Odezwa prezes Ewy Stankiewicz do Solidarnych2010


Drodzy Solidarni 2010,

Po dwóch latach urzędowania Prezydent RP zawetował właśnie ustawy reformujące wymiar sprawiedliwości. Systemowa zmiana jest niezwykle Polsce potrzebna. Powinna zacząć się od wymiany sędziów Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądownictwa – czyli osób odpowiedzialnych za katastrofalny stan wymiaru sprawiedliwości. Bez zasadniczej systemowej zmiany nie będzie uczciwej konkurencji w gospodarce, równych praw obywateli, przejrzystości życia publicznego, reprezentatywnego dostępu do głosu społeczeństwa w mediach prywatnych (te publiczne co kilka lat zawsze wędrują z rąk do rąk), uczciwych wyborów, eliminowania patologii: nie będzie demokracji. 

W mojej ocenie niestety Prezydent nie stanął po stronie setek tysięcy skrzywdzonych osób ani po stronie Państwa okradanego na dużą skalę w procesie umożliwianym i ubezpieczanym przez skorumpowanych sędziów, niejednokrotnie beneficjentów przestępstw. W praktyce całkowicie bezkarnych. Od słów bardziej liczą się czyny.

Musimy zrobić wszystko, by decyzja Prezydenta nie zablokowała realnych zmian w obszarze bezmiaru krzywd i niesprawiedliwości. Nie da się realnie i skutecznie reformować wymiaru sprawiedliwości wspólnie z ludźmi, którzy są twarzą korupcji systemu, którzy tworzyli ten system, uczą go studentów oraz stoją na straży jego patologii.

Drodzy Solidarni 2010. Chciałam Wam podziękować za ciągłą pracę na rzecz Polski. Darzę Państwa wielkim szacunkiem i wiem, że przyczyniacie się do potrzebnej dobrej zmiany Rzeczpospolitej, bezinteresownym wielkim wysiłkiem. Odważni i uczciwi. Z pomysłami i determinacją. Z pracą u podstaw. Wyłanianiem autentycznych elit. Z obnażaniem kłamstwa, które stało się współczesną bronią polityczną. Jesteście bardzo potrzebni!

Ewa Stankiewicz
prezes Stowarzyszenia Solidarni 2010


„Bardzo polecam spokojne, wyważone aczkolwiek stanowcze wypowiedzi Ewy Stankiewicz w kwestii sądownictwa i istoty problemu. Również Eugeniusz Szostak mówi ilu jeszcze sędziów z poprzedniego, komunistycznego układu nadal orzeka…
Głos krytyczny wobec decyzji Prezydenta, ale trudno się nie zgodzić..” /FB-Paweł Hermanowski/

4 comments on “Odezwa prezes Ewy Stankiewicz do Solidarnych2010

 1. Niewpuszczony komentarz – mail do Ewy Stankiewicz

  (załączniki-dowody, etapami wysłane na kontak na stronie)

  Pani mi wybaczy ton i liczbę mnogą gramatyki pytań jakie kieruję do Pani. Ale naprawdę nie wiem jaki wpływ ma Pani na swoich przyjaciół i kolegów ze środowiska dziennikarskiego. Tworzycie jednak, pewną jedność i zbiór cech charakteru wspólnych dla waszego środowiska. Przepraszam że zwracam się też z tym do Pani, ale postaram się być szczery – z tym że przez to że u Pani na ewastankiewicz.wordpress.com pisałem; pisałem wtedy (od końca 2012 r. po teraźniejszość) gdy rządziła PO Państwa sytuacja nie była najweselsza: wtedy przy pełnym jadła okrągłym stole, siedziały komuchy razem z liberałami. Pisałem wtedy i starłem się pomóc tak jak mogłem i jak umiałem i jak pozwalało mi na to sumienie. Wtedy byłem wpuszczany z bardziej kontrowersyjnymi teściami. Dlatego napiszę teraz wprost: może z tego powodu mnie Pani trochę lepiej zapamiętała (kokon waszej władzy).

