(2012.08.21) Żakiet przechodni

Wspomniałem wczoraj o czerwonym żakiecie Kluzik- Rostkowskiej, który stał się, niczym niegdyś żółta koszulka lidera w Wyścigu Pokoju, symbolem politycznej zdrady i … no, nie będziemy świntuszyć, powiedzmy, sięgając do definicji podręcznikowej, czynności seksualnej dokonanej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zresztą nie jest to przestępstwo w Polsce, zatem, Jacek Kurski może spać spokojnie, o ile mu pozwala sumienie, prokurator nie wkroczy. Bowiem ten kultowy już żakiet naciąga na grzbiet właśnie Kurski.

Dziwne, że kurzyści zdecydowali się wejść w buty Kluzikowców wiedząc, czym skończyły się wszystkie poprzednie próby rozbijania prawicy, te wszystkie Polski Plus, potem Polski Plusik (na koniec został Ludwik Dorn solo), Polski w potrzebie, Polski w jeszcze większej potrzebie, Prawice , Ale Te Najprawdziwsze, Pjonki, no i wreszcie  KRTEWMWNUINLPWK, czyli Komitet Reelekcji Trzech Europosłów Wobec Marnych Widoków Na Umieszczenie Ich Na Liście Przez Wrednego Kaczora, nazwa stanowczo za długa, zatem w skrócie Solidarna Polska.

Te wszystkie próby nie brały pod uwagę jednego. Nas, pisiorów.  Naszego instynktu, którym wyczuwamy fałsz i agenturę. Dar od Boga, być może. No i nie wychodzi im. Owszem, na papierze wszystko się zgadza, tak, jak w podręcznikach piszą, mądrzy eksperci od socjologii, gotowania na gazie i baletu opisują, tu szczypta liberalizmu, tam trzy gramy styropianu, z tamtej półki pół metra endecji, stamtąd uncja Marszałka z wąsem na Kasztance, wymieszać, do tego jakiś autorytet w charakterze słupa, z kijkiem w tyłku, tak, żeby się towarzysze z WSI mogli skromnie ukryć w dalszych szeregach kolumny marszowej, wszystko powinno grać, nie??? Najmarniej osiem koma siedem   procenta, na bank. A, kurna, nie wychodzi. Raz za razem, no nie chcą mohery głupie głosować i co im zrobisz, tylko Kaczor i Kaczor, to przecież od zmysłów można odejść i wielu odchodzi. To już nawet w desperacji mówili, no już niech będzie ten PiS, jak tak koniecznie chcecie, uparły się cholery, to trudno, ale bez Kaczora, OK.? Niech on odejdzie do Sulejówka, szacunek, kwiatki, pokarm dla kota najwyższej jakości, wszystko zapewnione, oczywiście, a za to Olejnik z Żakowskim obiecują zagłosować na PiS, no, to jak będzie?

I niestety, za każdym razem odpowiedź jest zbliżona do tej generała Cambronne, czyli „A g….”

Pisze „kurzyści”, bo nietrudno zauważyć, kto tam jest od kombinowania, sorry, panie Zbyszku, piszę to z przykrością, jako dawny ziobrysta, pełen uznania wobec dawnych zasług i zalet, ale, jeszcze długa droga przed Zbigniewem Ziobro, zanim będzie zdolny wystąpić na wiecu bez budzenia zakłopotania i to nawet bez paraliżującej obecności Jarosława Kaczyńskiego w pobliżu. Jarosław ich wciąga jednym nozdrzem i wydmuchuje drugim i to z roztargnieniem. I wygląda, że tak na razie zostanie. Chyba, że nagle my, prawacy zaczniemy się kierować w swoich wyborach politycznych światłymi radami Wyborczej i gorącymi uczuciami starszych pań zakochanych w Tusku, niczym gimnazjalistki, jak Paradowskiej, czy Stokrotki. Ale to nie nastąpi szybko, chłopaki, „zizole”, kombinujcie dalej.

Tylko pamiętajcie, że my mamy dobrą pamięć. PO może wam wybaczy i zapomni, może przygarnie, może na listę wpisze, choć będzie im z tym gorzko w ustach, ale mu będziemy pamiętać zdradę do końca życia. Zresztą wy to wiecie, więc wasz wolny wybór. Do tej pory mieliście te parę procent, jako „prawie PiS”, ciekawe, ile będziecie mieli, jako „drugi PJN” i „antypis”. Co się stało z PJN, wiemy, liderzy do PO, reszta do śmieci. Parcie na szkło w TVN jest zdradliwe. Owszem, bluzgi na PiS zapewniają codzienny wstęp do studia, ale co z tego?  Jakby Stokrotka miała zdolność kreowania zwycięzców w wyborach, to by Olechowski i Czempiński mieli już po trzy kadencje pod żyrandolem, na zmianę, jak Putin z Miedwiediewem. A nie mają.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w Gazecie Polskiej Codziennie i w Freepl.info.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://wpolityce.pl/autorzy/seawolf
http://freepl.info/authors/seawolf
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s