Kayan: Nie można nie kochać naszej Pierwszej Damy!


dwnld1334912992Gdyby ktoś miał wątpliwości, jeszcze tego nie poczuł, to niech z uwagą zerknie poniżej, do tekstu i galerii zdjęć, które wprawdzie tylko w drobnym okruszku ilustrują postawę i działania Pani Agaty, ale nawet tylko to – piękna, dyplomatyczna odpowiedź Pierwszej Damy na zaproszenie lewackich feministek z Kongresu Kobiet:  „… na kobietach spoczywał obowiązek utrzymania domu, wychowywania dzieci, ale także obowiązek przekazywania wiedzy o tym, co to jest Polska”  – na początek wystarczy, (więcej na str. prezydent.pl/pierwsza-dama)

„Społeczna aktywność kobiet wiejskich jest nie do przecenienia” – mówiła w piątek małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda do członkiń Kół Gospodyń Wiejskich. Podkreśliła, że dzięki aktywności kobiet, polska tradycja jest powodem do dumy.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim odbyło się w związku z obchodami 150. rocznicy powstania kół. – Jestem dumna, że Pałac Prezydencki dzisiaj ozdobiony jest barwami wszystkich regionów krajów, a siedzibę prezydenta wypełnia entuzjazm i energia kobiet – powiedziała małżonka prezydenta.

Podkreśliła, że członkinie Kół Gospodyń Wiejskich rzadko są bohaterkami uroczystości, bo zwykle służą innym, wspierają swoje lokalne wspólnoty i ojczyzny. – To wasza społeczna aktywność, a także dbałość o kultywowanie tradycji i kultury ubogacają nie tylko polską wieś, ale i nasz cały kraj – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Zaznaczyła, że do tego potrzebna jest nie tylko energia i aktywność, ale przede wszystkim poczucie, że właśnie tradycja, z której wyrastamy, jest czymś ważnym, o co warto dbać i co warto pielęgnować.

Małżonka prezydenta zaznaczyła, że to m.in. dzięki aktywności kobiet piękna polska tradycja przestała kojarzyć się z czymś zaściankowym, a jest prawdziwym powodem do dumy.

– Tak sumiennie i pieczołowicie przechowywałyście panie polski folklor, dziś motywy ludowe zdobią nowoczesne stroje, biżuterię, porcelanę czy wyroby skórzane, robią furorę na całym świecie – dodała.

– Kobiety na polskiej wsi organizują się i działają od 150 lat. Ale ich rola w rozwoju naszego kraju jest nie do przecenienia. Otóż nasza historia tak się złożyła, że podczas gdy mężczyźni ginęli na wojnach, w powstaniach, to właśnie na kobietach spoczywał obowiązek utrzymania domu, wychowywania dzieci, ale także obowiązek przekazywania wiedzy o tym, co to jest Polska

– mówiła małżonka prezydenta.

– Rzadko czyta się o tych kobietach w książkach do historii i wystawia się im pomniki. A są to ciche, bezimienne bohaterki nie mniej ważne od ich mężów, ojców, braci, którzy ginęli za ojczyznę – podkreśliła.

Prezes Krajowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Bernadetta Niemczyk powiedziała, że koła liczą obecnie 700 tys. osób. Koła gospodyń wiejskich bronią praw, reprezentują interesy i działają na rzecz poprawy sytuacji społeczno-zawodowej kobiet wiejskich oraz ich rodzin. (inf.własna/PAP)

źródło: prezydent.pl


inne przykłady /za: prezydent.pl/

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

/ Uwaga techniczna – w powyższych pokazach slajdów zdjęcia są też dostępne w wyższej rozdzielczości – wystarczy najechać myszką i zatrzymać pokaz (znak pauzy- „II”), a następnie wybrać PRAWYM przyciskiem myszki opcję “otwórz w nowej karcie / oknie”. Pojawi się obrazek, zmniejszony i teraz wystarczy w pasku adresu usunąć ostatnie znaki poczynając od pytajnika,  [ENTER] i gotowe.

Warto kliknąć na nowo otwarty obraz, bo być może oryginalna rozdzielczość jest jeszcze wyższa (sygnalizuje to lupka w miejscu kursora).  Więcej na ten temat + przykład: TUTAJ /

Reklamy

2 comments on “Kayan: Nie można nie kochać naszej Pierwszej Damy!

  1. Pingback: Kayan: Nie można nie kochać naszej Pierwszej Damy! | Stanley Panama

Możliwość komentowania jest wyłączona.