Ewa Stankiewicz: „Otwartym Tekstem” – prof. Wolniewicz [VIDEO, całość]


gg_3Gościem programu Ewy Stankiewicz „Otwartym tekstem” był prof. Bogusław Wolniewicz. Przebieg rozmowy i burzliwa wymiana zdań między prowadzącą a profesorem doprowadziła do zakończenia programu przed czasem.

Powodem spięcia między gościem TV Republika a dziennikarką była kwestia katastrofy smoleńskiej.  Kiedy rozmowa zeszła na relacje polsko-rosyjskie, Ewa Stankiewicz stwierdziła, że nasz kraj jest zagrożony ze strony Rosji. – Na jakiej podstawie pani twierdzi, że jesteśmy zagrożeni przez Rosję – zapytał profesor. Dziennikarka podała przykład „ataku na Polskę w 2010 roku”.

– Jaki był atak na Polskę? – dopytywał Wolniewicz. – Zabicie polskiego prezydenta – odparła. To stwierdzenie wywołało zdecydowany sprzeciw profesora. – Ależ pani redaktor, bardzo panią przepraszam, nie można takich rzeczy mówić, nie ma Pani na to nawet cienia dowodu – podkreślił. – Żeby traktować jakieś tam domniemania jakichś podejrzanych profesorków z Ameryki sprowadzonych…, pies z kulawą nogą o nich nie słyszał – mówił. – Na profesorach ja się lepiej znam niż pani – dodał.

Po kilkuminutowej wymianie zdań, profesor przerwał wywiad

źródła:

tekst: telewizjarepublika.pl

video: Otwartym Tekstem odc. 2 (2016) – Zagrożenia i wyzwania w dzisiejszej Polsce

prof. Bogusław Wolniewicz.

Reklamy

13 comments on “Ewa Stankiewicz: „Otwartym Tekstem” – prof. Wolniewicz [VIDEO, całość]

 1. Nie bronię ruskich , ale jak udowodnić , że to akurat oni zamontowali ładunki? Komu może zależeć na skonfliktowaniu polaka z ruskiem?
  Ruscy nie ułatwiają rozwiązania sprawy, więc sami się proszą o bycie sprawcą nawet gdy to nie ich „zasługa”.

 2. psia krew…Polak ma obowiazek wierzyc w zamach niezaleznie od tego czy jest to prawda czy nie p.profesorze,,,niezaleznie od tego czy Wolniewicze,Biniendy .Stankiewicze,Ziemkiewicze etc,maja wiedze czy tez jej nie maja…czy są glupcami.czy nie…obecnie coraz mniej wasze lub czyjes zdanie mnie obchodzi…mam swoje ,i w nie wierze…

  • Czy ja wiem Rosja mogła tylko zorganizować ten teatrzyk
   http://clouds.salon24.pl/399036,byl-sobie-hangar-tajemnicze-okecie-2010,2

   Prawda może leżeć gdzie indziej, 8 kwietnia prezydent Lech Kaczyński zostaje porwany i zamordowany na Litwie, 9 kwietnia spotykają się w Gdańsku Tusk, Bronek, Kopacz a 10 kwietnia rano odlatują dwa samoloty jeden z dziennikarzami drugi pusty lub tylko jeden a na Okęciu dokonuje się mordu Polskiej inteligencji bo tak łatwiej, oprócz mordu dokonuje się fragmentacji ciał które później wywozi się do Moskwy chociaż nie wiadomo czy się wywozi czy tylko udaje że się wywozi. Znając mechanizm spalenia budki to pewnie zamordowanych wybitnych Polskich parlamentarzystów po posprzątaniu Okęcia wywieziono do Moskwy aby upozorować wypadek, katastrofę lub ewentualnie zamach. Rosja nie była by na tyle głupia żeby strzelać do pasażerów, Hangar gdzie dokonano mordu został zburzony pod koniec kwietnia 2010 a człowiek który był był właścicielem urządzeń dorobił się fortuny. Tak przebiegała prawdopodobna wersja zdarzeń 10 kwietnia 2010 r. Rosji można zarzucić tylko że zgodził się na ten cyrk ale pewnie gdzie indziej się nie dało. Cytuje wpis po 2010

   Zapominacie o bardzo ważnym tajemniczym fakcie a mianowicie hangar nr.21 na okęciu.Zbudowany za grube miliony tuz przed zbrodnią smoleńska i rozebrany miesiąc po zbrodni.Czyz to nie zadziwiające ze zbudowali hangar za olbrzymie pieniedza tylko po to żeby go rozebrać miesiąc po smoleńsku?? Mysle ze ten hangar nr.21 to kluczowy punkt w tej całej „maskierówce” Mysle ze oni tam zostali „zagazowani” lub unicestwienie w inny sposób.Kaczyński natomiast został już zabity podczas wizyty na Litwie.Satelity amerykańskie już na 5 dni przed zamachem zrobiły zdjęcia sniegu” który idealnie pasował później do szczatek „rozbitego” samolotu.Tam były ukryte wszesniej dekoracje” i nie był to snieg tylko biała płachta która je przykrywała.Dalej to co się wydarzyło to już
   tylko teatr. To się zaczyna wszystko układac w całość.

