Biuletyn Solidarnych2010

[aktualne wydanie TUTAJ, archiwum na dole]

 Namiot Solidarnych2010 –  kim jesteśmy?

Jesteśmy stowarzyszeni w organizacji Solidarni 2010. Naszym celem jest wspieranie wszystkich działań zmierzających do wiarygodnego wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej. Jesteśmy również solidarni z rodzinami wszystkich, którzy stracili bliskich nad Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010.

Jesteśmy gotowi do podejmowania wszelkich działań podnoszących świadomość patriotyczną społeczeństwa, a szczególnie młodzieży.

Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy nie akceptują „tezy pancernej brzozy” i całego układu kłamstw i manipulacji zawartych w raporcie MAK oraz tzw. Komisji Millera.

Organizujemy spotkania z ludźmi kultury, dziennikarzami, politykami i innymi ważnymi osobami, którym bliskie są wartości patriotyczne oraz konserwatywno-prawicowe, ponieważ nie godzimy się na zapomnienie naszej historii, literatury, sztuki, polskości. prasy niezależnej zawierającej informacje i teksty niepublikowane w mediach tzw. głównego nurtu („mętnego nurtu”), a także zapoznać się z informacjami o ciekawych i ważnych imprezach i spotkaniach, promocjach książek autorów wolnego słowa, koncertach, uroczystościach religijnych, itp.

Namiot to także miejsce dyskusji na tematy historyczne, dotyczące aktualnej sytuacji politycznej w kraju i na świecie, forum, na którym ścierają się różne poglądy. W tym miejscu, na Krakowskim Przedmieściu, dokładnie widać, jak głębokie są podziały w polskim społeczeństwie. Pod Namiotem Solidarnych 2010 często spotykamy się z wyrazami aprobaty, podziwu i podziękowaniami za to, że TU trwamy. Jednak, kiedy czasem zjawiają się ludzie wrogo lub niechętnie do nas nastawieni – bywa trudno. Staramy się, więc uzmysłowić ludziom przepływającym tłumnie przez Trakt Królewski w Warszawie konsekwencje wynikające z tragedii smoleńskiej – dla każdego z nas z osobna i dla całego Narodu. Nie możemy godzić się na zapomnienie tego, co wydarzyło się w dniu 10.04.2010. i później, dlatego trzonem naszej działalności pozostaje niezmiennie sprawa wyjaśnienia śmierci Pary Prezydenckiej i 94 pozostałych Ofiar tragicznego lotu TU 154 M nr 101 do Smoleńska.

Próbujemy prostymi metodami uświadomić rządzącym, że to oni odgradzają się od społeczeństwa, broniąc cudzych, nie naszych (polskich) interesów. Może warto zadać sobie pytanie, w imię czego?

Do naszych stałych zadań należą:

  1. Monitorowanie śledztwa smoleńskiego
  2. Przedstawianie wydarzeń przykrywanych tzw. „tematami zastępczymi”
  3. Kalendarium najbliższych wykładów i wydarzeń
  4. Aktualizacja list protestów i postulatów oraz informacje o ilości podpisów zebranych i przekazanych organizatorom

Krótko mówiąc, bronimy Polski i polskich wartości zawartych w haśle „Bóg, Honor i Ojczyzna”

W Warszawie mamy swoje miejsce na Krakowskim Przedmieściu, gdzie widać nasz Namiot Solidarnych 2010 w każdą niedzielę i każdego 10-go dnia miesiąca. Już trzeci rok rozstawiamy naszą siedzibę naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego. Miejsce to stało się charakterystyczne dla Krakowskiego Przedmieścia; patriotycznie oflagowany punkt, w którym można złożyć podpisy pod postulatami i protestami społecznymi, zaopatrzyć się w bieżące i archiwalne egzemplarze

POLECAMY kolejne numery Biuletynu Solidarnych 2010.
Pobierz, wydrukuj! Podaj dalej!

biuletyn 9

biuletyn 8

biuletyn 7Biuletyn_Solidarnych_ban

biuletyn_6b

biuletyn_6

biuletyn_5

biuletyn_4

biuletyn_3

biuletyn_2

biuletyn_1

 

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s