Splądrowana willa, opróżniona kasa, kadrowe machlojki – szokujące okoliczności odejścia Komorowskiego!


Po Sitwie

fot: wSieci – okładka

Jakież musiało być zdziwienie jednego z urzędników, który w towarzystwie kierowcy pojechał się zapoznać ze stanem prezydenckiej willi w Klarysewie koło Powsina pod Warszawą. Mieli sprawdzić, czy dawno nieużywany obiekt może posłużyć do zorganizowania uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Spodziewali się, że w środku zastaną być może zakurzone meble i lekki zaduch. Zaduch, owszem, był. Mebli nie znaleźli. Posiadłość została splądrowana. Brakowało stołów, krzeseł, kanap, regałów, luster, obrazów, dywanów, żyrandoli. Zdemontowano nawet wyposażenie kuchni i łazienek. Wszystkie te przedmioty – blisko 400 – były ponoć w tak fatalnym stanie, że nadawały się tylko do utylizacji. Co ciekawe, inwentaryzacje z lat poprzednich nie wykazywały żadnych „zniszczonych” przedmiotów. Dopiero na koniec kadencji Bronisława Komorowskiego okazało się, że ząb czasu nieodwracalnie naruszył nawet szafę na broń długolufową. Myśliwska pasja byłego pierwszego obywatela zwraca uwagę właśnie na ten potężny metalowy mebel o trzycentymetrowych ścianach. Umieszczono go wraz z innymi przedmiotami w protokole „zniszczenia” i wywieziono ciężarówkami z Klarysewa latem tego roku. Nie wiadomo dokąd.

Jak się dowiadujemy, wartość „zutylizowanych” przedmiotów z tego i innych obiektów prezydenckich wyniosła blisko 1,5 mln zł.
(…)
Najdroższe jednak miało się okazać pożegnanie z 13 pracownikami gabinetu prezydenta. Na odszkodowania, odprawy i należne im ekwiwalenty za niewykorzystane urlopy kancelaria wydała prawie 2 mln zł.

O tym, że poprzez nieodpowiedzialną politykę podwyżek, a następnie rozwiązywania umów z pracownikami „naruszona została dyscyplina finansowa KPRP”, słyszymy od jednego z ministrów. Budżet kancelarii na wynagrodzenia w 2015 r. miał wynosić 35 mln zł. Urzędnicy Bronisława Komorowskiego do 6 sierpnia, a więc dnia jego ustąpienia, wydali… 102 proc. tej kwoty! Dlatego pozostałe pięć miesięcy 2015 r. upływa kancelarii Andrzeja Dudy pod znakiem zaciskania pasa oraz drastycznych oszczędności.
(…)
Również „sam sobie” użyczył kilkaset przedmiotów z biur kancelarii przy ul. Wiejskiej, pałacu przy Krakowskim Przedmieściu i Belwederu. Zabrał do siedziby Instytutu Bronisława Komorowskiego m.in. fotele, stoły, zegarki, niszczarki, ekspres do kawy, komputery, tablety, mikrofalówkę, telewizor i sejf. Na liście znajdują się także żyrandol i kinkiety. Najdroższe są biurko za 7 993 zł i szafa biblioteczna o wartości ponad 11 tys. zł. (…)

Biuro Organizacji Dożynek

Jeden z ministrów Andrzeja Dudy zapytany przez nas o sposób funkcjonowania kancelarii w poprzedniej kadencji, defekty wymienia jednym tchem: — Chaotyczny podział kompetencji, nielogiczne, pokrywające się zakresy obowiązków, brak jakiegokolwiek zarządzania. Wszystko było tak zdezorganizowane, że jeden z najważniejszych urzędów w państwie w ogóle nie służył pracy. Nikt nad tym nie panował. Wymyślano wirtualne zadania. Dość powiedzieć, że jedno z biur istniało tylko po to, by… organizować dożynki w Spale
(…)
Pierwszy cel, jaki postawiła sobie drużyna Dudy, to przywrócenie w kancelarii normalności. Zadanie nie jest łatwe, bo poprzednicy zostawili po sobie sporo pułapek. Podstawowy problem to wyczyszczona kasa. — Do końca roku nie możemy wykonać żadnych ruchów. Musieliśmy wprowadzić cięcia w wydatkach. I o prawdziwej reorganizacji na razie nie ma mowy — słyszymy w pałacu.

