Ewa Stankiewicz: Prezydent jest odpowiedzialny przede wszystkim za naród. Właściwy dobór składu kancelarii to także wyraz tej odpowiedzialności.


prezydent_andrzej_dudaNarażenie Prezydenta na ośmieszenie i szykany ze strony współwłaścicielki siedziby krakowskiej restauracji podejmującej głowę Państwa to drugie ostrzeżenie, po tym jak Prezydent cudem uszedł z życiem po rozerwaniu opony w prezydenckiej limuzynie. Trzeba wreszcie zdać sobie sprawę, że są w Polsce ludzie, którzy życzą Prezydentowi kompromitacji i śmierci w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dlatego tak istotne jest, by Pan Prezydent miał w swoim najbliższym otoczeniu osoby, którym może bezgranicznie ufać. Oznacza to bezwzględną konieczność natychmiastowej wymiany całego starego składu kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. To tak niewiele, ponieważ na szali jest godność, szacunek i życie Prezydenta, oraz skuteczność rządzenia. 

Kilka lat temu podczas jednej z konferencji prowadziłam wykład dla nauczycieli szkół katolickich. W dyskusji po wykładzie jeden z matematyków zachowywał się mało inteligentnie ale za to agresywnie, próbował ocenzurować dyskusję, co szczęśliwie w efekcie mu się nie udało. Zaskoczył nie tylko mnie, ponieważ po wykładzie podeszła do mnie dyrektorka jednej ze szkół mówiąc:

”Widzi pani? I tacy ludzie kształtują młodzież. W katolickiej szkole! Ten człowiek nie byłby 5 minut u mnie. Ktoś go może trzyma bo wierzy, że go wychowa. Może to się i uda, ale ile po drodze uczniów on skrzywi? To jest kwestia odpowiedzialności i priorytetów. Ja jestem odpowiedzialna przede wszystkim za dzieci w swojej szkole.”

Fałszywie pojęte miłosierdzie może wyrządzić dużą krzywdę wielu ludziom.

Jako “Solidarni 2010” organizowaliśmy setki protestów i pikiet za rządów PO. Pamiętam jak policja bardzo pilnowała, by nasze banery w j. angielskim domagające się zwrotu wraku Tupolewa od Rosjan i upominające się o prezydenta Polski, który zginął na terenie Rosji – nie mogły być w zasięgu wzroku prezydenta USA – Obamy, podczas jego wizyty w Polsce. Nie uważam, żeby to były dobre praktyki. Od wielu lat walczę o wolność słowa. Ale Prezydent Duda z amerykańskimi senatorami przeszedł niemal żywym korytarzem utworzonym przez KOD. Z jakim obrazem amerykańscy senatorowie wyjeżdżali z Polski? Czy prawdziwym? Ciekawe, że wrażliwe informacje co do planu wizyty miała tylko druga strona… I to ona narzuciła tzw. “narrację medialną”.

Piękne dążenie Pana Prezydenta do pojednania powinno się dokonywać na racjonalnym gruncie. Dlaczego nie ogłosić konkursu na stanowiska kancelarii? Jest bardzo wielu porządnych, doskonałych zawodowo i utalentowanych ludzi, którzy poprowadziliby sprawnie kancelarię, nie narażając głowy państwa na niebezpieczeństwo i kompromitację. To powinno się wydarzyć choćby ze względu na szacunek dla wszystkich Polaków oraz choć odrobinę miłosierdzia dla tych, którzy głosowali na Prezydenta Andrzeja Dudę i którzy autentycznie martwią się o jego życie, zdrowie i sukces.

Ewa Stankiewicz

Reklamy

2 comments on “Ewa Stankiewicz: Prezydent jest odpowiedzialny przede wszystkim za naród. Właściwy dobór składu kancelarii to także wyraz tej odpowiedzialności.

 1. Ambitny Harcerz: Ja też podpisałem się pod tą petycją

  – Panie prezydencie…

  Powtórka z: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/powstal-robot-sophia-ktory-dobitnie-przypomina-czlowieka#comment-311066

  Podobnych do ludzi – nowa nagonka na stowarzyszenie „Stop NOP”

  Dziś po godz 19:30 we Wiadomościach TVP 1 ukazał się tendencyjny reportaż na temat tego jak członkowie ruchu Stop NOP wprowadzają w błąd społeczeństwo odnośnie szkodliwości szczepień. Lobbyści pracujący dla koncernów farmaceutycznych, nazwani przez dziennikarzy Wiadomości TVP 1 – specjalistami w dziedzinie szczepień, wyciągają oręż niczym jak za początków PRL-u – do walki ze stowarzyszeniem Stop NOP i rzetelnymi lekarzami którzy dla dobra ludzi poświęcają swoją karierę zawodową, uruchamiają machinę sądowniczą w Polsce, i prawników na etatach koncernów farmaceutycznych.