  Proszę się nie obrazić; w końcu nosi Pani krzyż, chyba nie jako zwykłą biżuterię – publicznie: I z tego powodu, zanim potraktuje mnie Pani za część tej (uniwersalizm) „tłuszczy”, „plebsu” etc, może zdąży zrozumieć że nie zadaję Pani tych moich pytań tylko dla siebie – realizując swoje partykularne interesy – jak raczył je nazwać sam Tomasz Sakiewicz, przy okazji odwlekania reform – na temat sądów: http://m.niezalezna.pl/102685-dopiero-poczatek#.WXJhrN6w7OY.twitter?t=1&cn=ZmxleGlibGVfcmVjc18y&iid=98fca92181774595bf2706d90da5eeff&uid=844111589133504515&nid=244+272699400

  W związku z tym proszę mi napisać; proszę odpowiedzieć mi tylko na to – dlaczego nie wpuściliście mi tego komentarza* na Niezalezną.pl. Proszę, niech mi Pani powie albo napiszę: z jakiego powodu nie wpuszczacie państwo moich Twittów do publicznej wiadomości? Czyżbym kłamał? Powie mi teraz Pani z jakiego powodu tak się boicie prawdy – przemoc i reakcja na nią, państwa polskiego (załączniki)? Czy ukrywając ją, zbudujecie dzięki temu lepszą – bardziej przyjazną i praworządną Polskę? Tak, pamiętam Wasze katolickie miłosierdzie, jak 11 listopada 2014 red. Lichocka i koledzy śmiali się w Republice gdy ten młody – słusznie wtedy egzaltowany – redaktor komentował zbitego jak psa demonstranta wleczonego za nogi i ręce do „suki” policyjnej – wleczonego człowieka jak worek kartofli, choć pewnie diabeł wie czy żywego, bo wtedy – za PO – też media kłamały, zaklejając „zwykłym” ludziom usta. Powie mi Pani z jakiego powodu na antenie jesteście tak niezdolnymi do empatii, i tym samym – tak podłymi ludźmi?

  *Oto treść tego niebezpiecznego dla ludzi, niewpuszczonego komentarza pod:
  http://niezalezna.pl/102961-walesa-obrazal-i-w-koncu-sie-doczekal-zostal-pozwany-przez-jaroslawa-kaczynskiego#comment-4661740

  i tego samego ze zmienionym tytułem, pod: http://niezalezna.pl/102965-2-tys-terminali-trafi-do-policjantow#comment-4661798

  – ze zmienionym tytułem – „Bogatych będzie stać na łamanie prawa – stwarzanie zagrożenia” – w art. chodziło o terminale do poboru opłat za mandaty karne.

  Tytuł pod – odnośnie – Kaczyński pozwał Wałęsę: Pan Panie Kaczyński może sobie na to pozwolić

  Nas, zwykłych ludzi na to nawet nie stać. Za to – za to jak działa polskie państwo – za to że domagam się udrożnienia furtki i bramy na własną posesję, jestem nie tylko nieustanie obrażany pod moim własnym domem, ale kierowane są również pod moim adresem groźby – moim zdaniem karalne, w rodzaju – ty frajerze wyj* ci w ryja, roz*ć ci ten aparat, ty ku*a cioto, ty pe*ale – mimo że nie jestem gejem… Choć nawet bycie gejem, to chyba nie jest powód do szykan; do upadlania człowieka pod jego domem. Czy inteligencja w ogóle rozumie taki rodzaj mowy? Czy wobec tego zrozumie krzywdę i traumę przy jej pomocy wyrządzoną?…

  Niech by ktoś spróbował za PRL, powiedzieć komuś obcemu i starszemu, na „ty”… Dziś?… Te pomyje leją się dalej szerokim strumieniem.

  Nie raz czekałem pod własną bramą aż raczą mnie te oprychy – goście przyjeżdżający do sąsiadów – wpuścić. Mimo że widzą że są nagrywani, ich poczucie bezkarności nie ma granic. Kamera ich tylko rozzuchwala. Oni po po prostu nie czują żadnego respektu przed polskim państwem i jego prawem. Zupełnie tak, jakby polskie prawo im na to pozwalało, prowokując ich do przemocy fizycznej. Zgłaszałem te problemy, również te gdy goniły mnie psy po ulicach w mojej miejscowości. Pisałem maile do ministra Ziobry, Błaszczaka, wszystkie pisma kierowane są o każdy szczebel niżej, w pismach jakie odsyła mi prokuratura i policja, odpowiedzialność jest przerzucana na straż gminną która nie ma takich uprawnień i urzęduje tylko w wąskim przedziale czasu, policja chroni się nawzajem, tzn każdy szczebel wyżej chroni ten niższy… – tak było jeszcze w tym roku.

  Z tego co obserwuję w waszych mediach, policja reaguje dopiero wtedy gdy coś się stanie, gdy już po kimś cieknie krew, albo ktoś już nie żyje. Gdzie jest prewencja prawa? Jak długo będę chodził cały?

  Jutro znowu idę do dzielnicowego pokazywać mu filmy. Gdy byłem ostatnio, w komputerze na komisariacie nie działała nawet karta dźwiękowa. A, wszystko trzeba nagrywać. Bez tego ani rusz. Oni uwierzą tylko tym o wysokim statucie społecznym.
  Już mam dość życia w tym kraju. W tak rządzonym państwie, Panie prezesie Kaczyński, naprawdę trudno być patriotą.

