Rozkład państwa Tato trwa. Więc jak żyć mam, patrzeć i godzić się z bezprawiem.


kopczynski(…) podziękuj, ale w cudzysłowie Panu Prezydentowi Wałęsie i Panu Premierowi Mazowieckiemu za to, że pozostawili przy władzy bandę dawnego układu UB i SB, która tak naprawdę przejęła kontrolę i władzę nad państwem polskim. Oni wiedzieli o tym, a pomimo tej wiedzy pozostawili społeczeństwo na ich łaskę i na „pożarcie”. (…)
Nie chcę Cię swoim samobójstwem osłabić, ale chcę Cię wzmocnić abyś jeszcze w większej
determinacji walczył o sprawiedliwość, chociaż wiem że mnie bardzo kochasz i będziesz cierpiał
niewyobrażalnie, ale pamiętaj Zemsta to SIŁA i HONOR /cytaty z pożegnalnego listu Piotra Kopczyńskiego do ojca/
Oto kolejny wstrząsający reportaż Ewy Stankiewicz dot. bezprawia w Polsce


List pożegnalny śp. Piotra Kopczyńskiego, lat 31 – TUTAJ

3 comments on “Rozkład państwa Tato trwa. Więc jak żyć mam, patrzeć i godzić się z bezprawiem.

 1. Dziś ja bezrobotny piszę za pieniądze z emerytury mojej matki i ojca którzy kiedyś wypruwali sobie flaki – panie… – Super Minister: Głowa kultury kosztuje… – czyja głowa poleci?

  No… usłużne dziennikarzyny… miejcie się na baczności: wasza audycja na temat szkodliwości Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych i przymusowi szczepień w Polsce, jeszcze wisi, a prezes Naczelnej Izby Lekarskiej…, nakazał Wam zlikwidować tę publikację – https://vod.tvp.pl/27581199/19112016-cz-1

  Na pytanie zadane dnia 27-11-2016 w TVP Info w programie Gość Wiadomości, na pytanie na które pan profesor minister Piotr Gliński powiedział że po obejrzeniu materiału – który jego samego dotyczył – będzie mu bardzo trudno odpowiedzieć, na to pytanie – dlaczego i w imieniu kogo p. minister przepraszał p. Zofię Komorowską i Różę Żelińską, na pytanie z jakiego powodu p. minister dofinansował fundację w której zasiada jego żona, p. Minister Gliński zaczyna bełkotać coś o doniosłości misji jaką razem z Jarosławem Kaczyńskim realizuje… historii rządu jaki dzielnie tworzył razem z Jarosławem Kaczyńskim… zaczyna ostro się pocić, popija monstrualne ilości wody, po czym… – jako kulturalny, szanowany minister kultury, oczywiście… jak śmią mu takie dziennikarzyny teraz przeszkadzać w rządzeniu – nazywa Telewizję Polską, domem wariatów, (na samym końcu można wykadrować jego mściwą twarz, skierowaną wobec redaktora prowadzącego audycję: – Na baczność redaktorze w tych moich Wiadomościach TVP…).

  Nie chcę niczego sugerować, ale zupełnie poważnie zaczynam się zastanawiać nad tym: czy p. profesor Gliński jest tak mało inteligentny (między innymi z tego powodu, że nie przyszło mu do głowy, że nie wszyscy widzowie są takimi durniami), czy może jest coś innego, jakieś głębsze dno na rzeczy. Jakiś czas temu poruszyłem tu podobny temat z ministrem Glińskim i to raczej nie w tle, a w roli głównej (Fragment i link do tego przytaczam w P.S.; pod tym też linkiem znajdziecie kolejny link do tego co wydarzyło się w związku z tym najpierw w pewnym teatrze a potem w Radiu Maryja).

  A, tak swoją drogą, Panie ministrze… – zwracam się bezpośrednio do Pana… – w tym rządzie chyba nic oczywiście nie jest „tak ad hoc”… przygotowywane. Za to… powiem Panu jak jest: idzie ślamazarnie, bez liczenia się z czasem, i naprawdę biednymi ludźmi, którzy tej zimy będą zamarzać; zamarzać bo zabrakło dla nich pieniędzy na zasiłki dla bezrobotnych jakie są we większości cywilizowanych krajów kulturalnej Europy chyba od zawsze potrzebne na kupno węgla. W tej bogatej (rozdającej wszystkim pieniądze – nawet tym bogaty emerytom leki i bogatym dzieciom 500+) Polsce gdy ich ktoś pobije ulegną wypadkowi nie mają nawet prawa do bezpłatnej opieki medycznej. W tym też kontekście, chciał bym wspomnieć coś niecoś na temat rewolucji na Kubie i niedawnej śmierci jej przywódcy.

  Wszyscy się emocjonują: jedni płaczą drudzy się z tego cieszą; tak jak tu w prawicowej kulturze.
  26-11-2016 – Śmierć Fidela Castro i bezmyślne płytkie komentarze prawicowego nurtu otaczającej nas rzeczywistości:

  – Nie żyje wielki komunistyczny zbrodniarz, idol lewicy!
  – Tyran nie żyje!…
  – „Prawda o reżimie Castro: „Od 1959 r. ponad 100 tys. Kubańczyków poznało smak obozów i więzień.(…)”
  – „Trump bez ogródek: „Dziedzictwo Castro to rozstrzeliwania ludzi, kradzieże, niewyobrażalne cierpienie, bieda i zaprzeczenie podstawowych…” – zwracam uwagę na to „bieda” z jego strony.

