Reduta Dobrego Imienia

Reduta_imienia3

Kim jesteśmy?

Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom została powołana dla inicjowania i wspierania działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski, a szczególnie przebiegu II wojny światowej, udziału w niej Polaków, stosunku Polaków do Żydów, na temat niemieckich obozów koncentracyjnych. Obok tego celem Reduty jest propagowanie wiedzy na temat historii i kultury polskiej oraz polskiej współczesności. Reduta ma także na celu przeciwdziałanie rasizmowi i ksenofobii, zwróconym przeciwko obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na pochodzenie.

Cele te osiągniete mogą być różnymi drogami, lecz najważniejsza z nich to aktywne występowanie przeciwko oszczercom, których ataki w ciągu ostatniego roku wyraźnie się zwielokrotniły, czego wymownym dowodem jest cała sprawa niemieckiego paszkwilu na Armię Krajową “Unsere Muetter, unsere Vaeter”. Reduta nie spocznie w wysiłkach obrony dobrego imienia Polski wszędzie tam, gdzie tego będzie wymagała sytuacja. Równocześnie wzywamy Rząd Rzeczypospolitej do faktycznej, a nie udawanej obrony godności narodu, szkalowanego za granicą (a coraz częściej niestety i w Kraju). Będziemy wspierać te działania Rządu RP, które w naszej ocenie idą w dobrym kierunku, a krytykować i wskazywać te które szkodzą.

Wielkim, niewykorzystanym w odpowiedni sposób potencjałem są Polacy rozsiani po całym świecie. Reduta będzie korzysatać z aktywności, mądrości, kontaktów Polonii, tak aby oszczercy byli efektywnie ścigani. Pomoc Polonii jest w tym nieoceniona.

Reduta początkowo funkcjonowała pod egidą Towarzystwa Patriotycznego – Fundacji Jana Pietrzaka. W ciągu ponadrocznej aktywności rozwinęła się na tyle, że może już działać samodzielnie. Pan Jan Pietrzak jest w Radzie Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom.

Zarząd

Założyciel i Prezes Zarządu – Maciej Świrski

Rada Fundacji:

Prof. Piotr Gliński
Mec. Wiesław Johann
Prof. Andrzej Nowak
Józef Orzeł
Jan Pietrzak
Tadeusz Płużański

Siedziba Fundacji:

ul. M. Kopernika 30 lok. 537
00-950 Warszawa
tel. +48 502 733 189
email: kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl

Darowizny na działalność  Reduty  można wpłacać na konto (z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe” w tytule przelewu):
Bank BZ WBK nr konta:

dla wpłat w złotych:
87 1090 1883 0000 0001 2254 5117

dla wpłat w euro
33 1090 1883 0000 0001 2254 5119

 źródło: http://reduta-dobrego-imienia.pl/?page_id=526

wejdź na stronę: reduta-dobrego-imienia.pl

============================

więcej TUTAJ

.

6 comments on “Reduta Dobrego Imienia

 1. witam wszystkich patriotow. Po 23 letnim pobycie w Holandii wrocilam z mezem/holendrem/ do kraju na stale.Nowy rzad i nasz prezydent Andrzej Duda ma nasze calkowite poparcie. Jestesmy z nich dumni i mamy nadzieje,ze konsekwentnie beda realizowac plan naprawy panstwa polskiego.Cieszymy sie,ze jest organizacja broniaca dobrego imienia Polski,
  z pozdrowieniami,
  Barbara

 2. Nie będzie niemiec plul nam w twarz i dzieci nam germanil. POLSKI My NARÓD…..KONIEC z tym rządzeniem Polską przez obce kraje!!!!

 3. To wspaniała wiadomość , ze Pan prof. Piotr Gliński objął funkcje Pezesa Rady Fundacji. Wniesie w jej działanie swoje bezcenne doświadczenie, wiedzę i mądrość. Uwiarygodni działania Fundacji wsród jej sympatyków. Otwórzmy sie na cele działania fundacji i walczmy sie jeszcze bardziej w ich realizacje. Każdy według możliwości, byle regularnie. Serdecznie pozdrawiam, wierny sympatyk.

 4. dowiedzialm sie o planach dzilan Fundacjii Reduty Dobrego Imienia przeciw znieslawieniom ludzi swiata wobec Polsce oraz Polakom zarowno w Polsce jak I na Swiecie……… miedzy wieloma : >>> pozewem do sadu oraz tzw. ” uderzeniem w kieszen ” ….
  , popieram I zycze nadewszystko sukcesow ,
  a zalozycielowi dziekuje za super wypowiedz, doinformowanie nas Polonusow w Chicago.
  Z powazaniem sluchaczka .

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s