Dokumenty smoleńskie nie mogą zginąć! – Solidarni2010 do ministra MSW


solidarni-logo-h94Wniosek o udzielenie informacji publicznej do MSW złożony 2. listopada 2015r.! Oczekujemy na odpowiedź  szefowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Teresy Piotrowskiej.


Warszawa, 2 listopada 2015 r.

Minister Spraw Wewnętrznych
Ul. Stefana Batorego 5
02-591 Warszawa

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Solidarni 2010 ul. Lipowa 21/6, 53-124 Wrocław (KRS: 0000377052)

Wniosek o udzielenie informacji publicznej

W związku  z wydaniem przez tutejszy organ zarządzenia nr 23 z 29 października 2015 r. w sprawie trybu brakowania dokumentacji niearchiwalnej oraz sposobu postępowania z materiałami archiwalnymi i dokumentacją niearchiwalną w przypadku trwałego zaprzestania działalności przez Ministra Spraw Wewnętrznych oraz organy i jednostki organizacyjne podległe Ministrowi lub przez niego nadzorowane wnoszę o udzielenie informacji publicznej w następującym zakresie:

 1. czy w tutejszym organie powołano komisję mająca przeprowadzić brakowanie dokumentacji niearchiwalnej i kto jest w jej składzie?
 2. czy ustalony jest  tryb, harmonogram i dat planowanego rozpoczęcia brakowania dokumentacji?
 3. czy dokonano oceny przydatności dokumentacji i wydzielenia dokumentacji niearchiwalnej przeznaczonej do brakowania?
 4. przekazanie wnioskodawcy spisu dokumentacji niearchiwalnej proponowanej lub przeznaczonej do zniszczenia,
 5. przekazanie wnioskodawcy protokołu oceny dokumentacji niearchiwalnej przeznaczonej do zniszczenia wraz ze spisem tej dokumentacji,
 6. czy wśród dokumentacji niearchiwalnej znajdującej się w zasobach tutejszego organu znajdują się jakiekolwiek dokumenty dotyczące:
  – przygotowania wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku w dniu  10.04.2015 r.,
  – przygotowania lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska w dn. 10.04.2010r.,
  – przebiegu katastrofy rządowego samolotu TU 154 M,
  – procesu  badania katastrofy rządowego samolotu TU 154M,
  – korespondencji w której poruszano kwestie związane z wydarzeniami przed, w trakcie i po katastrofie w dniu 10.04.2015 r.?
 7. jeśli odpowiedź na powyższe jest twierdząca proszę o przekazanie dokumentacji wnioskodawcy.

Proszę o udzielenie odpowiedzi na wniosek w formie papierowej bądź elektronicznej w tym przekazanie wnioskowanych dokumentów w formie papierowej bądź elektronicznej zależnie od tego jaka forma będzie bardziej dogodna dla tutejszego organu.

Jednocześnie nadmieniam, że nie udzielenie informacji publicznej stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do roku, zaś utrudnianie postępowania karnego poprzez zacieranie śladów stanowi przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do lat 5.

Za wnioskodawcę
Ewa Stankiewicz

Załączniki:
1. wydruk informacji z CI KRS.

Poniżej: złożony dokument.
Solidarni2010 do MSW 2.11.2015

za: solidarni2010.pl

Reklamy

4 comments on “Dokumenty smoleńskie nie mogą zginąć! – Solidarni2010 do ministra MSW

 1. Pani Ewo,dziekuje za wszystko,a szczegolnie za pilotowanie” sprawy smolenskiej”.Tak wiele pani z mezem robi w tej sprawie.Wspieram z calego serca i modle sie zeby nie rzucano Wam klody pod nogi,

 2. Dokumenty zamachu w Smoleńsku z 10. 04. 2010 r. nie mogą zginąć, nie mogą zostać zniszczone, nie mogą zostać zmielone na makulaturę, bo Solidarni2010 zmielą tych co mielą od chwili zamachu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.