Knebel dla dziennikarzy! – niebezpieczny wyrok ws. protestu w PKW


dscn9319Mediów nie wpuszczono na rozprawę ani na ogłoszenie wyroku, mimo że sprawa dotyczyła przedstawiciela mediów! Ogłoszony wyrok jest TRZECIM rozstrzygnięciem w takiej samej sprawie, i to rozstrzygnięciem groźnym – daje w przyszłości policji potencjalną możliwość stawiania barier niewygodnym, „wścibskim” mediom! Możecie filmować i nagrywać, dopóki wam na to pozwolimy. Potem – do aresztu! Szczególnie, jeśli chcecie filmować niewygodne dla policji zachowania jej samej np. przebieg aresztowania!

19 stycznia o godz. 10.30 sala 448 – rozpatrzono zażalenia na zatrzymanie przez policję – zażalenie składał Witold Zieliński z niepoprawneradio.pl.

Sąd nie uznał zażalenia Witolda Zielińskiego na niesłuszne zatrzymanie przez policję w dniu 21 grudnia 2014 roku. W uzasadnieniu sędzia stwierdził, że zatrzymanie było zasadne, legalne i prawidłowe, pomimo że Witold Zieliński – co uznał sąd! -sprawował w siedzibie PKW obowiązki dziennikarza. Zgodnie z argumentacją sądu dziennikarz, wzywany do opuszczenia siedziby PKW, powinien podporządkować się i opuścić salę.
Przypominamy – w identycznej sprawie zażalenie dziennikarza TVR Jana Pawlickiego zostało uznane za zasadne, a z kolei zażalenie Hanny Dobrowolskiej odrzucono, a jej samej nie uznano za dziennikarkę! Trzy różne wyroki w identycznej sytuacji !
Do wyboru do koloru – w przyszłości policja może stosować odpowiednie argumenty według swojego uznania!
Czy nie o to właśnie chodziło?

Dzisiejsze posiedzenie sądu trwało zaledwie kilka minut (sic!), a ogłoszenie wyroku zapowiedziano dzisiaj na godzinę 14. Kto może, niech stawi się w sądzie o tej godzinie. Wspierajmy naszych dziennikarzy!!! – pomimo tego apelu środowisko dziennikarskie reprezentowali jedynie przedstawiciele TVRepublika, niepoprawneradio.pl i portalu solidarni2010.pl. Gdzie była reszta?

Wypowiedzi szefa Niepoprawnego Radia oraz Hanny Dobrowolskiej, przewodniczącej Kongresu Mediów Niezależnych:

15 stycznia o godz. 10:00 odbyła się szósta rozprawa Hanny Dobrowolskiej i Grzegorza Brauna. Zeznawał Stefan Jaworski, były Przewodniczący PKW [21 listopada podał się do dymisji (z dniem 1 grudnia 2014)]

Relacja-komentarz z tej rozprawy pt. „Zmęczony przewodniczący PKW”, pod linkiem TUTAJ.

Podczas rozprawy w dniu 15 stycznia zeznawali świadkowie: wspomiany wyżej Stefan Jaworski oraz funkcjonariuszka policji, która 20 listopada zatrzymywała Hannę Dobrowolską. Na wniosek świadka Jaworskiego, media nie mogły rejestrować jego wizerunku podczas zeznań (jest osobą PRYWATNĄ!).

Kolejny proces przeciwko
Grzegorzowi Braunowi i Hannie Dobrowolskiej
2 lutego o godzinie 10 w sali 242

Rozprawy odbywają się w X Wydziale Karnym Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieście
przy al. Marszałkowskiej 82/84 w Warszawie (wejście od ul. Żurawiej).

Oto zbiór artykułów dotyczących procesów w sprawie protestu w Państwowej Komisji Wyborczej 20 listopada 2014 roku:
http://solidarni2010.pl/29493-protest-w-pkw—zbior-artykulow.html

 

za: http://solidarni2010.pl/29531-knebel-dla-dziennikarzy—niebezpieczny-wyrok-ws-protestu-w-pkw.html

Reklamy

4 comments on “Knebel dla dziennikarzy! – niebezpieczny wyrok ws. protestu w PKW

  1. Adam Slomka siedzi w areszcie, nastepuje dzisiaj dzien prawdy w srodowisku dziennikarskim jest jawne -przeczesywanie. Nikt nie upomina sie o ADAMA SLOMKE, nieugietego dziennikarza frontowego ja czekam na petycje oraz dane kto zajmuje sie kontaktami z komitettem obronyh dziennikarzy.

  2. Dlaczego PiS,który w każdej chwili może zwołac konf.pras,i nagłaśniać w TVP takie kluczowe sprawy /dziennikarzy w PKW,spr.lasów państw. itp./ takie ,o których ogół społeczeństwa nie wie – dlaczego tego nie robi ????!!!!!

    • A skąd wiesz czy nie zrobił. Dasz sobie głowę uciąć, ze wszystkie konferencje prasowe PISu są udostępniane publicznie w mediach i całości? Znam nawet takie „relacje” z konferencji PIS (które widziałem na żywo) jakby to była inna konferencja, inni politycy PISu i inna tematyka konferencji. Dziwi mnie oskarżanie PISu w PO linii i na bazie GWna.

  3. Ta sama sytuacja inny wyrok. Od kiedy w Polsce obowiązuje kodeks prawa anglosaskiego bazujący na precedensach?

Możliwość komentowania jest wyłączona.