„Ewidentna pułapka” – Janusz Szewczak o kredytach we frankach szwajcarskich


frank-150x150„Stworzono taki system inżynierii finansowej, że jak Polak, który nie miał tzw. zdolności kredytowej w polskich złotych, to okazywało się, że miał świetną zdolność kredytową we franku szwajcarskim” – mówi Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK-ów, komentując dla nas sytuację Polaków, którzy zaciągnęli kredyty w tej walucie. W jego ocenie nie zrobiono nic, by uchronić polskich konsumentów przed tą pułapką, a dbano jedynie o interes banków. Twierdzi również, że „problem jest gigantyczny i nierozwiązywalny bez udziału państwa”. Ponadto jego zdaniem zawierane umowy, były umowami pozornymi: „Żaden Polak nie dostał ani do ręki, ani na rachunek, ani na konto bankowe żadnych franków – on dostał złotówki polskie.”

Cokolwiek by nie powiedzieć o Polakach, którzy dali się wciągnąć w tę pułapkę, problem jest naprawdę poważny i musi zostać rozwiązany. Zapraszamy do słuchania:

 

za: nowypolskishow.co.uk

 

 

Reklamy

3 comments on “„Ewidentna pułapka” – Janusz Szewczak o kredytach we frankach szwajcarskich

  1. Czas by polscy dziennikarze i ci wciąż niedoinformowani politycy byli w stanie zrozumieć ten prosty fakt, że od kilku lat banki w biały dzień okradają kilka milionów Polaków stosując w 700.000 umów złodziejską klauzulę prawomocnie zakazaną przez polski Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Jest to klauzula indeksacyjna dająca bankowi nieograniczone możliwości naliczania kursu kompletnie wedle własnego widzimisię, bez obiektywnych kryteriów. Kredyty te nie są wcale kredytami frankowymi, ale kredytami w złotych, które cwanie próbowano zamienić w instrument spekulacyjny indeksując do kursu franka. Ale takie indeksowanie jest nielegalne. Klauzuli tej NIE WOLNO w Polsce stosować. Kto ją nadal stosuje wiedząc o wyroku sądu i nakazie wykreślenia jej z umów – ostentacyjnie łamie polskie prawo. Kto mataczy na rzecz przestępcy – uczestniczy w jego przestępstwie.
    http://wyborcza.pl/magazyn/1,142467,17204667,Bedac_mloda_doktorka.html#MT

Możliwość komentowania jest wyłączona.