Pan Ryszard

calosc_opak2„Bo jestem Polakiem!”- Pan Ryszard

Pan Ryszard jest zwykłym człowiekiem, który dokonuje rzeczy niezwykłych, poświęcając ogromną ilość energii, czasu i środków dla idei, z pobudek patriotycznych, anonimowo, bezinteresownie  „W roku 2010, po katastrofie smoleńskiej, byłem na wykładzie księdza profesora Waldemara Chrostowskiego, który mówił o tym, że Smoleńsk jest drugim Kłamstwem Katyńskim. 
Niedługo później, w sierpniu, pojechałem na pielgrzymkę z księdzem Chrostowskim do Katynia i Smoleńska. Było to dla mnie olbrzymie przeżycie.

W czasie kazania podczas mszy w Katyniu, ksiądz profesor powiedział, że jest to miejsce, do którego powinni przyjeżdżać wszyscy Polacy, szczególnie młodzież
(…)
Był tam nawet człowiek, który przyjechał z ambasady i nam opowiadał o brzozie, o tym jak się samolot obracał i jak uderzył … a tutaj wszystko było zasypane piachem i zjeżdżone gąsienicami. Z tego piachu wystawały fragmenty, które można było znaleźć. Fragmenty samolotu (…)”
Tak zaczyna się opowieść pana Ryszarda o jego niezwyczajnym znaczku – „PRAWDA i PAMIĘĆ”.Oto relacja, do której wysłuchania i obejrzenia gorąco Państwa zachęcam (video na dole) Jak można się będzie przekonać, pan Ryszard jest kolejnym zwykłym człowiekiem, który dokonuje rzeczy niezwykłych, poświęcając ogromną ilość energii, czasu i środków dla idei, z pobudek patriotycznych, anonimowo, bezinteresownie.
Niedawno pisałem o pani Monice Logwiniuk, której postawę i zaangażowanie można lapidarnie określić: „bo jestem Polką” (solidarni2010.pl/n,2863,13)
Dokładnie tak samo można szepnąć o motywacjach p. Ryszarda – „Bo jestem Polakiem”.  Przy tej okazji przypomnę niedawno zasłyszaną sentencję:

Jak ci wmówili, jak się czujesz hołotą –  to JESTEŚ hołotą !!
Ale jak się czujesz Polakiem – to jesteś dzielny,
czasem dla samego siebie niespodzianie.
Polak ma dzielność we krwi.

Binienda

Fot: YT/Grzegorzq. – prof. Binienda w namiocie Solidarnych2010


Szanowny kolego Ryszardzie !!

Prosimy przyjąć wyrazy uznania, szacunku i podziękowania  od patriotycznej, blogerskiej braci !!

skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s