TV REPUBLIKA

Oglądaj na żywo: TUTAJ

Informacje o powstającej niezależnej telewizji.

Aktualności

Ewa Stankiewicz:  Co robić? – tworzyć telewizję!

Ewa_dyr_art

slajd z prezentacji na konferencji prasowej

Chcemy by nowa telewizja stała się  w dużej mierze interaktywną telewizją obywatelską, otwartą na propozycje i reagującą na  Państwa oczekiwania.

Zapraszam do zgłaszania pomysłów na programy. Te poważne i niepoważne. Te potrzebne. Te których brakuje. Te które sami chcielibyście Państwo obejrzeć.

Ewa Stankiewicz Czytaj dalej 

Ewa Stankiewicz – Będzie telewizja!

fot: J.Wieczorek

Miło mi zakomunikować Państwu, że zawiązała się spółka akcyjna, na bazie której ma powstać Telewizja Republika. Założycielami tej telewizji są: Tomasz Sakiewicz, Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Cezary Gmyz, Anita Gargas, Katarzyna Hejke, Tomasz Terlikowski i Ewa Stankiewicz.  Czytaj dalej →

więcej o TV REPUBLIKA – TUTAJ

47 comments on “TV REPUBLIKA

 1. Czy Pani Ewa jest dziennikarka czy raczej orędowniczka/głosicielką pewnych tez/prawd/ideologii??? Jedno jak i drugie jest potrzebne, ale podszywanie się pod jedno czyniąc drugie, haniebne. Prosze zdecydowac i wyboru dokonac, bo obu funkcji naraz spelniac sie nie da.

  • Pani Ewa jest znakomitą dziennikarką, Polką, która – podobnie jak swego czasu Oriana Fallaci – nie powściąga emocji wobec ordynarnych kłamstw i manipulacji, choćby od najwyższych autorytetów pochodziły. Nie ukrywa własnych poglądów, prezentuje je śmiało i odważnie mimo oczywistego ryzyka pomyłki, która pani Ewie nie straszna – wszak gdyby się okazało że się pomyliła to potrafi równie odważnie i z klasą przyznać rację i przeprosić (jak np. ws „smoleńskiej” poezji)
   Nie na darmo Krzysztof Kłopotowski napisał słynny list pt „Przewrócony tron” – oto fragmenty poniżej:

   Do Ewy Stankiewicz

   Odzyskuje Pani godność dla polskiego dokumentu filmami „Krzyż”, „Solidarni 2010” a wcześniej „Trzej kumple”. Ale jest coś więcej. Dołączyła Pani do grona mężnych kobiet pamiętnych z historii, które broniły norm moralnych przeciw roszczeniom państwa lub władz okupacyjnych.

   (…) Jak wiemy od Pawła „świat w złem leży”. Aby temu się sprzeciwiać, trzeba mocno w coś wierzyć.

   Co Panią powoduje, że stoi z kamerą godzinami na ulicy pod pałacem tragicznie zmarłego prezydenta, że biega za policjantami, żądając wyjaśnień, wypytuje arogantów, czemu obrażają modlących się Polaków? (…) Jaka to wizja przyświeca Pani wytrwałości – czyżby kraju znów osuwającego się we władanie potężnego sąsiada? Czy nie dlatego krzyczy Pani bez obawy, że jej przerażona twarz nieładnie wypadłaby na okładce modnego magazynu?

   Niedawno długo oglądałem obraz „Rejtan” Jana Matejki. Ileż błędów warsztatowych zarzuci mu esteta! Zbyt płytką perspektywę, natłok postaci. A najgorsza dosłowność, kiedy caryca patrzy z góry na tumult wokół ciała szlachcica leżącego pod drzwiami Sejmu rozbiorowego. W takim kapryszeniu łatwo przeoczyć coś na pierwszym planie, tuż pod okiem widza – przewrócony tron ostatniego króla Polski.

   Pani filmom też można niejedno wytknąć. (…) I znowu, w kapryszeniu, łatwo przeoczyć wątek z pierwszego planu, tuż pod okiem widza: Co rząd zrobił z Polską przed i po Smoleńsku. A jest to taki wątek, jak na obrazie Matejki przewrócony tron ostatniego króla.