  To chyba oczywiste że był to zbrodniarz. Ale…
  W żadnym z nich, ani słowa o tym na czym zrodziła się ta rewolucja: potwornej biedzie, i niewolniczemu wyzyskowi człowieka który miał wcześniej miejsce na Kubie. Robocie od 8 do 23 i na trzy zmiany (8-śmio godz. dzień pracy w Polsce i wypruwanie sobie flaków i rozpijanie proletariatu piwem w tym kulturalnym państwie); piszę o tym w kontekście „wypruwania sobie flaków” – jak się wyraził w TVP Info o tych „biedakach” którzy za IV RP i rządów „super księgowego” w rządzie p. premier Bety Szydło, którzy dziś rocznie zarabiają po 100 tys. zł. p. super minister się wyraził: – Oni – ci którzy dziś zarabiają rocznie po 100 tys. zł – nie zapłacą ani grosza podatku.
  I Pewnie też przy tym pomyślał: „ty się znasz na ekonomi analfabeto…”

  To wszystko w kontekście średniowiecznego kapitalizmu w IIIRP i obecnie kontynuowanego, częściowo w butach PO, jako kulturalna na „ą” i „ę” IV-ta RP – nawiązując do tego co stało się na kubie i przypominając jednocześnie dziennikarzom o konieczności refleksji – z jakiego powodu tak tam, na tej Kubie, się stało, bo te „prawe i sprawiedliwe” 500+ super ministra Wypruwają Sobie Flaki ” może nie wystarczyć, chciałbym jednocześnie przypomnieć: co może się stać z rządem p. premier Beaty Szydło, PiS-em, Królem Francji, i całą tą „niezłomną” i wielce kulturalną prawicą. Która przecież tak szanuje ofiarę żołnierzy AK i zamachu w Smoleńsku i nadal chce o nich skutecznie pamiętać, a przeprasza p. Zofie która razem ze swoim mężem niedawno ponoć – jak kiedyś donosiła TVP – wyniosła wszystkie dzieła sztuki z pałacu prezydenckiego i słuch wszelki po tym zaginął i po nich zaginął. Tak zaginął jak po tym co stało się na balkonie (policjanci śmiertelnie biją chorego na schizofrenię), potem na komisariacie za rządów p. ministra Błaszczaka. A słuch wszelki po tym zaginął bo czas antenowy jest drogi jak ludzkie życie, a dziennikarze nie lubią się powtarzać: kultura życia i „dbac o prawdziwe wartosci” – mam nadzieję że uda im się to im skończyć: dbanie o ludzkie wartości mam nadzieję.

  P.S.: Fragment mojego tekstu z dnia 30 WRZ 2016, pod art. – ewastankiewicz.wordpress.com/2016/09/25/protest-przed-sadem-w-sprawie-z-miernika-otwartym-tekstem-33/#comment-8927

  (…)

  Całkiem niedawno: kilka dni temu: słuchałem sobie Aktualności dnia, we wszystkim znanym tu na „ewastankiewicz.pl” Radiu Maryja. I dobrze że miałem siedzenie pod swoimi „czterema literami”, bo bym sobie te „cztere litery” o mały włos sam nie rozbił. Oto dowiaduje się z nich – z tych Aktualności dnia – że minister rządu wyłonionego z partii politycznej na którą głosowałem – i żeby to była ta stara „poczciwa” PO (!) którą kiedyś tu na tej witrynie sam osobiście za to krytykowałem (!) – ale nie – to był Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w polskim rządzie teraz – tego PiS-owskiego rządu prof. Piotr Gliński który widziałem jak pięknie całuje w rękę p. premier Beatę Szydło(!) – odnajdujący siebie w roli promotora spektaklu, w którym oto aktorka profanuje polską flagę, wyciągając ją sobie z pochwy, następnie – na tym spektaklu „sztuce”, którą wg ojca prowadzącego Aktualności dnia, sponsorował sam nasz pan minister kin i teatrów – z krzyża schodzi aktor grający Jezusa i gwałci ową muzułmankę która przed momentem sprofanowała nam flagę: http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/bluznierczy-spektakl-wystawiony-teatrze-polskim-bydgoszczy
  Nawet gdyby to co się stało było poza wiedzą tego w/w ministra, to i tak ten minister musi wiedzieć o wszystkim – wszystko ogarniać. A w naszym kraju jak to w Polsce: po prawie roku rządów prawicy, bezkarni czują się nadal zwykli pospolici przestępcy, a co dopiero urzędnicy państwowi. O tych nieopacznie sponsorowanych przez nich „artystach” pisać nie będę. Za to na piszę o nich jako o elemencie wrogiej nam propagandy nieco niżej.

  (…)

 2. Jak skomentować zdanie zamknięte cudzysłowem? Wszyscy powinniśmy dorosnąć do demokracji ale najpierw po rozliczać złodziei z „górnej półki”. Chociaż Biblia mówi nam, ‚w małym bądźcie wierni’. Ale właśnie póki ludzie nie zobaczą faktycznego działania służ odpowiedzialnych za praworządność póty nie zaufają nawet największym obietnicom tępienia złodziejstwa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.