Wataha 2013

cenzura1Trzy dni dyskusji o Polsce i patriotyzmie. Historii i współczesności. Polityce i mediach. W Chmielnie na Kaszubach zakończył się III Zlot Młodzieży Patriotycznej. Podczas zlotu odbywały się spotkania tematyczne. W trakcie imprezowego ogniska patriotycznego w piątek śpiewał Paweł Piekarczyk, w sobotę odbyła się debatao cenzurze w mediach, a w niedzielę uczestnikami dyskusji pod hasłem „Zdrada” byli Krzysztof Wyszkowski i Cezary Gmyz.

Wataha 2013 rozpoczęła się w piątek. Wieczorem tego dnia odbyło się ognisko patriotyczne, którego głównym akcentem był koncert Pawła Piekarczyka.

W sobotę uczestnicy Watahy 2013 spotkali się z Hipsterami Prawicy, czyli młodymi, konserwatywnymi dziennikarzami, następnie odbyła się debata pod hasłem „Czy w Polsce funkcjonuje cenzura”, wieczorem koncertował Tadek Firma Solo, a później w niebo wypuszczono 96 lampionów dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.

– W niedzielę całą Watahą poszliśmy do kościoła oddalonego o godzinę drogi pieszo na mszę świętą, gdzie odśpiewaliśmy „Boże coś Polskę” – komentuje dla „Codziennej” uczestnik wydarzenia w Chmielnie bard Paweł Piekarczyk. Po nabożeństwie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Krzyżem Powstańców Styczniowych.

Wataha 2013 skupiła około stu osób. Przewagę stanowiła młodzież, chociaż nie zabrakło również starszych. Były ogniska wspólne śpiewy i zabawa, ale też poważne rozmowy o Polsce. Były panele dyskusyjne poświęcone zdradzie i cenzurze, w których wzięli udział m.in. Cezary Gmyz, Stanisław Pięta, Teresa Bochwic i Ewa Stankiewicz. Przyjechało trochę młodzieży.
Myślę, że większość z nich jest rodzinnie obciążona myśleniem patriotycznym, stąd ich obecność. Myślę, że też stąd ta rodzinna atmosfera i uśmiechy chociaż warunki były w pewnym stopniu pioniersko – obozowe – relacjonował Paweł Piekarczyk

Tadek1

 

źródła: vod.gazetapolska.pl, solidarni.pl,

 youtube / jozekgosia

Zob. też:

 Wataha2013 – kolejne relacje (2)

.

W Chmielnie na Kaszubach w dniach  2-4. 08. 2013r odbył  się III Zlot Młodzieży Patriotycznej.

Poprzednia relacja TUTAJ

.

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s