Ewa Stankiewicz: „Telewizja Republika” – telewizja moich marzeń


TV-RepublikaTelewizja Republika – tak będzie się nazywał nowy kanał informacyjny, którego powstanie zapowiedzieli na konferencji prasowej Tomasz Sakiewicz i Bronisław Wildstein.

– Chcemy stworzyć telewizję dla wszystkich, a szczególnie dla tych którzy nie mają miejsca w obecnych mediach — mówi Tomasz Sakiewicz. 

Na bazie doświadczeń telewizji internetowej Gazeta Polska VOD, która jest jedynym tego typu kanałem regularnie gromadzącym kilkudziesięciotysięczną publiczność, powstaje nowy kanał informacyjny – Telewizja Republika. Ma to być 24 godzinny kanał publicystyczno-informacyjny nadający siedem dni w tygodniu ze studia w Warszawie. Program stacji ma zawierać publicystykę na żywo, różnego rodzaju magazyny i publicystykę kulturalną. Ofertę mają uzupełniać także filmy dokumentalne i reportaże. Wiosną 2013 roku nową telewizję będzie mógł oglądać każdy kto ma dostęp do sieci kablowych, platform satelitarnych lub internetu.

W powstanie telewizji zaangażowani są znani dziennikarze: Bronisław Wildstein (który będzie redaktorem naczelnym), Tomasz Sakiewicz (wiceprezes), Ewa Stankiewicz (dyrektorka artystyczna), Rafał Ziemkiewicz, Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Dorota Kania, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Paweł Lisicki i Katarzyna Gójska-Hejke.

– Powstanie tego typu telewizji jest zasługą panów Jana Dworaka i Juliusza Brauna, którzy doprowadzili do tego, że dziesiątki dziennikarzy mających ogromną widownię nie mają gdzie się wypowiadać. Chcemy stworzyć alternatywę — mówi redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz, który jest jednym z inicjatorów powstania nowej telewizji.

– Chcemy stworzyć interaktywną telewizję, która byłaby otwarta na widzów i którą współtworzyliby sami widzowie – dodaje T. Sakiewicz.

źródło: blog.ewastankiewicz.pl (za VOD Gazeta Polska)


– Zamierzamy zakodować sygnał, a poprzez dystrybucję w sieciach kablowych, satelitarnych i internet dotrzemy do 7 mln abonentów. Dostęp do niej będzie więc płatny – powiedział Piotr Barełkowski, prezes spółki Telewizja Niezależna (nadawca Telewzji Republika), podczas konferencji prasowej. Spółka zdecydowała się na taki model dystrybucji, bo nie liczy, że uda się sfinansować jej działanie tylko z reklam ze względu na kryzys reklamowy czy możliwe opory reklamodawców.

Telewizja Republika ma mieć charakter publicystyczno-informacyjny. Na antenie co 15 minut nadawane będą flesze informacyjne, w ofercie znajdą się też programy publicystyczne, magazyny kulturalne i historyczne, a także dokumenty i reportaże. Twórcy zapowiadają, że kanał będzie nadawany głównie na żywo i będzie interaktywny. Realizowany będzie w jakości HD.

– Mamy nadzieję, że nasza telewizji poszerzy przestrzeń wolności słowa – mówiła na konferencji Ewa Stankiewicz, dyrektor artystyczna kanału. Jego redaktorem naczelnym jest Bronisław Wildstein, a wiceprezesem – Tomasz Sakiewicz.

– Zleciliśmy badania Homo Homini, które pokazały, że 27 proc. widzów z płatną telewizją jest zainteresowanych stacją o takim profilu programowym, a 20 proc. jest gotowe za to zapłacić 2-10 zł miesięcznie. Dlatego szacujemy, że możemy mieć 600-800 tys. abonentów – ujawnił Barełkowski. Cena miesięcznego dostępu do kanału ma wynosić kilka złotych i będzie różna u różnych operatorów.

W grupie założycieli Telewizji Niezależnej znajdują się: Bronisław Wildstein, Tomasz Sakiewicz, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Paweł Lisicki, Katarzyna Górska-Hejke i Anita Gargas. Będą oni także pracować na rzecz stacji (cały zespół liczyć ma około 50 osób). Wśród twórców kanału są też Dorota Kania czy Piotr Lisiewicz. Założycielami spółki jest też grupa przedsiębiorców, którzy deklarują finansowanie projektu, ale chcą na razie pozostać anonimowi.

Nadawca chce złożyć wniosek w KRRiT o koncesję satelitarną na początku 2013 r. i liczy na pozytywne zakończenie procesu koncesyjnego w ciągu dwóch miesięcy. Planowane jest przeprowadzenie emisji prywatnej i debiut na rynku NewConnect w lutym przyszłego roku.

Do końca 2013 r. wspólnicy i akcjonariusze są gotowi zainwestować w rozwój spółki 4-5 mln zł. Liczymy, że w 2014 r. uda nam się, dzięki wpływom abonamentowym, w znacznym stopniu zbilansować działalność telewizji – podkreślał na konferencji Barełkowski

za: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-republika-za-kilka-zl-miesiecznie-w-kablu-i-na-satelicie

zob też:

Ewa Stankiewicz – Będzie telewizja!

Ewa Stankiewicz: Telewizja Republika – co robić?

4 comments on “Ewa Stankiewicz: „Telewizja Republika” – telewizja moich marzeń

  1. NIK i prokuratura powinni zadać pytanie osobom Tuskowi, Kaplerowi, Musze, Nowakowi, Gronkiewicz-Waltz: Za co NCS zapłaci za wymianę urządzeń oddymiania kupionych dla Stadionu Narodowego od producenta który nie miał dla nich wymaganych certyfikatów pożarowych? Czy ex prezes Kapler wytłumaczy czy były naciski na zakup urządzeń bez certyfikatów? Co na to Nadzór Budowlany, dlaczego je dopuścił i odebrał obiekt? Jak działał nadzór inwestorski NCS’u? Kto na tym skorzystał? Kto za to zapłaci? Czy obiekt jest bezpieczny? Czy oddymianie jest bezpieczne? Czy narażono ludzi na niebezpieczeństwo? A może nadzór budowlany wyłączy teraz obiekt z użytkowania?

  2. Proszę pamiętać o milionach (!) Polaków zamieszkałych za granicą.

  3. Życzę sukcesu oraz zdrowych, radosnych i dodających nowych sił świąt dla wszystkich którzy podjęli tę inicjatywę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.