  Materiał we Wiadomościach TVP 1 był tendencyjny i wybiórczy, żeby nie powiedzieć gazetowo – „Wyborczy”; ruch społeczny Stop NOP – słowami p. Justyny Sochy – miał możliwość wypowiedzenia się w nim zaledwie kilka sekund, resztę czasu antenowego dla tego wątku mieli t. zw. eksperci od szczepień. Propaganda szła pełną parą: to jakaś matka która chciała by jej dziecko uodporniło się poprzez kontakt z innymi chorymi dziećmi na ospę, straszenie potwornymi powikłaniami po przebyciu ospy, tysiące dzieci trafiające z powikłaniami do szpitali… oczywiście winnym w tej sprawie był ruch społeczny Stop NOP; tak jakby Stop NOP najwięcej naciskało w/s szczepień przeciwko ospie. Za to na temat barbarzyńskiej szczepionki przeciw HPV, ani jednego słowa. O tym że lekarzom knebluje się usta tak żeby nie mogli tych Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych zgłaszać i kierować ich później do publicznej wiadomości, tego w już w tych „rzetelnych” dziennikarsko Wiadomościach TVP 1, p. Justyna Socha nie zdążyła powiedzieć.

  Ciekaw jestem ile dostaliście – drodzy politycy, dziennikarze i eksperci z p. dr Pawłem Grzesiowskim na czele – za tą elegancką chucpiarską propagandę?… Propagandę dzięki której doprowadzicie – w prawdzie niewielki odsetek – ale ludzi… podkreślam – ludzi – ludzi i małe bezbronne dzieci nie odporne na wasze eksperymenty medyczne, które doprowadzą je do śpiączki, padaczki, autyzmu… trwale okaleczając je do końca życia.

  Pan doktor Paweł Grzesiowski… jak dumnie brzmi „doktor” „lekarz” to nazwisko w nowych „rzetelnych” polskich mediach IV RP. To ten człowiek p. dr Paweł Grzesiowski prawdopodobnie niedługo doprowadzi do skazania przez polski sąd Panią Justynę Sochę – kobietę która poświęca swoje życie dla innych. P. dr Grzesiowski utoruje sobie min dzięki temu drogę obcym koncernom farmaceutycznym, aby teraz mogli już sobie swobodnie dokonywać swoje eksperymenty medyczne na Polakach.

  Na koniec przypomnienie dla p. ministra Patryka Jakiego który kiedyś pomagał p. Justynie, a dziś jest już ważnym ministrem: https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/07/28/posel-patryk-jaki-i-justyna-socha-bronia-polakow-przed-ludobojstwem-szczepionkowym/

  Za wami Panowie ministrowie… i Panie dr Grzesiowski i tej p. pisarce o wspaniałych szczepieniach z Wiadomości TVP 1 … za wami stoją całe dywizje sędziów i prawników na etatach; za lekarzami, którzy dla ratowania tych bezbronnych ludzi tracą posady i kariery zawodowe, za Panią Justyną, stoi tylko jeden: Pan Bóg: ten który wszystko „z góry” wie i widzi.

  • Czas się obudzić, Pani Ewo!

   To Prezydent kompletuje skład swojej kancelarii. To On podejmował decyzje personalne, kto ma pracować w jego otoczeniu.
   Prezydent to takie stanowisko decyzyjne. To On ma myśleć, podejmować ważne i trudne decyzje, mieć oczy dookoła swojej głowy, ma myśleć perspektywicznie, strategicznie. Na tym polega rządzenie. Po to Go wybraliśmy.
   Ten Prezydent miał reprezentować Nas, polskich patriotów.

   Pół roku temu środowiska kombatanckie złożyły na ręce Pana Prezydenta Andrzeja Dudy petycję o pośmiertny awans generalski dla płk Kuklińskiego. I nic…
   W październiku 2015 roku przewodniczący AKO prof. St. Mikołajczak wystosował apel skierowany bezpośrednio do Prezydenta, publikowany w mediach, o wsparcie starań ludzi dobrej woli chcących wyjaśnienia okoliczności mordu na ks. Jerzym Popiełuszce. I nic… Chodziło tu przede wszystkim o wsparcie apelów i petycji wystosowanych przez dziennikarzy, m.in. Wojciecha Sumlińskiego, w sprawie przywrócenia do tego śledztwa prok. Andrzeja Witkowskiego – petycję tę podpisali m.in. prof. Nowaczyk i Binienda.
   Mija miesiąc od terminu złożenia tej petycji. Żadnych reakcji Prezydenta.

   Podobne petycji wystosowali kibice oraz środowiska związane z posłem Kornelem Morawieckim i klubem Ronina. Żadnych reakcji ze strony Prezydenta… Nic…

   Ksiądz Stanisław Małkowski nie mógł dodzwonić się do Prezydenta, pracownik kancelarii wysłał go do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta… Również na swoje pismo skierowane do Prezydenta ks. Małkowski nie otrzymał żadnej odpowiedzi…

   Przypomnę jeszcze, że prowadzony również przez Panią RKW nie doczekał się wdzięczności ze strony Prezydenta, zamiast tego Andrzej Duda podziękował PKW, pomimo wielu nadużyć i fałszerstw wyborczych.

   Biorąc pod uwagę takie zachowania Prezydenta – jego obojętność na petycje w słusznych sprawach oraz niedostępność Jego kancelarii, dziwi mnie taki niemalże bałwochwalczy stosunek do tego polityka. Jeszcze daleko mu do świętości, chociaż, mam wrażenie, że tak widziany jest przez dużą część jego elektoratu.

   Ja jestem jednak zwolenniczką bardziej trzeźwej oceny polityków, zwracania uwagi na czyny, owoce prezydentury, stosunek do zwykłych ludzi. Nie lubię bezrefleksyjnych hołdów słanych do polityków, zwłaszcza takich, którzy niewiele, niestety, robią.

Możliwość komentowania jest wyłączona.