   Pamiętacie jak Irais pisała, o „osobie”, która była 10 kwietnia 2010r. na Okęciu, miała gdzieś lecieć, samolot się opóźnił i słyszała jak zapowiadają odlot samolotu do Smoleńska.Widziała ta „osoba”odlot samolotu, ale jej się wydawało, że samolot odleciał pusty, że nikt do niego nie wsiadał. O 7.27 odleciał samolot pusty, ale wylądował w Polsce, nie przekroczył granicy.Komunikat był po to, aby wszyscy zapamiętali, że samolot rzeczywiście odleciał do Smoleńska.Komunikat podany w PolsatNews, stenogram z rozmowy z dyżurnym z COPu też był celowy, żeby nas zmylić, że gen. Błasik na pewno poleciał do Rosji, jakiem nie tupolewem, ale poleciał!
   Ale oni nigdzie nie polecieli, wszyscy zostali w Polsce, oczywiście oprócz dziennikarzy i tej części delegacji, którzy żyją.Miały być dwa samoloty i były dwie listy pasażerów na dwa samoloty, kiedy Szczegielniak mówił o dwóch listach ktoś szepnął”nie mów”w obawie, że się wygada i powie o tym, że były dwie listy na dwa samoloty. Ktoś pilnował, żeby o tym nie powiedział.

   „Kilka miesięcy po 10 kwietnia 2010 został zwolniony z aresztu polityk parlamentarny – jeden z najbogatszych ludzi w Polsce.Wracając do parlamentu użył on komentarza „… to już jest śmierć IV Rzeczpospolitej…Polityk ten jest właścicielem wielu przedsiębiorstw posiadających maszyny służące do fragmentowania ciał zdechłych zwierząt, a co jest częścią procesu utylizacji padliny”

   Smutne ale prawdziwe to ci polityce PO,PSL co nigdy nie wygrali uczciwie wyborów dokonali tego mordu a PIS nie mówi o tym bo o tym się nie da mówić normalnie, Sam Władimir Putin paczył się można delikatnie rzec biorąc dziwnie na Tuska który mu robił żówłki w dniu 10 kwietnia nie żebym bronił Putina ale sam miał haki na ekipę PO bo widział co się tu stało na okęcku stad Politycy tej partii tak się płaszczyli przed Putinem bo bali się ze on wyjawi tą prawdę, a wraku nigdy nie odda bo to nie ten wrak co leciała Polska delegacja, to jest jakaś atrapa pewnie. PO i jej przywódcy są chorzy z nienawiści do Polski i Polaków a nie który chorzy umysłowo i naprawdę mogli to zrobić 10 kwietnia.. . ,

   I linki

   http://kresy24.pl/36696/czerwona-dalia-rzecz-o-dalii-grybauskaite/
   http://natemat.pl/9785,krotko-rz-komorowski-zorganizowal-szczyt-litwa-odmowila-udzialu
   http://www.wilnoteka.lt/pl/artykul/bronislaw-komorowski-i-dalia-grybauskaite-zgodny-chor
   http://www.se.pl/galerie/50559/97002/bronisaw-komorowski-i-prezydent-litwy-dalia-grybauskaite/

   Notabene czy dla przyjaciela można zrobić wszystko jak się go poprosi?
   http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/grybauskaite-komorowski-jest-moim-przyjacielem/

   Po co Komorowski jeździł na Litwę w sprawach prywatnych?

   http://wyborcza.pl/1,76842,12664059,Ekspert_ISP__Komorowski_na_Litwe_jezdzi__ale_juz_tylko.html
   http://malbork.naszemiasto.pl/artykul/malbork-zjawilo-sie-jednak-dwoje-prezydentow-bronislaw,495132,art,t,id,tm.html

 3. Pani Ewo! Jestem z Panią i nie tylko ja!
  Szkoda mi profesora bo myślałem ,że jest mądrzejszy! Ale po tym Pani programie umocnił mnie w przekonaniu,że ateista (kiedyś mówił,że jest ateistą) nie może być mądry !

 4. Pani Ewo! Na przyszłość trzeba uważać na starców nawet gdy maja tytuły profesorskie ! Po prostu czas robi swoje i odbiera im rozum, stają się agresywnymi głupcami !Jestem z Panią i nie tylko ja!

