Ani grosza na WOŚP! Owsiak to brutalny manipulator.


Owsiak_GP

foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wysyłanie dzieci z puszkami pod kościoły to nie przypadek, ale cały system. Proszę zaobserwować to pod dowolnym polskim kościołem. Jeśli z parafialnego dziedzińca wyjść można przez trzy bramy, pod każdą z nich ustawiają się dzieci z puszkami, w ilości proporcjonalnej do liczby wychodzących. Owsiak wie, że statystycznie biorąc ludzie wychodzący z kościołów są nieco bardziej skłonni przejmować się losem potrzebujących niż reszta. Cynicznie gra tym, że babci, której nie znosi, zmięknie serce, kiedy dowie się, że to dla chorych dzieci. No a pod kościołem też nie będzie czekać Owsiak wykrzykujący pod adresem Radia Maryja „jesteście szmaciarze”, lecz budzące zaufanie dziecko. 

„Owsiak jest brutalnym manipulatorem, który przywiązuje do swoich propagandowych machin oblężniczych chore i kwestujące dzieci, po czym krzyczy: »Nie mnie atakujecie, tylko te dzieci, którym odbieracie radość i nadzieję«. Oczywiście nie jest to cytat dosłowny, ale wymowa zawarta w propagandzie serwowanej przez WOŚP, która służy utrzymaniu całego biznesu i przykrywaniu interesów Owsiaka”. /Piotr Wielgucki/

W III RP Owsiak jest strażnikiem tego, by młodzież nie zbuntowała się niewłaściwie. Zawsze kanalizuje jej bunt w kierunku dla establishmentu wygodnym – przeciwko „ciemnemu” Kościołowi, „nietolerancji”, podważaniu dorobku III RP.

Ale mimo to nie brzydzi się pieniędzmi katolików. (…)

Warto, by nikt nie nabierał się już na tę maskaradę. Gdy Owsiak oskarża nas, że życzymy WOŚP, by przestała istnieć, ma oczywiście rację. Ale w demokratycznym państwie prawa to nie władza decyduje o tym, jakie fundacje mogą działać. Za to mamy prawo namawiać wszystkich, by Owsiaka nie wspierali. Ani grosza na WOŚP!

przeczytaj świetny artykuł Piotra Lisiewicza z GP:

Wielka Orkiestra Hipokryzji. Ani grosza! Jak Owsiak przywiązuje dzieci do machin oblężniczych

 

 

Reklamy

25 comments on “Ani grosza na WOŚP! Owsiak to brutalny manipulator.

 1. Nie chodzi o sam WOŚP, ale o Owsiaka, który dopuszcza się niemoralnych i nieetycznych zachowań, które przed dwoma sądami (Złotoryja i Legnica) już zostały udowodnione. Dla porównania, jeśli złodziej ukradnie z banku 8 milionów, a za 7 milionów kupi sprzęt dla ludzi, a „tylko” melonik dla siebie zatrzyma to należy mu się korona czy proces? Pamiętajcie też, to nie Owsiak jest cudowny i fantastyczny, tylko masa ludzi dających pieniądze i chcących pomóc. Owsiak tylko manipulując brzydko na tym ŻERUJE!

  • Tylko jak jesteś taki mądry ,to czemu państwo polskie nie wyposaża Szpitali i innych placówek tylko musi to robić Owsiak, jak by rząd dawał odpowiednią ilość pieniędzy na zdrowie to taki Owsiak nie miał by co robić i by nie kręcił i nie okradał katolików i ciebie.

 2. Jak ja nie mogę słuchać takiego pier..nia. Zrozumcie że nie ważne jest ile zebrał ale ile zrobił. Póki jesteście zdrowi to ciężko wam to ogarnąć i życzę wam tego zdrowia jak najwięcej.
  Ja choruje na białaczkę od 3 lat, odwiedziłem dziesiątki klinki, przeszedłem przeszczep i poznałem setki chorych. Sprzęt ufundowany przez Owsiaka spotykam wszędzie i dzięki niemu mogłem rozmawiać z niejednym komu uratował życie kupiony sprzęt bo szpitali najzwyczajniej nie stać.
  Zrozumcie, że zarówno chorzy jak i lekarze dziękują bogu za kogoś takiego kto kupi im jedne respirator, inkubator czy komputer USG.
  O dziwo narzekają Ci co na ogół nie dają nawet 1zł a nawet nie wiedzą, że co 2 badanie jakie robią w życiu to na sprzęcie kupionym przez WOŚP Emotikon unsure
  Jeśli nawet zarobił na tym na własne utrzymanie to co z tego?!
  On zarobił na życie ratując swoją akcją dziesiątki innych! Typowo Polski „Jak się nie ma co się lubi to się nielubi tych co mają” co nie?!.
  Szczytem hipokryzji jest narzekania, że coś z kasą zrobił przede wszystkim narzekanie tych którzy nie byli przedmiotem jego pracy.

