Antygona, antyczna hiena?

Przy okazji horrendalnej sprawy ekshumacji, zamkniętych trumien, całego szeregu kłamstw rządowych, jak zwykle zresztą, wychodzą różne takie smaczki i szczegóły, z których Sherlock Holmes wywiódłby zapewne cały przebieg zdarzeń i listę morderców, ale i my, nie tak sprawni, możemy przynajmniej spróbować zadać sobie, a i IM parę pytań.Oto od ponad dwóch lat słyszeliśmy, że trumien nie otwierano, bo zabronili tego Rosjanie, bo zabrania tego prawo, raz rosyjskie, raz polskie, innym razem przepisy sanitarne, już nie mówiąc o tym, że ludzka przyzwoitość, współczucie dla ofiar, które wcale nie chcą by naruszano ich spokój, co, chcą? Nawet się domagają? Hmmm, no, to, znaczy, tego, współczucie dla nas wszystkich, którzy mamy dosyć Smoleńska i co nas tu będą jakieś rodziny szantażowały moralnie swoimi problemami i to za nasze pieniądze, za które można by utrzymać, na przykład przedszkole, albo nakarmić dzieci w szkole dla ociemniałych. no, jednym słowem wszystko jedno, jakie argumenty, byle ostatecznym efektem było zamknięcie trumien i nie zweryfikowanie rosyjskiej dokumentacji, nie ma już dziś wątpliwości, że bezczelnie sfingowanej. Oczywiście, sfingowanej tak bezczelnie i tak przy tym prostacko właśnie, dlatego, że mieli pewność, że ta przecwelona, zaszantażowana, zastraszona, upodlona ekipa nigdy nie odważy się przeciwstawić Rosji. Gdyby podejrzewali, że ktoś się postawi i otworzy, z pewnością przyłożyli by się do roboty lepiej. A tak, po co?

I tutaj Parulski, ni stąd ni zowąd, po tych ponad dwóch latach ogłasza, że owszem, nikt nie zabraniał otworzyć, ależ proszę bardzo, wystarczyłaby decyzja prokuratora. Hę? Że, co proszę? Teraz sobie przypomniałeś, Parulski? Kto był tym prokuratorem, nie Parulski czasem? A może ten błazen, co sobie nadęty policzek przestrzelił w nadwiślańskiej wersji seppuku? To, po co była ta dwuletnia szopka? To mruganie okiem do rodzin, że przecież rozumieją, że Rosja to mocarstwo, więc…?

Dwa i pół roku trwały te desperackie próby ekshumacji z jednej strony i powstrzymania ich z drugiej, w końcu ten gnijący układ musiał ulec, bo zwyczajnie skończyły się jakiekolwiek racjonalne, czy choćby mające pozory logiki argumenty. A i to nie do końca, jak się popatrzy na uporczywe odmowy udziału niezależnego eksperta, prof. Badena, wykonania żądanych badań, wreszcie cyrk z Tour la Pologne, czy wożeniem ciał po Polsce w celu znalezienia działającego sprzętu, a mam takie dziwne, jątrzące podejrzenia, że chodzi głównie o to, by wylądowały w sprawdzonym laboratorium, w którym wyjdzie to, co ma wyjść. No, ale ja jestem nieuleczalnym paranoikiem, jak wiadomo, więc proszę się nie sugerować.

Przy okazji, taka historyczna dygresja, jak bezczelnie rządowe ośrodki propagandy i jej cyngle udające niezależnych dziennikarzy i niezależne stacje przyjęły narrację, że pragnąca pogrzebać i uczcić swych bliskich, lub przyjaciół Antygona to cmentarna hiena, a traktujący te zwłoki, jak psy, Kreon, to szanujące uczucia bliskich uosobienie szlachetności. Ponoć większość ludzi w ogóle nie rozumie oglądanego dziennika, czy przeglądanych gazet, rejestrując jedynie nagłówki. Podejrzewam też, że niewielu już wie, kto to była Antygona i kto to był Kreon. Myślę, że to prawda, wyniki wyborów zdają się to potwierdzać. A może to nie wyniki, tylko te ruskie serwery, przez które te wyniki przechodzą, jak przez maszynkę do mięsa? Co prawda, przedstawiciel PKW zapewnił, ze to absolutnie niemożliwe, żeby ktoś ingerował w te wyniki. No, przynajmniej jeden ekspert, co zna się na informatyce i hackerach. Zapewne serwer był zabezpieczony hasłem nie do złamania, konkretnie „ADMIN 2”, bo „admin 1”  już spalony, od czasu historii z ACTA.

Od Pani Szumilas wiem, że ci, którzy kończyli gimnazja, nie zanieśli pieniędzy do Amber Gold. Ciekawe, czy ci absolwenci wiedzą, kto to była Antygona i o co jej chodziło z tym pochówkiem, żeby pogrzebać z szacunkiem i pod swoim nazwiskiem, generalnie. Czyli hiena. Po trupach chciała na Wawel. Taka propozycja skryptu na maturę.

seawolf

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://wpolityce.pl/autorzy/seawolf
http://freepl.info/authors/seawolf
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s