Jan Pospieszalski: węgiel opodatkowany przez mafię


PospieszalskiSytuacja na Śląsku jest dramatyczna. Wróciliśmy stamtąd wczoraj wieczorem. Rozmawialiśmy tam nie tylko z ludźmi protestującymi pod kopalniami, żonami górników, ale też z ludźmi, którzy mają wiedzę o tym jak się rządziły kopalnie. To co opowiadali ludzie do kamery, a przede wszystkim poza nią, obawiając się o swoją przyszłość, to budzi przerażenie – powiedział w Poranku WNET Jan Pospieszalski

Ten rodzaj instytucjonalnej nieodpowiedzialności i doprowadzania do ruiny tego sektora jakim jest górnictwo, które ocalało spod reform, to przedstawia bardzo ponury obraz. Wstrząsające jest to, że pan Aleksander Woroń, który ujawnił wielkie nieprawidłowości w górnictwie, został zwolniony z pracy w trybie dyscyplinarnym.

Jeśli pomnożymy zyski, które czerpała z tego mafia w białych kołnierzykach i rożni prezesi, to mamy odpowiedź dlaczego ta tona węgla jest dzisiaj nierentowna i dlaczego nie opłaca się go wydobywać, albowiem obłożony jest gigantycznym podatkiem korupcyjnym.

Publiczne media zajmują się dramatem na Śląsku, ale czy rzeczywiście dotykają najważniejszych spraw? Nie powinniśmy zapominać, że to co się dzisiaj dzieje w tym regionie, jest prostą konsekwencją ośmioletnich rządów PO. 24 października premier Ewa Kopacz podpisała w Brukseli Pakiet Klimatyczny, co zakłada „dekarbonizację”, czyli odchodzenie z węgla

posłuchaj całej rozmowy:

 

źródło: Poranek Wnet 14.01.2015

 

Reklamy

2 comments on “Jan Pospieszalski: węgiel opodatkowany przez mafię

  1. no i skonczylo sie na wesolym oberku w wykonaniu wspolnym
    zwiazkow zawodowych i premierzycy kopacz

    az do nastepnej ustawki
    w ktorej majatek RP przechodzi w prywatne rece ludzi „honoru”

  2. To co sie dzieje na Slasku, dzialo sie ze stoczniami i z wieloma innymi galeziami przemaslu.To jest celowe dzialanie. Plemie zmijowe wie co robi.To ich taktyka od paru tysiecy lat i dziala podobnie jak plewy na polu,jezeli sie o pole niedba zniszczy caly plon. Polska jest systematycznie rekami samych polakow, cwaniakow, zlodzieji,leniow i obojetnych niszczona. Plemie zmijowe nie brudzi sobie swoich rak. Jest garstka ludzi przyzwoitych, ale tych nikt nie slucha. Rzad daje na to wszystko przyzwolenie bo tez na tym korzysta. Ciekawe jak dlugo to jeszcze potrwa kiedy ten ostatni zgasi swiatlo? Ja mysle, ze niedlugo, ze juz wkrotce.Wtedy Polacy zostana MURZYNAMI europy, czy tego chcecie???

Możliwość komentowania jest wyłączona.