RolnikWnet

„Uratuj Rolnika – Uratuj Samego Siebie” – taką nazwę ma akcja Spółdzielczych Mediów Wnet, która rozpoczęła się 10 lipca podczas podróży Radia Wnet „Wracamy do źródeł”.

W czasie wieczornej Polaków rozmowy okazało się, że ceny które dostają producenci rolni są niewspółmiernie niskie, w porównaniu z tymi, które płacimy w sklepie. Spółdzielcze Media Wnet i Radio Wnet postanowiły rozpocząć program pokazujący, że nowa organizacja handlu jest możliwa.

Akcję poprzedzał rejs tratwy z warzywami i owocami z Ponidzia.

Udało się to zrobić dzięki współpracy dziennikarzy, rolników i marszałka woj. świętokrzyskiego Adama Jarubasa, który swoim autorytetem i zaangażowaniem poparł cały pomysł. Krzysztof Skowroński, prezes Radia Wnet mówi:.

– Akcja ma na celu poprawę funkcjonowania systemu sprzedaży bezpośredniej w Polsce. Przerzucenie mostu pomiędzy producentem i konsumentem umożliwiają nowoczesne technologie, teraz należy odbudować zaufanie i wiedzę ludzi, że nie tylko ważne jest to co się kupuje ale również od kogo

W ofercie, oprócz zdrowych, polskich produktów konwencjonalnych można zamawiać ekologiczne: jajka, oleje oraz warzywa. Na stronie http://www.rolnikwnet.pl można kupić ponadto miody (m.in. rzepakowe, lipowe, gryczane), owoce świeże i suszone, czosnek, kiszonki.

więcej: -> TUTAJ

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s