Protest pod Sądem Najwyższym – dziś, na żywo, 21.10 Tv Republika. APEL.


otwartymtekstemEwa Stankiewicz zaprasza na II część programu nadawanego NA ŻYWO z Miasteczka Namiotowego, które zostało utworzone przed Sądem Najwyższym w Warszawie i rozmowa z Z. Miernikiem w więzieniu. .”Otwartym tekstem”, dzisiaj o 21.10, Tv Republika 

(Relacje z Miasteczka na bieżąco- TUTAJ)


APEL

Wzywamy organizacje społeczne, parlamentarzystów, weteranów zmagań o wolną Polskę, obywateli pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości oraz wszystkich ludzi dobrej woli aby wspólnie przeciwstawić się bezprawiu.

Zapraszamy w najbliższą sobotę 17.IX. na godzinę 14:00 na zlot środowisk patriotycznych pod Sąd Najwyższy w Warszawie na placu Krasińskich, gdzie trwa społeczny protest w miasteczku namiotowym w sprawie uwolnienia więźnia sumienia Zygmunta Miernika skazanego za tortowy protest wobec ochrony zbrodniarzy stanu wojennego.

Kasta sędziów ignoruje prawo obywateli do udziału w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości.

Proponujemy skoordynować działania wokół następujących postulatów:

– PRZYWRÓCENIA INSTYTUCJI ŁAW PRZYSIĘGŁYCH tj. obywatelskiej kontroli nad działaniem sądów

– ZWERYFIKOWANIA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI, poprzez lustrację i wybór prezesów sądów w głosowaniu powszechnym, likwidację dyktatu Trybunału Konstytucyjnego.
– UCHWALENIA  NOWEJ ORDYNACJI  WYBORCZEJ

– UNIEWINNIENIA  ZYGMUNTA  MIERNIKA I  PRZYZNANIE MU STATUSU WIĘŹNIA POLITYCZNEGO

Dla dobra uczciwej, sprawiedliwej Polski zapraszamy wszystkich świadomych do współpracy ponad podziałami. Wspólnie możemy zmienić Polskę.  MOŻEMY !

Kontakt do koordynatorów protestu w miasteczku namiotowym, tel. 503 814 900
Email  kregi.antysystemowe@gmail.com

Zapraszają:

NIEZŁOMNI – Adama Słomki, www.zygmuntmiernik.pl
Solidarni 2010 – Ewy Stankiewicz, www.solidarni2010.pl
Ruch Kontroli Wyborów – www.ruchkontroliwyborow.pl
Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów i Władzy – www.stowarzyszenierkw.org
Forum Obrony Polskich Przedsiębiorców – tel.602 391 948
Stowarzyszenia Praw Ojców – tel. 501 100 475
Klub Gazety Polskiej (Chorzów) – tel. 602 308 411
Stowarzyszenie Wspólnota – tel.602 365 987
Fundacja pomocy prawnej Lex Nostra – www.fundacja.lexnostra.pl
Portal walki z bezprawiem – www.barwybezprawia.pl

Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji pod kierunkiem Marszałka Seniora Sejmu RP dr Kornela Morawieckiego i posła Janusza Sanockiego przedstawi projekt ustawy o ustroju sądów oraz petycję do Sejmu.


Apel Klubu Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej

Otrzymaliśmy informację od organizatorów protestu w sprawie Zygmunta Miernika, iż w najbliższą sobotę tj. 17.09.2016r. na godz. 14.00 organizowany jest zlot środowisk patriotycznych pod Sądem Najwyższym w Warszawie na placu Krasińskich.

Główne cele protestu:
– uniewinnienie Zygmunta Miernika, a w obecnej chwili jak najszybsze przyznanie mu statusu więźnia politycznego,
– naprawa wymiaru sprawiedliwości w Polsce (m.in poprzez lustrację sędziów, wybór Prezesów Sądów w głosowaniu powszechnym, przywrócenie instytucji ław przysięgłych)
– uchwalenie nowej ordynacji wyborczej.

