Bohaterowie czy zdrajcy? Leszek Żebrowski o GL-AL

Jaka była historia formacji, której nazwę nosi jedna z głównych ulic Warszawy? Jaką rolę w trakcie II wojny światowej odegrała partyzantka komunistyczna? Po co PPR powołała swoją organizację zbrojną? W czyim interesie walczyły GL i AL? Dlaczego w III RP milczy się na temat ciemnych kart w historii tych organizacji?

Na te i inne pytania związane z działalnością komunistów w okresie II wojny światowej odpowiadał Leszek Żebrowski – historyk i publicysta, współautor (obok Piotra Gontarczyka i Marka Jana Chodakiewicza) książki „Tajne oblicze GL-AL i PPR”, członek Honorowego Komitetu Poparcia organizowanej przez Stowarzyszenie KoLiber akcji „Goń z pomnika bolszewika”.

Spotkanie odbyło się we wtorek 5 czerwca o godz. 19 w znajdującej się na nadwiślańskiej skarpie restauracji Cul De Sac (dawniej Piekiełko) – przy ul. Brzozowej 37 na Starym Mieście

Leszek Żebrowski – historyk, specjalizujący się w historii II wojny światowej i okresu powojennego, publicysta m.in. „Naszego Dziennika” i „Naszej Polski”, autor haseł w Encyklopedii Białych Plam, współorganizator pierwszej wystawy poświęconej „Żołnierzom Wyklętym” (w 1990 roku), autor i współautor książek historycznych na temat Powstania Warszawskiego, narodowego podziemia w okresie II wojny światowej i działalności komunistów w tym okresie.

opis za: https://www.facebook.com/events/245711645530217/

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s