  • Ten „niewpuszczony” komentarz z automatu trafił do spamu, tak się dzieje zwykle, gdy komentujący podaje więcej niż 2 linki (platforma wordpress.com w ten sposób zabezpiecza nas przed zalewem odsyłaczy reklamowych itp)

   Każdy taki przypadek trzeba ręcznie odblokowywać, przeglądanie spamu nie jest czynnością łatwą ani miłą …

   • Nie pcham się na dół – do komentarza; ja nie mam stąd wyjścia

    W końcu nie potrafię pisać i kłamię. A czy – Pan – administrator może moderuje na (…)Niezalezna-pl?…
    Na (…)Niezalezna-pl, w tym komentarzu nie dodałem żadnych linków. Choć, oprócz tego w/w mojego usuniętego, kilka dni wcześniej, rzeczywiście, w koszu wylądował również jeden z moich komentarzy; ten zaopatrzony w link: https://waldorfus.wordpress.com/2017/05/15/opresyjne-panstwo-gwalciciel/
    Tak jak i niektóre inne pozostałe moje komentarze pisane na Niezaleznej.pl.

    Za ewentualne moje przypisanie Panu roli, filtra spamerskiego przepraszam. Ale jeżeli już urażony moim monitem kończy Pan tu – publicznie – odpowiedź na mojego (nie prywatnego)maila odnośnie zablokowania mojego komentarza przez platformę Wordpesu, to odpowiadam: W mailu do Pana, nie napisałem jeszcze że to Pan mnie usunął z (…)ewastankiewicz-wordpress-com .

    Wyraziłem w nim tylko – i w powyższym komentarzu który jak widzę ostatecznie po kilku dniach czekania został wpuszczony – moje coraz bardziej nadwątlone zaufanie do mediów i dziennikarzy z tzw obozu prawicy, a jeszcze dwa lata temu „podziemnych mediów niepodległościowych”. (Z tego mojego „jeszcze dwa lata temu „podziemnych mediów niepodległościowych”” przyznaję – rzeczywiście, nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. Ale o tym dalej i na końcu.)

    A z jakiego powodu – coraz bardziej nadwątlonego zaufania?
    Wczoraj, we Wiadomościach TVP cyngle dały kolejny PO-PiS swojego obiektywizmu i niezależności dziennikarskiej. Jak zwykle – P. Małgorzata Wiśniewska, w swoim reportażu poprzedzającym reportaż na temat patriotyzmu Polaków, ostrzega przed groźną epidemią – odrą, ospą, etc – chorobami które ja jako dziecko (prywata)odchorowałem tak jak odchorowuje się każdą zwykłą grypę, tyle tylko że z wysypką na skórze; chorobą która dała mi odporność na całe życie. Wczoraj, p. Małgorzata Wiśniewska, w swoim „obiektywnym” komentarzu nie mówiła nic na temat szoku anafilaktycznego, nieomal natychmiastowego następstwa głębokiego autyzmu u nieodpornego na szczepienia dziecka, zatrucia neurotoksynami – rtęcią, aluminium, formaldehydem i innymi świństwami, rodzinach już dotkniętych utratą, bądź częściową utratą swoich starszych dzieci mimo to rodzinach karanych karkołomnymi grzywnami za odmowę szczepienia, z chwilą gdy dwa lata temu premier rządu PiS – Beata Szydło w swoim expose „wydziera się w swoim znanym stylu”: – To rodzice mają decydować co jest dobre dla ich dzieci, a co nie i za moich rządów to właśnie oni będą o tym decydować!… – Zaś, Małgorzata Wiśniewska, kończy swój płomienny wywód słowami: – Powikłania po szczepieniach, nie zostały udowodnione… – Mimo że zamach smoleński również nie został udowodniony, p. Małgorzata Wiśniewska zapomina o swoim innym reportażu z dnia 29-12-2016 (Wiadomości TVP), w którym zaprzecza sama sobie – zaprzecza swojemu podejściu do problemu związanego z dopuszczaniem leków – mówiąc na temat groźnego leku na uspokojenie – talidomidu – wobec którego również nie było dowodów na to że doprowadza ludzi do kalectwa. I wypowiada te słowa – na temat dowodów odnośnie szkodliwości szczepień, z chwilą, gdy doskonale zdaje sobie sprawę z prześladowania polskich uczciwych lekarzy, którzy zgłaszają NOP-y (Niepożądane Odczyny Poszczepienne), do czego zobowiązuje tych lekarzy prawo i etyka zawodowa. Co za cynizm, i brak skrupułów wobec ludzkiego życia i zdrowia. Tego zapowiadającego jej reportaż redaktorka prowadzącego Wiadomości TVP, również nie zapomnę, jak z dzikimi szeroko otwartymi oczyma, wypełniał przysługę swojemu mocodawcy, doskonale wiedząc że za chwilę będzie kłamliwy reportaż, i że będzie w tych Wiadomościach TVP, sam nierzetelny.