(…) będziemy mieć do czynienia z prawdziwym raportem otwarcia. Dokumentem standardowym i niezbędnym w sprawnie zarządzanych instytucjach. Czyli takich, jakim nie była, a być powinna, Kancelaria Prezydenta RP.


od red. – całość w najnowszym wydaniu tygodnika wSieci, zachęcamy do kupna:
Krajobraz po sitwie – dziennikarze tygodnika „wSieci” ujawniają raport otwarcia sporządzony w Kancelarii Prezydenta RP.

 

zobacz też: Szaber na odchodnym, czas: 19’28

 

Reklamy

13 comments on “Splądrowana willa, opróżniona kasa, kadrowe machlojki – szokujące okoliczności odejścia Komorowskiego!

 1. Dlaczego piszecie o tym w tonie,jakby było to zajście na warszawskiej Pradze? Przecież ten człowiek-złodziej był Prezydentem i nie tylko takie dobra miał w swym władaniu.Dlaczego nikt nie pokaże tego co zrobił? Dlaczego Prezydent Duda nie poinformował społeczeństwa,że jego urząd został przez Komorowskiego okradziony? O co dbacie?O poprawność polityczną? O to żeby nie posądzili was o małostkowość? Nie jesteście przekonani,że to była kradzież?Już jesteście w sitwie?

 2. sq–a „przed rozgrzane sady”, za wszystkie szkody, ktore wyrzadzil Polsce I Polakom, nie wiem jak ta ruska kanalia chodzi obok ludzi.toz to poprostu,tfu oprych ,zlodziej, brak slow ktorymi mozna jego okreslic.

 3. przeciez to jest najzwyklejsza szuja, kanalia i zlodziej.
  za to ma trafic przed sad i surowo osadzony, nie jak pospolity rzezimieszek, ale duzo surowiej, gdyz piastowal najwazniejszy urzad w polsce i mial moralny obowiazek ochrony reputacji tego urzedu.
  do pierdla z tym zbydleconym moskalem.

 4. dlaczego ten ujek jeszcze chodzi po wolności ? zatrzymać skazać powiesić -w drodze łaski wysłać na urlop do ISIS

 5. po co podsycac atmosfere,,,jezeli czegos brakuje dzwoni sie na policje ze zgineło,,,

  • Nie zostało skradzione – sporządzili protokół zużycia i ‚zutylizowali’. Od formalnej strony wszystko legalne. A po ludzku – sk#syństwo i i złodziejstwo. Jak cała platforma…

 6. najgorsze co moze byc jak z chama na pana sie wyjdzie ,,, niestety chamstwa nie da ukryc zawsze wylezie tak mowil moj nauczyciel w AD. mial Pan Ambasador racje chmstwo wlazlo z chopa i to nie raz ….. Borokoro szbrawski herbu galgan….!

 7. proste skoro okradziono pociągnąć do odpowiedzialności winnych sytuacji zająć zablokować zabezpieczyć wszystkie konta,po rozliczeniu pod trybunał stanu skazanie na banicję,przede wszystkim te,,DAROWIZNY” podciągnąć pod fiskus rozliczyć wraz z karnymi odsetkami i puścić winnych w samych skarpetkach

 8. Kto się kanalia urodził to i szubrawcem zdechnie, tyle w temacie byłego prezia KoBro herbu BUL!!

 9. Pingback: Splądrowana willa, opróżniona kasa, kadrowe machlojki – szokujące okoliczności odejścia Komorowskiego! | Królowa Margot.Striptiz

Możliwość komentowania jest wyłączona.