 5. Mam bardzo wiele spostrzeżeń ponieważ TEN WYWIAD TO KLASYKA tego jak bardzo jesteśmy uwikłani w tzw. TYTUŁOMANIĘ ,bez przerwy jak nie doktor to profesor i nawet bardzo inteligentny człowiek bez tytułu jest na z góry przegranej pozycji ,bo z samego założenia już nie ma racji przy „utytułowanej osobistości – autorytecie” – choć nie raz zastanawiam się KTO IM TE DYPLOMY DRUKOWAŁ ? !!!

 6. Tak się składa, że w dniu katastrofy byłem w Katyniu, a chwilę po tym na miejscu katastrofy. Widziałem na własne oczy wrak samolotu i efekt podejścia do lądowania w postaci wykoszonej części lasu na wysokości kilku metrów i feralną brzozę. Samolot rozpadał się w powietrzu dlatego, że kosił drzewa, a załoga żeby się ratować dała pełny ciąg silników co tylko zwiększyło uszkodzenia i po oderwaniu jednego ze skrzydeł wraz z silnikiem spowodowało przekręcenie samolotu na dach i „lądowanie” w takiej pozycji ok 300m dalej.

  Według mnie teoria o wybuch wielu ładunków na pokładzie jest zupełnym absurdem. Jeśli już chcecie się koniecznie przyczepić do czegoś to lepiej trzymać się sztucznej mgły i błędnego naprowadzania.

 7. Żenada. Tytuł profesorski, a mądrość to dwie różne rzeczy. To daje świadectwo tylko, że człowiek dużo się nauczył. Ale czy zrozumiał? Pan profesor myli pojęcia, karkołomnie interpretuje sytuacje. W sumie: wolno mu, jego sprawa. Mam sąsiada, profesora, który przez lata lał żonę. Więc tytuł też nie ma nic wspólnego z moralnością, szlachetnością, przyzwoitością. A co do Szanownej Pani. Nie miałem okazji oglądać Pani programów, ale co jakiś czas dochodziły do mnie niekorzystne oceny. Nie widziałem, nie zabierałem głosu. Wreszcie udało mi się. Obejrzałem cały, i niestety … Tego ani fizyka, ani matematyka nie jest w stanie ocenić w skali. Pani po prostu jest … głupia. Nawet Wolniewicza to przerosło. To czy Pani to zamieści, czy nie, to akurat nie ma dla mnie znaczenia. Pozdrawiam i niczego nie życzę.

 8. Widzę, że lewactwo zaatakowało Panią na jej własnej stronce – ale co się dziwić, jak o tym wywiadzie niestety pisza tylko lewackie media a nasze nabrały wody w usta (niewiedzieć czemu zachowują się w tym przypadku jak lewackie media) mało kto od nas o tym wie jak skompromitował się (po raz kolejny) prof. Wolniewicz. Pani Ewa trafnie i merytorycznie argumentowała swoje wypowiedzi, a prof. ani razu nic merytorycznie nie powiedział, rzucał za to oszczerstwami – zestarzał się POważnie na umyśle, aż w końcu zobaczył że się skompromitował i nie ma nic sensownego do powiedzenia,, to uciekł (na koniec jednak dopełnił kompromitacji mówiąc, że Smoleńsk jest nieważny – Pani Ewa; jak to nie wazny, przecież zginął Polski prezydent – na to Wolniewicz: nie mówiłem, że nie ważny – chłopina na starość już sam nie wie co gada)

  Brawo Pani Ewo 🙂

  • Prof Wolniewicz,jeden z wybitniejszych polskich intelektualistow-bardzo mądrze zaopiniowal i wyjasnil wspołczesna polska targowice.Precyzyjnie,trafnie ocenil dzialania zdrajcow i donosicieli ,wykrzykujących slowa o demokracji,wolnosci itp.Wskazal na tych Kodowcow,petru i inna mentownie,ktora dla zyskow gotowa jest sprowadzic na Polske wszelkie nieszczęścia.Niestety-pani Ewa Stankiewicz zaczęła pytac o Smolensk,podajac swoje poglądy w sposob tak nieprofesjonalny,tak prostacki,ze zaczelam watpic w jej nie tylko profesjonalizm,ale dzialanie na rzecz dobra kraju.Dla mnie p.Ewa okazala sie tubą gazety wyborczej-judzącej przeciw dobrym stosunkom z Rosja.Prof slusznie wyszedl,uznając,ze slowa redaktor to zdrada interesow Polski.nalezy uwazac na ta pania.To moze byc 5 kolumna,dzialająca przeciw dobru Polski.

 9. lol nawet na pani redaktor stronie nie mozna sie wypowiedziec. lol ale propaganda

 10. wreszcie ktoś powiedział prawdę… a pani redaktor zachowała sie niczym opluwany przez prawicę Tomasz Lis.

Możliwość komentowania jest wyłączona.