  Smutne, że tyle osób widzie pierw pieniądze a później drugiego człowieka.

  • Dokładnie masz rację bo ten który narzeka pewnie do kościoła nie chodzi jak również nie loży kasy na WOŚP! Niech każdy postawi się na miejscu J.O ciekawe czy wszystkie pieniądze oddałby a cała kampania i ludzie którzy pracują w zamian otrzymaliby „dziekuje”

 3. @kayan,
  jesteś bucem i impertynentem…
  podpierasz się manipulacjami, które już dawno zostały obalone…
  ale jak widać… ludzie wiedzą co trzeba robić …i WOSP zbierze w tym rou rekordową kwotę…

  • Oj, nerwiki puszczają, jakże mi przykro … :}

   Słyszałeś coś o sądzie w Złotoryi, jak tam pięknie Owsiak przegrał proces?

   Zainteresuj się niuniuś, zanim spróbujesz obrażać …

   >> Warto przypomnieć, że Jerzy Owsiak mimo próśb ze strony wymiary sprawiedliwości nie upublicznił ksiąg rachunkowych.

   „Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono” – napisał sędzia.<<

   http://m.niezalezna.pl/61139-uzasadnienie-wyroku-miazdzy-owsiaka-sad-potwierdza-fakty-podane-przez-blogera

   • Słyszałes jak Twój wicepremier przegrał proces……ale nim zainteresował się PAD……

 4. Dokladnie zgadzam sie z niektorymi komentarzami , to co Owsiak zrobil zakupil sprzety to tego nie pamietaja , ludzie nie macie co robic?! to wezcie w koncu sie albo do jakiejs roboty !!!? nie macie co robic tylko na Owsiaka siadacie a co z reszta politykow co oni robia dla szpitali i chorych dzieci???!!!

 5. Czytam i przecieram oczy bo nie wierzę, że tyle nienawiści może być w katolickim kraju. Ludzie ochłońcie i zacznijcie czytać Pismo Święte, bo ” drzazgę w czyimś oku widzicie, ale belki w swoim nie”.Święty Jan Paweł II w grobie się przewraca, gdy to wszystko widzi. Proponuję iść do luster i popatrzeć w swoje twarze i zastanowić się…
  Pozdrowienia

 6. Niech ten Piotr Wielgucki co tak negatywnie pisze o Owsiaku zakupi pare respiratorow do szpitala i wowczas sie zacznie wypowiadac. Niektorym wszystko przeskadza i kazdego by zniszczyli bo sami nic pomocnego dla innych nie potrafia zorganizowac.

  • Otóż to … bez wsparcia dla WOŚP, bez tych nieprawdopodobnych kosztów rok w rok TVP2, bez wsparcia lotnictwa, prezydentów, celebrytów szans na wyposażenie szpitali nie ma, na ponoć BEZPŁATNĄ opiekę państwa …

   To dzięki Owsiakowi najprostsze wyposażenie jakoś do szpitali dociera … jakie to szczęście że się tym resortowe dziecko zajęło, przeca bez niego państwo już kompletnie nie działa

   Ludzie, czy Was już całkiem pogięło?!

   http://kontrowersje.net/kompendium_wielkiej_ciemy_13_groszy_do_puszki_24_fina_u_wo_p_i_portfela_jerzego_o

   • Życze ci zebys w najblizszym czasie albo Twoja rodzina musiala korzystac ze służby zdrowia ,a Ty wspaniałomyślnie zrezygnujesz z pomocy sprzetu zakupionego z WOŚP…..to Ciebie pogięło……

 7. Ten „brutalny manipulator” uratował już niejedno życie. Dzięki jego „manipulacjom” moja mama może skorzystać z wygodnego łóżka i wysokiej klasy aparatury medycznej w łódzkim szpitalu. Oby więcej takich „manipulatorów”.

 8. To mniej więcej tak jak czepianie się kościoła, że postawili świątynię w centrum miasta bo tam najłatwiej wszystkim dotrzeć. Ochłońcie troszeczkę 😉

 9. Nie sądziłam, że pani Fundacja jest miejscem do nienawidzenia drugiego człowieka, do rzucania oszczerstw bezpodstawnych i raniących. Szkoda, straciła pani w moich oczach. No ale zaistniała pani w mediach.

 10. Ja już dałem na WOSP.
  W tym roku zamiast zwyczajowych kilkudziesięciu złotych dałem kilkaset – również te, które były zarezerwowane w budżecie na księdza po kolędzie.
  W tym roku będzie się musiał obejśc sianem 🙂

  • Oczywiście, że nie!!! A że finał jest w niedzielę to zazwyczaj przy kościołach jest najwięcej ludzi. Czy jedno musi wykluczać drugie? Przerażajace jest sprawdzanie kto i ile „zarabia” na akcji, dla mnie istotne jest to, że Polska jako jedyny kraj wykonuje badania słuchu wszystkim noworodkom, tylko dzięki orkiestrze!!! POPIERAM!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.