   Oni tego nie widzą. W „Krzyżu” młodzież zwołana przez niedowarzonego kucharza, który warzy strawę dla marnych malarzy, dobrze się bawi. Na grobie państwa ma przedrozbiorowe party „po godzinach”. Bo jej powiedziano, co to jest bogoojczyźniany obciach i bardzo się tego boi. Boi się bardziej niż niewoli – byle nie bardzo uciążliwej, bez przemocy wojskowej, tylko trochę podłej i bez wzniosłych obowiązków. Sutener poprowadzi tańce, szantażysta w razie czego pogrozi, premier się poprzymila a prezydent, wychodząc z zabawy ostatni, zgasi znicze.

   (…)

   Nie wiem, ile Pani wytrwa. Wiem tylko, że przechodzi Pani do historii kraju. Ktoś kiedyś napisze o tym wiersz zamiast mojej prozy.

   Krzysztof Kłopotowski

   za: https://ewastankiewicz.wordpress.com/2014/06/06/zyczenia-dla-ewy-stankiewicz-2/

 2. Dziwne te „wolne” media.
  Nie wolno komentować jeśli jest się przeciwnikiem PIS i tej ideologii.
  Żaden z komentarzy, który jest anty PIS nie zostaje umieszczony.
  to faktycznie „wolne” media. Nie chcę takiej „wolności” dla moich dzieci. Nie o to walczyłem z komuną. Miała być wolność słowa i wyznania a jest albo PIS albo giń katolik albo giń. Nie tak to miało wyglądać…. Tyle przelanej krwi tyle nocy w areszcie, tyle ryzyka, walki dla Was młodzieży. Co Wy zrobiliście z Wolnością…..
  Fanatyzm to nie Wolność….

 3. Wreszcie wolna telewizja!!!
  Brawo 🙂
  Wreszcie dowiemy się prawdy o przekrętach PIS z okresu ich rządów. Dowiemy się jak naprawdę sprawowali władzę i ile ukradli w skokach i innych aferach.
  Bardzo się cieszę, że wolne niezależne media ( bo twórcy TV Republika to wolni i niezależni od PIS działacze) zbadają i powiedzą Nam prawdziwym Polakom jak PIS szanuje Nasz kraj i swoich obywateli.
  To najlepsza wiadomość dnia !!!

  • Chyba pomylił WSI i mafijne powiązania byłych oficerów szkolonych przez wschód lub współpracujących , którzy za ujawnienie prawdy dziennikarzom śledczym za rządów PO zapłacili życiem naprawdę trzeba być wielkim ignorantem SEBCO mam nadzieję ,że chciałeś napisać o wielkich przekrętach PO z ziemią i majątkiem URSUSA z wysiedlaniem rodzin z budynków wykupywanych z ludźmi afera znana całej POLSCE położenie łapy PO na zasoby Gazu cała dokumentacja opracowana przez polskich profesorów a pod kontrolą sowietów i fałszywego Amerykanina , który jako emeryt z firmy Górnictwa Gazowego wykrada dokumentację złóż do ameryki i tam wchodzi w układ szemrany bo w teksasie firma wydobywajaca gaz łupkowy zniszczyła środowisko natury ,że ani zwierze ani ludzie nie mają wody z powodu wtłoczenia do wnętrza ziemi Chemikalia i tyle zysku co w pysku lektora kłamliwego .Oglądałam film z Teksasu w TV POLONIA swego czasu lub z satelity innej niezależnej stacji i dziwiło mnie dlaczego PO tego nam nie pokazało .CZas by dziennikarze śledczy nie bali się ciężarówek ze żwirem i polityków z PO czy innej frakcji którzy popełnili przestępstwa przeciew interesom narodu polskiego sprzedaż budynków mieszkalnych w Warszawie budowanych przez Cały Naród Polski po całkowitym zburzeniu zasobów mieszkaniowych przez Niemieckich żołnierzy wermachtu po powstaniu Warszawskim. A czy są wolni to jeśli czynią i mówią ,że na pierwszym miejscu jest Bóg Honor Ojczyzna to przed śmiercią każdego z nas się okaże jak dotrzymał przysięgi .Jeśli ma dobrze w domu poukładane to tym bardziej czytelne dziennikarskie działanie.

