Media Wnet

foto: radiownet.pl

„New Deal” Radia Wnet

„[…] teraz powiem jaką ideę mamy i do czego chcemy państwa namówić. […] Myślimy o polskich mediach, o informacji w Polsce, o pomocy rozmaitym medialnym przedsięwzięciom, ale nie tylko o mediach w Polsce. Myślimy też o mediach i Polakach którzy mieszkają w Australii, Stanach Zjednoczonych, na Białorusi, Ukrainie, wszędzie. Polaków jest 38 milionów tutaj, 18 milionów poza granicami. Mamy powody do radości, możemy zrobić rzeczy wielkie. I myślę, że dojrzeliśmy do tego, żeby w tych wielkich rzeczach pomagać i dlatego postanowiliśmy stworzyć spółdzielcze media Wnet.

Media Wnet spółdzielcze, czyli zakładamy spółdzielnię.[…] W idei spółdzielni odnaleźliśmy I Rzeczpospolitą z jej fantastyczną demokracją, każdy człowiek ma jeden i swój własny głos. Niezależnie od tego jaki majątek posiada, czy jeden udział, czy tysiąc udziałów, każdy ma jeden głos, jest to republikańska instytucja, a po drugie znaleźliśmy drugą bardzo ważną ideę, ideę solidarności.

Jest taki moment, że jeżeli nie będziemy solidarni, jeżeli nie potrafimy działać wspólnie, jeżeli ktoś nie zrezygnuje z egoizmu to będziemy w ślepym zaułku. Media w Polsce powoli zaczynają się zwijać, ich poziom jest coraz niższy, musimy dać światło nadziei i tworząc spółdzielnię Radia wnet mamy nadzieję, ze razem takie światło damy”.

Krzysztof Skowroński

Polecamy znakomity reportaż Blogpressu z inauguracji Spółdzielni Media Wnet  w Galerii Freta (październik 2011),  z którego u nas podajemy tylko fragmenty części artystycznej spotkania:
najpierw Ryszard Makowski


Fragmenty wywiadu z ostatniego „UważamRze””:

„Tworzymy Spółdzielcze MEDIA WNET otwarte dla każdego, kto podziela nasze poglądy i troski. Jeździmy po Polsce, by tworzyć system wzajemnej samopomocy i informacji. Gmina Sokoły, Ponidzie, Szydłowiec, Szamotuły, wszędzie spółdzielcy. Jeden z pomysłów to stworzenie systemu dystrybucji żywności od rolnika prosto do konsumenta. Nad Nidą szykują już paczki, budują tratwę, którą żywność spłynie do Warszawy. Kto nie jeździ po Polsce, ten nie wie, ile pomysłów można zrealizować.

Dzięki radiom Warszawa, Nadzieja, Fiat czy Radiu Near FM z Dublina, i oczywiście dzięki Internetowi, początek takiego systemu udało się Radiu Wnet stworzyć. Ogórki, papryka, ziemniaki, przetwory dojadą i dopłyną do Warszawy.”

(…)
 „potrzebna jest jedna noc, która to wszystko zmiecie i przyniesie nowe.”
(…)
„Zadaniem Radia Wnet i Spółdzielczych MEDIÓW WNET jest „pośredniczenie pomiędzy Polakami, umożliwienie im wolnej komunikacji. To co jest, nie będzie zresztą, mam nadzieję, trwało wiecznie. Prędzej czy później Polska musi dojrzeć do wielkiej zmiany – zarówno medialnej, jak i konstytucji, systemu prawnego.”  /W.Skowroński/

___

Zapraszamy do Spółdzielczych MEDIÓW WNET! 
Media prawdziwie publiczne to media spółdzielcze, których właścicielem są twórcy i odbiorcy. Misją Spółdzielczych MEDIÓW WNET jest tworzenie i wspieranie niezależnych mediów,w oparciu o idee wolności i odpowiedzialności zakorzenione w republikańskich i chrześcijańskich tradycjach Rzeczypospolitej oraz ruchu społecznego skupionego w latach osiemdziesiątych XX wieku wokół „Solidarności”.

Wypełnij deklarację członkowską za pomocą formularza online nawww.mediawnet.pl lub skorzystaj z deklaracji w formacie PDF poniżej.

Deklaracje PDF:

***
źródło: http://www.radiownet.pl/#/publikacje/zeby-polska-odzyla-skowronski-dla-uwazam-rze


Na koniec zapraszamy na występ bluesmana Zbigniewa Jędrzejczaka, jaki odbył się podczas październikowego spotkania Spółdzielni Media Wnet w Galerii Freta

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s