK DO TEGO DOJDZIE?

Kto kupi Lasy po prywatyzacji? Z całą pewnością nie zwykli Polacy. Nie mamy na to pieniędzy. Z pewnością najbogatsi polscy politycy, oligarchowie kupią sobie po kilkaset hektarów, aby później chwalić się przed innymi nuworyszami własną puszczą i urządzać safari u siebie. Ale – jak się wydaje – Lasy zostaną potraktowane jako ogromne źródło dochodów i wzorem innych sektorów gospodarki rozpocznie się gospodarka rabunkowa. Lasy kupią nie tylko bogate firmy eksploatujące Lasy, ale także zachodni obywatele i rządy innych państw, tworząc sobie enklawy na terytorium Polski.

Po sprzedaży Lasów, w przeciągu bardzo krótkiego czasu staną wszędzie tablice zabraniające wstępu do Lasu: Teren prywatny – wstęp wzbroniony!. Podobnie, jak w większości Lasów Europy Zachodniej. W dłuższym okresie natomiast tereny leśne zostaną dokładnie ogrodzone siatką, żeby kontrolować ludzi, zwierzynę i zasoby leśne.

Co będzie, kiedy nowi właściciele zaczną wycinać Lasy, bo po prostu będzie się to im opłacało? Dobry Las rośnie od 40 do 80 lat. Wyciąć go można w parę dni. Jakie zmiany ekologiczne i klimatyczne nastąpią, gdy prywatne obszary leśne zaczną się kurczyć? Taka ingerencja w ekosystem spowoduje wówczas powstawanie gołych połaci ziemi, jak na przykład w Grecji i kłopoty z zasobami wody, jak w Wielkiej Brytanii.

RATUJMY LASY!

Cała Europa i pół Świata zazdrości nam naszych Lasów. Założone przez naszych mądrych Ojców w roku 1924, a więc ponad 90 lat temu przedsiębiorstwo Lasy Państwowe, które dla dobra całego Narodu sprawuje opiekę nad polskimi zasobami leśnymi jest ciągle wzorem dla wielu państw.

Opętani szybkim zyskiem, często nieuczciwi i niemoralni politycy deklarujący obcym mocarstwom sprzedaż lasów muszą być powstrzymani!

Powstrzmać ich możemy TYLKO my, obywatele Polski, polskie media i międzynarodowa opinia społeczna. Nasza akcja skierowana jest do Was wszystkich, Polacy! W tak ważnej sprawie nie możemy patrzeć na nasze sympatie, różnice polityczne. Aby obronić Lasy musimy pokazać naszą ogólnonarodową siłę, ponieważ 2,5 miliona głosów protestu w tej sprawie Sejm RP po prostu wyrzucił do kosza.

Akcja nasza musi być spektakularna i głośna. Różnorodna, zarówno spontaniczna, jak i dobrze przygotowana.

CO MUSISZ ZROBIĆ?

Jak najwięcej Polaków musi porzucić codzienny marazm i obojętność i przyłączyć się do RATUNKU POLSKICH Lasów, zanim bedzie za późno i Polska zniszczona i rozsprzedana, nie będzie już tą naszą Polską, którą zostawili nam Przodkowie — Polską w której warto żyć!

PODPISZ APEL TUTAJ


 

strona na FB: https://www.facebook.com/ratujlasy

bannery: http://ratujlasy.niepoprawni.pl/bannery.php

 

 

Reklamy

6 comments on “RATUJMY POLSKIE LASY! – MOBILIZACJA!

 1. POooosPOoooolite ruszenie, nie macie internetu.?
  Bo nikt sie pod tym nie podpisze, bo Narod ogarnął marazm.

 2. @Panowie, tylko kto to ma wykonać! Nie widać naturalnego przywódcy! To, że nie widać pokazali górnicy, choć się „sztreknęli” , Solidarność zdradziła kolejny raz okazali – ZDRADĘ!
  Kto z tych górników objął następstwo przywódcze w ponowieniu strajku?
  Panowie, proszę przynajmniej wskażcie palcem, kto?
  Kto ten wóz Drzymały współcześnie ma pociągnąć? Pani Jadwiga Chmielowska wyraźnie obnażyła wszystkie nasza słabości. Wywiad wyciepany ze str. Radio Maryja wyświetlili na stronie http://www.solidarni2010.pl.
  Dzisiejszej doby najbardziej uczciwi, prawi, wiarygodni to SOLIDARNI2010.

 3. Ratujmy gornictwo, lasy i to co jeszcze zostalo.Ta bande zlodziei trzeba wykopac poza granice Polski i to jak najszybciej.Inaczej zostanie po Polsce tylko nazwa i to wkrotce.

Możliwość komentowania jest wyłączona.