Gimnazjum dla wszystkich!

Wbrew rozpaczliwym wysiłkom ekipy rządowej afery Amber G. wciąż nie daje się przykryć ani wrzutką Der Spiegla, ani p. Kluzik- Rostkowską, ani Giertychem, jak przyznał w cennym napadzie szczerości Dziurawy Stefan ( wielu zalet ów ciekawy człowiek nie ma, ale na pewno, ma jedną, to, co z siebie wypluwa z pianą na ustach, niczym nowa, dwudziesto-pierwszo wieczna wersja berserka, szalonego Wikinga, wypluwa szczerze, bo właśnie tak myśli, albo właśnie te obszary mózgu są uruchomione). Wiele osób wciąż snuje najrozmaitsze rozważania, co było powodem afery Amber G. ( śledztwo!), zwanej też aferą Tuska. Niektórzy wspominają by pod tym czubeczkiem góry lodowej zobaczyć właściwe rozmiary owej mafijno- rządowej afery, jej właściwych szefów i właściwych właścicieli pranych pieniędzy. No, więc, jedni mówią tak, inni inaczej, wiadomo, ale ostatnio pojawiło się wyjaśnienie, jak by powiedział Pan prezydent (oby żył wiecznie), arcyboleśnie proste. I, co zaskakujące, potwierdzające wersję najbardziej zdesperowanych funkcjonariuszy obecnej ekipy, takich, co to już naprawdę wszystko powiedzą i napiszą, to znaczy, nie tyle wszystko, tylko to, że winny jest Jarosław Kaczyński i duszna atmosfera IV RP.

Jest nowy głos w dyskusji, oto Pani Minister Szumilas, w pewnym sensie potwierdzając powszechna o sobie opinię, ( co ciekawe, mniej więcej to samo mówi obóz jątrząco- dzielący, czyli my, złowrogie czarnopodniebienne pisiory, jak i co trzeźwiejsze lemingi, zwłaszcza ci, co mają, jakie takie pojecie o szkolnictwie), wystąpiła z oryginalnym wyjaśnieniem przyczyn afery. Podobnie, jak z Lechem Wałęsą, wszystkie swoje najostrzejsze o nim satyry napisałem jego własnymi słowami i zdaniami z jego wywiadów, nic nie dodając, ani nie ujmując, tak samo jest i z Panią Minister. Niech mówią cytaty:

„Mój 26-letni dziś siostrzeniec był pierwszym rocznikiem, który uczył się w nowo powołanym gimnazjum – mówiła. – I on nie zainwestował w Amber Gold. Swoje oszczędności ulokowali tam ci, którzy są w większości ze starej szkoły. Gdyby byli lepiej wyedukowani ekonomicznie, nie uwierzyliby w cuda.”
No i proszę, jak wspaniała linia obrony dla Michała Donaldowicza, dla Andrzeja Wajdy, dla Lecha Wałęsy, dla całej ekipy bur(ł)aków z gdańskiej wierchuszki PO, z Prezydentem Adamowiczem, dla prokuratorów i sędziów- nie kończyli gimnazjum, lecz stare szkoły. Ba, gibbony z oliwskiego ZOO też nie kończyły, te, co im Marcin P. sypnął groszem przez głupie nieporozumienie, nie zrozumiawszy, o kim mówi Prezydent Adamowicz, prosząc, by dał trochę kasy „tym starym małpom”, gdy szukał pomocy dla wiekopomnej produkcji hagiografii o Mędrcu Europy „Matejki Polskiej Kinematografii”. A dlaczego? A dlatego, że IV RP z jej duszną atmosferą ich nie wprowadziła, zwłaszcza w wersji wieczorowej, żeby i pracujący mogli skorzystać. Cała energię kierując na dzielenie i jątrzenie, nie pomyśleli kaczyści o narodzie, o obowiązkowych, wieczorowych gimnazjach.
Jeśli dobrze rozumem wypowiedź Pani Minister, gdyby ów 26 letni siostrzeniec nie ukończył nowego gimnazjum, osobiście zaniósłby oszustom swoje ostatnie pół miliona oszczędności, by zakupić złoto w postaci zadrukowanej kartki.
No, teraz musimy się zastanowić, czy jest to kolejna, tym razem samobójcza próba odwrócenia uwagi i sprawienia, byśmy mówili o tej przezabawnej wypowiedzi zamiast o meritum sprawy, czy tez autentyczna próba znalezienia przyczyn. Pani Minister, jako POwski Winkelried, ściągająca na swoją pierś ostrza pik szyderczych dziennikarzy? Wkrótce się przekonamy- jeśli wkrótce zaczną powstawać wieczorowe gimnazja dla wszystkich, najpierw dobrowolne, potem obowiązkowe, być może na bazie niegdysiejszych WUMLów, co będzie ogłoszone, jako ostateczne zamknięcie sprawy Amber Gold i kolejny sukces państwa, które się sprawdziło, to znaczy, że Pani Szumilas naprawdę tak myślała.
I wtedy, „Houston, mamy PRAWDZIWY problem.”

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w Gazecie Polskiej Codziennie i w Freepl.info.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://wpolityce.pl/autorzy/seawolf
http://freepl.info/authors/seawolf
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s