    Mało tego, kilka tygodni wcześniej, szef Małgorzaty Wiśniewskiej, Jacek Kurski, cenzuruje gigantyczny marsz (korowód kilkadziesiąt tys. ludzi) przeciwko przymusowi szczepień, podkreślam – przymusowi – a nie samych szczepień. Marsz którego uczestnikiem był również Grzegorz Braun, który na nim przemawiał, domagając się sprawiedliwości i autonomii polskiej rodziny: takiego samostanowienia odnośnie szczepień, jakie ma miejsce w całej zachodniej Europie, w której przymus szczepień nie występuje. Co ciekawe – Jacek Kurski swoją decyzją o cenzurze nie tylko jako sienkiewiczowski Kali stawia siebie w roli swojego oprawcy który kiedyś cenzurował samego Kurskiego, ale stawia siebie również w jednym szeregu razem z TVN-em. Co ciekawe w tej jednej sprawie (może nie tylko w tej jednej) są zgodni z kierownictwem TVN-u i Gazety Wyborczej. Forsa jednak nie śmierdzi i chyba zawsze jest taka sama… Takie elitarne postawienie siebie ponad „tłuszczą”, którą gdy szczepią, szczepiąc siebie samych samą wodą na pokaz, a ich, tą „tłuszczę” nazywają populacją; tak jak robią to ze zwierzętami. Oto jest; jawi się – drugoplanowa sienkiewiczowska postać – Kali – na pierwszym planie, tylko inaczej się nazywa: Jacek Kurski. Prawica jednak nie zapomina o swoich wieszczach. A ja, czując się oszukanym przez Kurskiego, tracę do nich wszystkich zaufanie.

    No cóż, jeżeli ktoś pod szyldem walki o niepodległość, wolność, zaczyna robić to samo co jego i mój oprawca i w dodatku robi to kosztem protestującego społeczeństwa którego częścią jestem i ja (min czerwcowy marsz przeciwko przymusowi szczepień), tak dużej grupy społecznej – rodzin ze swoimi okaleczonymi dziećmi przez przymus szczepień, rodzin które już doświadczyły tragedii szczepionkowych na swoich starszych dzieciach, i co najohydniejsze w swoim cynizmie: rodzin okaleczonych wysokimi grzywnami jakie dziś pod przymusem nakłada na nie państwo polskie – grupy społecznej której telewizja publiczna zamyka usta, a mafia szczepionkowa ciąga po sądach jej liderów (Justynę Sochę), no to jak można uwierzyć w szczere intencje, i przyszłą sprawiedliwość takiej partii rządzącej z taką zakłamaną telewizją?… – odnośnie większości partii PiS w sejmie, mającej na celu odrzucić weto prezydenta ws sądów.

    Kto wie, może Wy, prawicowa elito dziennikarska zasługujecie na klejoną karę od losu? Ale tym razem odejście na „dożywotnie podziemie”. Może gdyby całkiem szlag was trafił, po tej rewolucji, ludzie mogli by już o sobie decydować jako podmioty a nie przedmioty, i już w nowej publicznej TV, swobodnie sygnalizować problemy z sądami, tym co dzieje się na komisariatach, prokuraturach… – słowem – mówić prawdę, bez cenzury również na temat Big Pharmy i mafii szczepionkowej? Cenzury, która jeżeli nie będzie szybko opanowana, pogrąży i tą władzę. Ale już na amen.

    P.S.: Prawda (min o przymusie szczepień) staje się niekiedy pożywką dla portali związanych, z wrogą nam Polakom, polityką Kremla. Ale chyba to nie znaczy, że prawica musi ten obszar prawdy i faktów, dobrowolnie – chyba z własnej głupoty – oddawać w ręce swojego odwiecznego wroga, aby wykorzystywał tą prawdę tak, aby siebie umacniać.

    Oby nie skończyło się na komisji śledczej, ale tym razem z udziałem posłów PiS jako oskarżonych. Te rodziny nie przestaną się organizować. A ja, tu przysięgam: jak te rodziny będą dalej oszukiwane przez tych „Jacków Kurskich”, to w tej organizacji, tym okaleczonym przez państwo polskie rodzinom, dopomogę tyle ile będę mógł.

Możliwość komentowania jest wyłączona.