 4. Istnieje ogromna potrzeba stworzenia programów traktujących o polskiej literaturze zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Piękna, mądra, wartościowa literatura polska jest prawie pomijana w edukacji młodego pokolenia.

 5. Myślę, że powinienem dodać komentarz. Od wielu lat siedzę w Londynie i od wielu lat nie ma dnia, w którym nie tęsknie za Polską. Swoją wiedzę o tym co się dzieje w mojej Polsce czerpie ze strony Radia Maryja i Gazety Polskiej. Jakieś wirtualne Polski, czy onety. pl. Nie!!! nie pozwolę, żeby mną manipulowano bo to zabiera wolność. Boli mnie to, że kilku osób, które zamieściły komentarze to strażnicy monopolu Polsatu, TVN, czy wymienionych wcześniej stron (bardzo narkotycznych).
  Powiedziałem kiedyś, że wrócę do mojej Polski jak przetrzemy oczy. Teraz w to wierzę i trochę mi wstyd, że jestem za bardzo bierny. Kieruję ten komentarz do włodarzy tej i takiej Telewizji. Wykorzystajcie mnie żebym się nie wstydził.
  Piotr
  PMPM

 6. Super jestem za wami całym sercem. Jedyne do czego mam mieszane uczucia to nazwa ,mnie się żle kojarzy, mogła by być inna np. INNA lub POLSKA ale pewnie z czasem się przyzwyczaję.

 7. To do Ciebie damyk, fakty przeważnie są autentyczne . A co do telewizji bardzo się cieszę że powstaliście trzymam kciuki, nie dajmy im się zarżnąć. Pozdrawiam

 8. Pan Damyk z miejsca zaznacza jaka powinna być – według niego, pewnikiem jego
  chlebodawców -TV Republika. Na I miejscu wadzi mu PiS i Kościół. A więc od lat
  wiadomym jest komu Wadzi Kościół,duchowni,Kaczyńscy z PiS na czele. No cóż, są
  tacy,bo z tego żyją,że pod PRAWDĄ RYJĄ !… Pozdrawiam Szanownych Czytelników

  • Nie obrażaj Jezusa i ludzi wierzących w Boga Janie Orawicz. Widzę że dla ciebie są ważniejsi od Boga i z tego wynika że jesteś niewierzący. Sam Papież mówi że diabelstwem jest modlić się do kogoś innego i ich wywyższać, a to czynisz.

 9. Nie mogę się doczekać tej nowej niezależnej (od reżimu) telewizji. Miała powstać na wiosnę tego roku. Co prawda jeszcze jest zimno i śnieg leży miejscami, ale wiosnę kalendarzową już mamy. To czekamy na TV Republika 🙂

 10. Wlasnie obejrzalem na Youtubie dwa z odcinkow pilotazowych poswiecone „aferze” stolika na koncercie na ktorym byl Pan Bosak. Co bedzie dalej – ze kupil bilet na stacji kolejowej, na ktorej w toalecie lezaly ulotki agencji towarzyskiej?
  Pani Ewo, Panie Rafale – albo zareagujecie zdecydowanie na te zenade, albo uciekajcie z tej telewizji, bo potem moze byc wstyd ze sie w czyms takim bralo udzial…
  A miala byc oaza prawicowej wolnosci i pluralizmu….
  Zal…

  • O właśnie!!! Treść post scriptum bardzo, bardzo ważna. Czytając większość komentarzy, odnoszę wrażenie, że powstająca TV REPUBLIKA to wielka nadzieja wielu wartościowych ludzi…, to zarazem wielkie wyzwanie, ale i wielka odpowiedzialność tych, którzy postanowili ją stworzyć. Trzeba zbudować nowe elity, odrzucając kolesiostwo i nepotyzm

