Co robić? Krok pierwszy!

17 sierpnia w polskich kościołach ma nastąpić przeczytanie wspólnego orędzia KaGieBowskiej cerkwi Putina i Episkopatu polskiego. Jest to próba rozmycia win i odpowiedzialności za rosyjskie zbrodnie. Bez wyznania grzechów i aktu skruchy, ma nastąpić pojednanie.

Jestem przekonany o agenturalnej robocie, która do tego aktu prowadzi. Proponuję oraz oświadczam:

W najbliższym czasie udam się do pobliskich kościołów (w mojej okolicy – 5) by zaprotestować. Dam do przeczytania proboszczowi (i ew. księżom) tekst Aleksandra Ściosa, który każdy z Was drodzy czytelnicy znajdzie na stronie http://bezdekretu.blogspot.com/2012/08/pojednanie-z-cerkwia-putina.html i może go wydrukować.

Następnie zadam pytanie: Czy ksiądz (wobec zapoznania z powyższą informacją) zamierza przeczytać orędzie? Jeśli tak, to opublikuję nazwisko księdza oraz nazwę parafii na stronie hańby!

Poniżej mój rejon (+ jeden kościół którego na mapce nie ma) Sprawozdanie zdam.
Photobucket

Jest także pomysł by z parafii, które przeczytają ten tekst przenieść się do innych (po prostu na uczestnictwie w mszy Św. w innym kościele, czyli pewnej formie „bojkotu konsumenckiego”), które tego nie zrobią. Ponieważ jest to pierwszy tekst o działaniu, wszelkie propozycje mile będą przyjęte, a te warte popularyzowania zapewne zostaną spopularyzowane.

To tyle.

Można z tego robić ruch społeczny. Na facebookowej stronie, twitterowskich pogaduchach czy w każdym innym miejscu. Nie roszczę sobie żadnych praw do pomysłu. Cel jest jasny. Albo agentura nas, albo my agenturę!

skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s