Grzegorz Rossa: Ciężkie czasy dla agentów

[W ramach rekomendacji przytaczamy recenzję pana Waldemara Pernacha, zamieszczoną na portalu prawica.net – red]

Dzieło wielkie i przytłaczające

Na witrynie e-bookowo.pl znalazłem książkę Grzegorza Rossy pt. Ciężkie czasy dla agentów. Czytałem ją już wcześniej, inni też, m.in. Narodowe Centrum Kultury, które wystawiło temu opracowaniu „wysoką ocenę merytoryczną”

Tytaniczna praca. Dzieło wielkie i przytłaczające prawdą, wcale nie powszechną. Oceniając na gorąco i syntetycznie jest to opis metod intryg i manipulacji stosowanych od kilku wieków przed Chrystusem aż do czasów współczesnych. Jest to przez spiskowców zaprzeczana, a tu dokumentowana historia spisków, które wywarły wpływ na nasze dzieje, udział spiski w tworzeniu historii. Przedstawione są mechanizmy prowadzące do przyswajania, a potem aprobaty narzucanych opinii i prawd, co prowadzi do zniewolenia poprzez przyjęcie obcych wzorców. A to już jest krok do zawłaszczenia ludzi i terytorium.

Zaletą tej pracy jest to, że nie jest to opis chronologiczny. Autor często wywodzi wielki i znaczący temat z anegdotki, historyjki, cytowanego artykułu lub wypowiedzi blogera. W autorskiej potoczystej narracji powtarzają się wątki i argumenty, na szczęście powtarzają, bo przypadkowemu czytelnikowi, trzeba dla utrwalenia powtarzać te informacje wielokrotnie.

Oczywiście najciekawsze są wątki polskie, ale bez wspomnianego opisu historii i metod działań agentury i służebnych je pożytecznych idiotów trudniej było by przekonać tych, co te działania lekceważą i obśmiewają jako naiwną wiarę w spiskową teorię dziejów.

Wypada podziękować za tę ogromna wiedzę płynącą z książki i za przyjemność jej czytania.

Waldemar Pernach

za: prawica.net

Uwaga techniczna – wygodne czytanie umożliwia menu na dole, można wybrać powiększenie, nr strony, tryb pełnego ekranu itp

.

 

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s