 11. Nareszcie!!! Szczere gratulacje Panie i Panowie. Wierze, ze przyszlosc nalezy do Polski, nawet teraz gdy sie wielu zdaje ze bedzie inaczej. Trzymac tak dalej. Polska sie budzi z letargu. Trzeba wierzyc w moc narodu i jego osiagniecia z przeszlosci, terazniejszosci i przyszlosci. Choc telewizja nosi nazwe „Republika” (czyli Res Publica, Rzeczpospolita) to ufam, ze jednak bedziemy budowac monarchie, Rzeczpospolita Trzech Narodow.
  Szczesc Boze na nowej drodze.
  P.S. Pamietajmu jednak i tez o bledach po naszej stronie i je zawsze punktujmy, badzmy madrzy, a nie zarozumiali.

 12. Wlodas! Jesli nie bedziemy mieli Polskiej telewizji informacyjnej, (TV-Republika) to Polski juz nie ma!!! Pozdrawiam z Toronto.

 13. Calym sercem popieram mam nadzieje zupelnie Niezalezna i Suwerenna telewizje.
  Mam jednak duzo watpliwosci co do mozliwosci przetrwania tj. finansowania …
  Jestem pewny,ze pierwsze firmy czy instytucje zamieszczajace reklamy,a wiec dostarczajace kase beda bezpardonowo niszczone i zwalczane przez rezimowe sluzby,ktore istnieja nie po to przeciez by nas chronic,ale po to by nas zwalczac.
  Mimo moich watpliwosci a raczej realnego spogladania na nasza wspolczesna rzeczywistosc mam nadzieje ,ze sie uda poprzez sprzedaz abonamentow…w przeciwnym razie bedzie to koncowy etap dorzynania watahy…

 14. Popieram jak najbardziej!
  Każdy obywatel tego kraju ma prawo do rzeczowych, prawdziwych i obiektywnych informacji których w tej chwili brakuje w „Tusko-TV”,sądzę że Państwo założyciele jak do tej pory udowodnili swoimi felietonami i wystąpieniami w różnego rodzaju programach iż informacje przekazywane w TV-Republika takowe będą.
  Pozdrawiam

 15. Juz nie moge sie doczekac dostepu internetowego do TV Republika – sadze, ze kasa poprzez abonamenty wplynie szybko i wzmocni jej miejsce w mediach automatycznie. Troche reklamy niech bedzie – bede przynajmniej wiedzial, ze to dla dobrego celu. Pozdrawiam i dajcie znac kiedy!

 16. capo.. Twój komentarz dzieli ludzi a mamy się jednoczyć… przeciwko tej bandzie która obecnie rządzi Polską, to jest teraz najważniejsze.. jestem za takimi mediami jak Telewizja Republika, zobaczymy co będzie dalej ..

 17. Super ,że powstanie TV Republika .Jeśli chodzi o pozyskiwanie środków to ja udostępniałabym powierzchnie reklamowe na konkurencyjnych warunkach.W dzisiejszych kryzysowych czasach to więcej byłoby chętnych.

 18. He, he, telewizja kierowana przez typa o czysto Polskim, przepraszam, żydowskim nazwisku Wildstejn i zgrai niedowartościowanych nieudaczników, których nawet Rydzyk nie chciał chce zrobić konkurencję TV Trwam!
  Chyba nawet Kaczyński ma ich za idiotów!

  • widzisz capo, masz trudności z poprawnym pisaniem, proponuję Ci z nicka odciąć ostatnią literę, będzie jak ulał pasować do Ciebie.

  • CApo CAP to twoje polskie nazwisko nawet nie masz odwagi cywilnej się podpisać i co myślisz ,że jesteś anonimowy to się grubo mylisz ,że tak jest za każde obraźliwe słowa jest odpowiedzialność nie upoważnił ciebie nikt z wymienionych byś się wypowiadał bez szacunku o każdej ze stron nawet św.Franciszek z Asyżu o duchowości i relacji do kapłaństwa nakazał wielki szacunek dla tych którym pozwolił przez sakrament święty dotykać osoby Jezusa Chrystusa podając lekarstwo duszy i ciała . Zatem krótka piłka kapłan ojciec T.Rydzyk nie jest twoim kolegą i czy zatrudni czy nie to nie ty masz opiniować i wartościować ludzi .Pamiętaj Bóg jest miłością jeśli nie miłujesz bliźniego swego jak siebie samego to wiesz kim jesteś i pamiętaj nie jesteś anonimowy ,waż słowa by cię nie przygniotły swoim ciężarem.

