Polonia wraz z Ewą Stankiewicz: Zapraszamy na wielką manifestację w Paryżu!


paryz-1„Manif pour tous” odbędzie się w niedzielę, 16 października o 13:00 na Porte Dauphine pod hasłem: „Wszyscy zjednoczeni dla rodziny i dziecka” – wzywamy wszystkich miłośników rodziny, abyśmy wspólnie manifestowali w niedzielę w Paryżu.
 
Do udziału i poparcia wzywa Polonia francuska z Mirką Woroniecki  – szefową KGP w Paryżu.  Udział w manifestacji i relację z niej zapowiedziała Ewa Stankiewicz.
Publikujemy tłumaczenie oficjalnego komunikatu organizatorów z Francji.
Dołączajmy!
 

Odbiór akredytacji dziennikarskich:
sobota, 15 października od godz. 13:00 do 14:30
w „Café Kléber”, adres: 4 Place du Trocadero, 75016 Paris

Uwaga: Konferencja prasowa przed manifestacją:
niedziela, 16 października o godzinie 11:30
miejsce: Porte Dauphine, spotykamy się na środku ronda przed pomnikiem Marszałka Lattre de Tassigny)

KOMUNIKAT PRASOWY
Paryż, 13 października 2016
„Manif pour tous” odbędzie się w niedzielę, 16 października pod hasłem: „wszyscy zjednoczeni dla rodziny i dziecka”.
Inspirowani przez „Manif Pour Tous”, wielki ruch społeczny, który powstał 4 lata temu podczas debat dot. małżeństw homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci, wzywamy wszystkich miłośników rodziny, abyśmy wspólnie manifestowali  w niedzielę w Paryżu.

Spotkanie 16 października o 13:00 na Porte Dauphine
Powstrzymać destabilizację rodziny, powiedzieć NIE dla ciąży „bez ojca”, dla macierzyństwa zastępczego i rozpowszechniania ideologii gender w szkole z jednej strony, z drugiej zaś dążymy do stworzenia podwalin dla ambitnej polityki na rzecz rodziny i edukacji. Ten komunikat zostanie wysłany w świat ogromną falą entuzjastycznych i zdeterminowanych obywateli całej Francji.

Mobilizacja jest w nas
„Nadszedł czas, aby dokonać bilans pięciu lat, podczas których François Hollande i jego kolejne rządy kontynuują działania wymierzone w dobro dziecka i destabilizację rodziny” – uważa Ludovine de La Roch?re, przewodnicząca „Manif pour Tous”. „Grono stowarzyszeń popierających nasz ruch się zwiększa, a wezwania do protestu mnożą” – dodaje. „Maszyna została uruchomiona.
Mobilizacja jest w nas i jest potężna” – podsumowuje Alberic Dumont, główny koordynator ruchu, odpowiedzialny za organizację techniczną i logistykę manifestacji. „Wszystkie regiony Francji przygotowują się na zalanie Paryża. Działania lokalne są niezwykle zaangażowane. Włączamy piąty bieg w drukowaniu ulotek i plakatów! ”

Od słów do czynów
Organizatorzy zamierzają osiągnąć sukces poprzez mobilizację społeczeństwa. Wygląda na to, że się uda. Pogoda powinna nam sprzyjać. Ostatnie wielkie imprezy przez nas organizowane zgromadziły setki tysięcy osób i skutkowały realnymi zwycięstwami politycznymi. Dla przykładu, dzień po naszej demonstracji 2 lutego 2014 roku projekt prawny „Rodzina” Dominique Bertinotti został odrzucony. Inny przykład, w październiku 2014 roku, przy okazji naszej manifestacji Manuel Valls potępił stanowczo i wyraźnie GPA (proceder wykorzystywania macierzyństwa zastępczego). „Pamiętamy o tym”, podkreśla Ludovine de La Roch?re. „Manuel Valls określił GPA jako „niedopuszczalną praktyką obrotu ludźmi i uprzedmiotowieniem kobiecych ciał. Premier podkreślił swą stanowczość w dążeniu do zmiany prawa w tej kwestii”, „rząd wyklucza całkowicie, aby umożliwić automatyczną akceptację zagranicznych aktów urodzenia, gdyż stanowiłoby to akceptację i legalizację GPA”. „Manifestacja w niedzielę będzie również wezwaniem do odwołania niedawnego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przeciwko Francji w kwestii GPA, termin apelacji w tej sprawie upływa dnia 21 października. „Pan Valls musi przejść od słów do czynów”, kontynuuje Ludovine de La Roch?re. „Będzie to głównym dogmatem niedzielnej procesji. Na konferencji prasowej Komitetu Organizacyjnego, która odbyła się dziś rano, manifestację poparła Genevieve de Fontenay. Skrytykowała ona w szczególności właśnie GPA: „Jest to przestępstwo wobec dziecka” […]

Wzmożone środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, dużym i małym.
Generał Bruno Dary, doradca organizatorów „Manif pour Tous” i były przywódca wojskowy regionu paryskiego, od kilku tygodni współpracuje z prefekturą policji w celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa wszystkich protestujących. „Jest to marsz dla rodziny, dlatego uczestniczą w nim całe rodziny. Tak wózki dziecięce, jak i laski dla starszych osób są mile widziane: wszystkie pokolenia tam będą, aby przypomnieć o ogromnym znaczeniu rodziny, małżeństwa i rodzicielstwa ” – stwierdził.

stona domowa:
http://www.lamanifpourtous.fr/actions-de-nos-regions/information-manif-16-octobre-2016/
FB https://www.facebook.com/LaManifPourTous/
[tłum. G.S]

za: solidarni2010.pl

Reklamy