Ruch Kontroli Wyborów zaprasza na debatę o zmianach systemu wyborczego – 8 sierpnia


rkwbig-1aKlub Ronina i Ruch Kontroli Wyborów zapraszają na debatę poświęconą niezbędnym zmianom prawa i systemu wyborczego – 8 sierpnia (SDP, Foksal 3/5) godz. 19.00.
Debata z udziałem Koordynatorów Krajowych RKW: Ewy Stankiewicz, Józefa Orła, Hanny Dobrowolskiej oraz twórcy systemu siepoliczymy.pl, ekspertów i działaczy RKW.

W programie:
– Stan przygotowań do kolejnych wyborów w Polsce
– Propozycje koniecznych zmian,
– Kwestia przyszłości RKW,
– Wybory da się powtórzyć! – na przykładzie Austrii.

Organizatorzy:
Klub Ronina,
Ruch Kontroli Wyborów,
Stowarzyszenie Solidarni2010,
Krajowa Rada Koordynatorów Ruchu Kontroli Wyborów.

Reklamy

3 comments on “Ruch Kontroli Wyborów zaprasza na debatę o zmianach systemu wyborczego – 8 sierpnia

 1. Druga Joanna d’Ark oddana Polsce w sam pogrzeb kardynała…

  TVP miała naprawdę szansę stać się obiektywną, nowoczesną i ciekawą telewizją. I w zasadzie prawie już taką się stała; i pewnie była by nią, gdyby nie koleżanki i koledzy z Gazety Polskiej; którzy musieli mieć w tej telewizji swój udział, i trochę prezesowi Jackowi Kurskiemu poprzeszkadzać.
  Stare nienawiści, zawiści… jednak zwyciężyły – w myśl potrzeby wprowadzania rywalizacji między członkami prawicy (w wydaniu Prezesa Sakiewicza) – może po tym jak w TVP miała możliwość wypowiedzieć się pani Siemaszko(?), postanowiono wygryźć jedynego nadającego się na to stanowisko – Jacka Kurskiego – człowieka nowoczesnego, mądrego, realnie odbierającego rzeczywistość, wrażliwego, genialnego organizatora, i przede wszystkim, faceta z jajami? Nad. red. nacz. Sakiewicz już niegdyś nawet dla Ukraińców, wyrzucił księdza ze swoich szeregów (z Gazety Polskiej), no to dlaczego nie miał by tego zrobić z prezesem TVP?…

  Ciekawe kim chcą go zastąpić – jakim nudziarzem, arogantem?… Jak po oglądaniu zarządzanej przez takiego/taką, telewizja, będzie informować społeczeństwo o tym co dzieje się w Polsce aż do przyszłych wyborów, w których przecież znowu zwycięży Joanna Teraz-wierna-już-tylko-prezesowi? Te majętne rodziny mogą zapomnieć, od kogo dostały te „500 plus”. Może ta TVP będzie zarządzana przez Gazetę Polską i samego nad. red. nacz. Sakiewicza? Który to – gdy schodzi z ambony w kościele na mszy – „miesięcznicy smoleńskiej”, na baczność staje przed panem Macierewiczem i w pas mu się kłania; nie zauważywszy nawet po drodze Chrystusa na krzyżu.

  1 Tesaloniczan:
  „2:5 Nigdy przecież nie posługiwaliśmy się pochlebstwem w mowie — jak wiecie — ani też nie kierowaliśmy się ukrytą chciwością, czego Bóg jest świadkiem,
  2:6 nie szukając ludzkiej chwały ani pośród was, ani pośród innych.
  2:7 A jako apostołowie Chrystusa mogliśmy być dla was ciężarem, my jednak stanęliśmy pośród was pełni skromności, jak matka troskliwie opiekująca się swoimi dziećmi.”

  Jeżeli coś rozsadzi do przyszłych wyborów polską prawicę, to, będzie to najpierw: obejmowanie wysokich stanowisk w PiS-ie i państwie zarządzanym przez PiS, przez niektórych jego członków dzięki pochlebstwu, ambicji – tej zaczynającej teraz już, wybrzmiewać niczym pycha. Czy nie, pycha przyszłego władcy, znowu walczącego o wolną Polskę w opozycji?…

  I tak zaczną się nowe lamenty w stodole z wilkami na koszulkach, o słabym nagłośnieniu w trąbę patriotyczną: jak należy się zachowywać, wyglądać, pachnieć… aby znowu wygrać wybory; „o tym będziemy mówić jak wygramy wybory”; „teraz musimy się zastanowić jak to zrobić – wygrać te wybory”. Nietzsche do Joanny d’Arc: „Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu”.

  P.S.: Zachodzę w głowę: Co w tej Radzie Mediów Narodowych robi Juliusz Braun?… Skąd ten człowiek się tam wziął?… Zadawajcie sobie takie pytania do PiS-u, drodzy „mądrzy wyborcy” – Polacy. Z jakiego powodu, dopiero teraz; i tylko tak ostrożnie – bo tylko do średniej krajowej – PiS chce obniżyć emerytury, byłym sbekom i ubekom. tym którzy na śmierć katowali naszych najlepszych rodaków: Patriotyczna trąba PiS-u, z flagą w ręku i szczytnymi hasłami, która chce tym starym łajdakom dać nawet leki za darmo, a potem powie że nie opłacało się policzyć kto jest biedny a kto bogaty. To jest PiS-owski szacunek dla tych którzy naprawdę walczyli i ginęli za wolną Polskę. Może to dobrze że już oni nie żyją?… Gdyby żyli czuli by się jak frajerzy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.