20 milionów za głowę Szewczaka? Grób pamięci pochłonie prawdę o toksycznych kredytach?


Janusz Szewczak - blog

091b004794e84f408c212f4bbc25a7d9fot: wPolityce.pl

Tej jesieni będą się dziać w finansach państwa polskiego rzeczy przełomowe. Odzyskamy niepodległość lub jej nie odzyskamy i – jako naród i państwo – wpadniemy w sidła jeszcze głębiej. Tak, właśnie 1 września to bardzo dobra data, by tak to sformułować, mówić, że od 27 lat jesteśmy obiektem finansowej agresji, że tkwimy pod butem finansowych okupantów. 

View original post 363 słowa więcej

Reklamy

One comment on “20 milionów za głowę Szewczaka? Grób pamięci pochłonie prawdę o toksycznych kredytach?

 1. Szczery Machiavelli Prawicowy: Jedyna nasza tłuszcza pod butem

  Na kongresie wiodącej partii, głos zabiera przewodniczący Jarko Łaska Obiecywajko Wżółwimtempie
  – Moi drodzy delegaci: Naszego ukochanego – byłego – sędziego Wojciechowskiego oddelegowaliśmy już do izby obrachunkowej, w samej komisji europejskiej. Będzie tam robił za księgowego. Zatem nie będzie nam i naszemu prezydentowi zawracał już głowy jakimś tam Miernikiem który złamał nasze prawo, katując dotkliwie, nietykalnego sędziego w naszym niezłomnym patowym prawie.
  Zatem do rzeczy: przede wszystkim gospodarka głupcze, jak mawiał nasz wielki autorytet materializmu. Istnieje nowy projekt który zakłada podniesienie tej t. zw. składki ZUS. Jest ona jeszcze stanowczo za niska. Naturalnie uruchomi to mechanizm błędnego koła które doprowadzi do jeszcze większego bezrobocia. Niewielkie firmy i – przy okazji rolnicy którzy nie mogą sprzedać swojego zboża, będą niebawem bankrutować. Nasz rynek już zasilamy zbożem sprowadzanym bez cła, z Ukrainy.

  Ale od razu nasuwa się pytanie: Dlaczego my, drodzy delegaci, tak podle postępujemy z tymi naszymi rodakami? – po czym – Hahahaha…! – pan Łaska Wżółwimtempie się roześmiał — przecież niektórzy z nich, już niedługo, będą zamarzać we własnych domach!
  Drodzy delegaci: my nie jesteśmy tacy głupi. Odsetek tych co będą zamarzać, jest niewielki, a pies/kot się o nich dowie. Nasza TV już się o to postara. I przyzwyczai społeczeństwo do tego, że to normalne, że niektórzy muszą zamarznąć. Przecież w jedynym uczciwym naszym ustroju – kapitalizmie – nie wszyscy muszą być bogaci. Czyż nie?… A spadek bezrobocia, wcale nie jest nam na rękę. Gdy bezrobocie za bardzo spada, trudniej utrzymać biedotę w ryzach. Przez to na rynku pracy robi się tylko więcej miejsca, a „tłuszcza” zaczyna nam dyktować warunki zatrudnienia. Niedawno nasi księgowi odnotowali że dzieje się tak dzięki programowi 500+ (becikowemu bis dla wszystkich bez względu na dochód). Dzięki temu sprzedajnemu programowi, którego zadaniem jest, po prostu, kupienie sobie części naszego społeczeństwa, już stało się, że część społeczeństwa – przede wszystkim kobiet – zrezygnowało z pracy aby móc zająć się dziećmi. Oczywiście nie ma w tym nic złego, przecież chodzi nam o podniesienie wyżu demograficznego z chwilą gdy podupadają nam całe parafie. Ale jest to i tak zjawisko krótko trwałe, marginalne, ale swoją zjawiskowością, dające nam i naszym księgowym (głównym ekonomistom), do myślenia. Niebawem musimy przestać się chwalić w naszych mediach, że bezrobocie spada. Było by to zbyt bezczelne z naszej strony. Biskupi mogli by znowu nas upomnieć że jesteśmy zbyt pyszni. Informować o tym że rośnie, nam bezrobocie pod żadnym pozorem nie wolno. Trzeba poinformować o tym władzę TVP. Naszych mądrych wyborców, na ich stanowiskach pracy, zastąpią niebawem chordy zapijaczonych i głodnych Ukraińców. A żeby ci Ukraińcy nie tak chętnie chcieli uciekać do Niemiec, o których tak znowu fantazjują, ustanowimy minimalną stawkę wynagrodzenia i podniesiemy ją do 1200 zł na rękę. Media mają informować naszych mądrych wyborców, podając sumę wynagrodzenia z nieodciągniętym ZUS-em i podatkiem. W ten sposób nasze mądre społeczeństwo będzie myślało że więcej zarobi. Ukraińcy dobrze wiedzą że na Zachodzie, w cywilizowanym świecie, istnieje coś takiego jak program socjalny który nie pozwoli zamarznąć w zimie tym dla których pracy już zabrakło. Może to ich zatrzyma u nas, w naszej ukochanej Polsce?…

  Nas, drodzy delegaci, nie stać na taki program socjalny. Wszystkie pieniądze jakie mieliśmy, wydaliśmy już na nasze becikowe bis 500+ dla wszystkich bez względu na dochód, i na naszych seniorów, nawet tych emerytów których stać na wykupienie leków.

  Wreszcie ktoś na sali kongresowej – jakiś nieznany delegat – podniósł głos: – Ale wśród tych emerytów są byli UB-cy, sędziowie którzy skazywali żołnierzy niezłomnych na śmierć!… Jak my się z tego wszystkiego wytłumaczymy Polakom – naszemu narodowi wśród którego nasz prezydent wygłasza płomienne patriotyczne przemówienia?

  – Z niczego nie będziemy się im tłumaczyć. Teraz my tu rządzimy. Mamy w Polsce – już od czasów PRL – takie stare powiedzenie: „Co wolno wojewodzie, to nie wolno tobie smrodzie”, towarzyszu. Siadajcie, milczcie i nauczcie się słuchać aż wasz czas nie nadejdzie. O tym kto będzie mówić zadecyduje marszałek kongresu – Ochkuchnia Zlodówką. Mój scenariusz, moi mili słuchacze, jest następujący: Programem 500+ dla wszystkich bez względu na dochód, i darmowymi lekami dla seniorów, też bez względu na dochód, zaprosimy sobie naszych mądrych wyborców do urn, żeby wiedzieli na kogo mają oddać głos. A zamiast informować Polaków w naszych mediach – jaka jest ich sytuacja materialna, o zamarzających w ich domach bezdomnych, pokażemy reportaż jak dzielni strażnicy miejscy rozdają im ciepłą zupę; zapraszając tych pijaków do schroniska dla ps… yyyy.. – przewodniczący się pomylił i zaraz poprawił – przepraszam: schroniska dla bezdomnych. Dalej będziemy w naszej TVP Info, bez końca, toczyć dysputy nad szczepionką „na gronkowca nie ma mocnych” z naszą ulubioną partią opozycyjną „Platformą Obywatelską”, jaka jest właściwie ta nasza Ziemia: płaska, czy może wklęsła; kulista, czy może tylko okrągła…

  P.S.: Ale… jak mawiał wielki mistrz zen, Roshi Kodo Sawaki: „W nieuczciwym społeczeństwie, uczciwa osoba uważana jest za głupca.”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.