Jeżeli państwu nie jest obojętny stan wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju, niegodna postawa i zachowania wielu funkcjonariuszy publicznych (m.in. sędziów), którzy zostali powołani do stania na straży praworządności i ochrony praw wszystkich obywateli, to gorąco zachęcamy do wyartykułowania tego.

Zwracamy się ze szczególnym Apelem do wszystkich środowisk Klubów Gazety Polskiej (w szczególności Klubów z Warszawy i miast ościennych) o udział w zlocie.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji bezpośredniej styczności z wymiarem sprawiedliwości.

Mamy wiele przykładów na to, że Sądy w Polsce nie zawsze są ostoją prawa a powszechna opinia jest niestety taka, że do Sądu nie idzie się po sprawiedliwość.

Zróbmy wszystko aby to zmienić, nie patrzmy obojętnie na to co działo się i dzieje na naszych oczach.

Wymagajmy od sędziów rzeczywistej niezawisłości i uczciwości, tego aby immunitety nie chroniły ich przed odpowiedzialnością za rażąco niesprawiedliwe i złe stosowanie prawa.

Bądźmy razem wszyscy, którzy chcemy żyć w praworządnym kraju i stanowczo nie zgadzamy się na stan obecny.

Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej
Barbara Słowik <barbara.slowik@vp.pl>

Reklamy

One comment on “Protest pod Sądem Najwyższym – dziś, na żywo, 21.10 Tv Republika. APEL.

 1. Bolek w berecie: On powiedział że to wariat więc i ja tak uważam

  „Zatem, z jakiego powodu p. Prezydent RP Andrzej Duda nie ulituje się nad tak powszechnie już znaną osobą jak p. Miernik (prawo ułaskawienia)?” Podobne pytanie zada sobie większość logicznie myślących obywateli.

  To oczywiste że, jeżeli jednak p. Miernik dobrowolnie postanowił poddać się tej szykanie (karze), czyniąc to z pobudek patriotycznych, nijako w formie protestu, żeby pozostali mieszkańcy tego kraju dowiedzieli się gdzie nadal mieszkają – w jakiej rzeczywistości funkcjonują, to zmienia to postać rzeczy. Kłopot polega na tym, że czysta – oczywiście u naszych elit, koniecznie obiektywna – logika w tym narodzie, u większości, nie zawsze idzie w parze z tymi głębszymi nieco wyższymi uczuciami, które czynią z nas obywateli, po prostu ludzi (ludźmi w znaczeniu jacy powinniśmy być, a nie jacy jesteśmy – rzecz jasna). A wyższymi uczuciami – tępioną obecnie wrażliwością – jako tym rodzajem rozumowania, który w ogólnym dyskursie publicznym jest raczej powszechnie kontestowany. I to właśnie z tego powodu, boję się, że p. Miernik przez to odsiadywanie może wyjść – po prostu – ostatecznie na durnia.

  Co do władzy sądowniczej: to oczywiste, że ta jeszcze niewymieniona władza sądownicza, razem z cuchnącą jeszcze śmiercią – III-cią RP i jej PO, PSL-em, KOD-em, SLD… tylko czekają na ten moment, w którym mogli by powiedzieć: „No przecież p. Prezydent go ułaskawił… więc o co chodzi…” A uzasadnienie cierpień p. Miernika, pozostaje nadal… tak trudne.

  A wszystko to, cały ten nasz problem, który może znowu tak strasznie nas pozbawić państwowości na tak długie nasze lata, i tak sprowadza się do jednego – nie do podległej jej, polityki w Gazecie Polskiej i TVP Info – tylko koniecznie: do kultury w narodzie która stoi ponad wszystkim – drodzy Państwo… Tak długo jak Ministerstwo kultury w naszej ukochanej ojczyźnie pozostanie tylko Ministerstwem Kin i Teatrów, tak długo my przy powszechnie panującej znieczulicy, pozostaniemy ludźmi, ale tylko z nazwy; nazwy naszego gatunku: http://zmianynaziemi.pl/comment/312237#comment-312237

  P.S.: No, cóż… moja opinia w tej sprawie może być mało obiektywna, bo nie stać mnie; na oglądanie prywatnej TV Republika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.