Zderzenie chamstwa z kulturą wysoką. Prezydent Frankiewicz niszczy Teatr Muzyczny w Gliwicach.


Zlikwidować_GliwickiTM3Czardaszka (Księżniczka Czardasza) – 92% średnia frekwencja, Noc w Wenecji – 97%, Zemsta Nietoperza – 97%, Wesoła wdówka – 89%, Rodzina Adamsów – 97% … spektakle kończyły się zazwyczaj owacjami na stojąco i bisami. 

W tym roku tylko jedna premiera się odbyła, to był spektakl „Chłopiec z Gliwic”,  tam w ogóle tylko czterech aktorów występuje, … no i jest to spektakl autorstwa dyrektora Krawczyka, napisał scenariusz, … to była ta jedna jedyna godna wystawienia rzecz w tym sezonie” / Otwartym Tekstem odc. 22 (2016) / 

Pan prezydent nie wspomina o tym, że za jego kadencji walczono, żeby ten teatr był utrzymywany ze środków miejskich, ponieważ wcześniej Operetka Śląska była teatrem utrzymywanym z funduszów regionalnych, marszałkowskich, wojewódzkich i miasto bardzo usilnie i bardzo skutecznie (ponieważ jak widać tutaj ze skutecznym działaniem mamy do czynienia) zabiegało o to, żeby przejąć ten teatr pod własne finansowanie.

„My nie mówimy, że jest złym dyrektorem, że nie miałby pomysłu i nie zrobiłby świetnie teatru … przecież my tego nie mówimy, nie o to walczymy, … ale został dyrektorem TEATRU MUZYCZNEGO!

PS.”Dobra zmiana”? Dlaczego radni z PiS-u przyczynili się do likwidacji Teatru Muzycznego w Gliwicach?

Zlikwidować_GliwickiTM1

Reklamy