W obronie dowódcy


Gen. Błasik

Fot. arch. Ewy Błasik

We wszystkich jednostkach Sił Powietrznych zostanie odczytany list w obronie generała Andrzeja Błasika. To inicjatywa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Pod listem, datowanym 8 kwietnia br., do dowódców wszystkich 34 lotniczych jednostek podpisał się inspektor Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Tomasz Drewniak. Generał
zwraca się w nim o obronę prawdziwego wizerunku gen. Andrzeja Błasika, dowódcy Sił Powietrznych, który zginął pod Smoleńskiem. 

„Dla nas, ludzi w stalowych mundurach, śmierć naszego dowódcy generała pilota Andrzeja Błasika była szczególnie ciężkim przeżyciem. Generał Błasik, najmłodszy dowódca Sił Powietrznych w historii, był człowiekiem, który rozpoczął proces przemian i unowocześniania Sił Powietrznych” – pisze gen. Drewniak. Przypomina, że w czasie gdy Błasik dowodził 2. Brygadą Lotnictwa Taktycznego, pierwsze samoloty F­16 wylądowały na polskiej ziemi. To również dzięki jego staraniom wdrożono samolot Hercules C­130E.

W ocenie gen. Drewniaka, gen. Andrzej Błasik całą swoją postawą dawał pilotom przykład, jak być prawdziwym dowódcą i lotnikiem.

Drogi Czytelniku, cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”. Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym. Piotr Czartoryski­ Sziler

Reklamy