 19. Jestem absolutnie ZA. Może wreszcie TVP zobaczy, że jesteśmy ludźmi normalnie myślącymi, dla których patriotyzm nie jest ciężarem. Tęsknię za normalnymi filmami i programem informacyjnym bez komentarzy i głupich dowcipów (vide Wiadomości TVP). Krzysztof

 20. Szanuje panią Ewę za to co zrobiła i robi dla tego kraju. I również czekam na ową telewizję bo w końcu będę mógł obejrzeć coś w tv ze świadomością, że nie chodzi o manipulację tylko o przekazanie prawdy. Na koniec dodam (tak żartobliwie bo czasami i pożartować trzeba..) że miło by było kiedyś osobiście pani Ewie pogratulować za to zaangażowanie, filmy dokumentalne które zrobiła itp. i zaprosić ją na kawę 😉
  ps. wiem, że się nie zgodzi więc to półżartem było;) ale szacunek jak najbardziej szczery dla niej

 21. Przestałem korzystać z Telewizji Publicznej i komercyjnych stacji.
  Czekam na Telewizję Republika!!!

 22. bardzo cieszę się, że powstanie taka telewizja.Czekam na nią i życzę powodzenia. Jestem gotowa zapłacić abonament nawet ok. 20- 30zł. Oprócz trgo co proponujecie dobrze był by zobaczyc mądrw, dobre filmy. TVP zarzuciła kompletnie filmy o tematyce religijnej np. z cyklu „Ludzie Pana Boga”, czy oparte na motywacz biblijnych. zreszta jest spory wtbór filmów nie koniecznie nowych, ale i tak bardzo wartosciowych

 23. Co prawda nie popieram PIS-u ale ciesze się że powstanie nowa stacja TV która będzie alternatywą dla publiki i zapewne nie raz jak będę miał dostęp to zerknę. Mam tylko nadzieję (aczkolwiek wiem że początki są trudne chociażby ze względów finansowych) że stacja nie ograniczy się do walki politycznej i częścią jej ramówki nie będą tylko msze, lub wypowiedzi Hierarchów kościelnych ale także jakieś program y rozrywkowe, lub filmy. Swojego czasu lubiłem oglądac na TVP filmy amerykańskie powstałe na faktach autentycznych, niejednokrotnie dramaty po których łza w oku się kręciła. Pozdrawiam serdecznie

  • otwórz umysł i serce, poczytaj trochę o braciach Kaczyńskich z niezależnych źródeł , wysil się i sięgnij do historii , nie neguj idei Prawa i Sprawiedliwości bo tak łatwiej .wymagaj od siebie więcej i dla siebie więcej…..

   • Nie komentuj takich jak „Damyk”. To podstawiony słup rządowy do sabotowania. Tacy śmierdzą na odległość.

    • UWAGA – NIE obrażajmy uczestników dyskusji. Komentarz zatwidrdzony tylko jako PRZYKŁAD jak nie należy rozmawiać

   • z serca i duszy popieram, dzięki takim słowom serce chce wyskoczyć z piersi, jeszcze Polska nie zginęła jeśli żyją tacy POLACY!!!

  • Dobrze, że będzie ta telewizja ale wymyślcie jakieś nowocześniejsze logo albo chociaż przeróbcie to co macie, bo to aktualne wygląda graficznie jak ze szkolnej gazetki. Albo jakiś konkurs zorganizujcie na logo i wybierzecie najlepsze.

  • A najlepiej jak by pokazywali filmy radzieckie oparte na faktach lub wypowiedzi hierarchów takich jak: Michnik, Wałęsa, Tusk, Komorowski (koniecznie o wierności żony Obamy), Olek i jego przyjaciel (tfu) Palikot, Drzewko i wielu, wielu innych.

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s