Katarzyna Bałut: Bieda to nie patologia. To brak miłości jest patologią.


NARESZCIE RAZEM   fragmenty rozmowy Pauliny Gajkowskiej z Katarzyną Bałut  z Niska, matką Kingi, Klaudii i Sabinki 

Wierzę, że już żadne dziecko nie zostanie odebrane z powodu biedy. Brak pieniędzy, brak pracy, problemy finansowe czy mieszkaniowe nie mogą być nigdy przyczyną skazywania dzieci na rozłąkę z rodzicami. Mam nadzieję, że nasza historia się nie powtórzy. Niewiele osób jest w stanie sobie wyobrazić, co przeżyliśmy. (…)

Jest dużo rodzin, które mają bardzo trudną sytuację materialną i którym sąd odebrał z tego powodu dzieci. Nikt w takich sytuacjach nie myśli o dobru dziecka tak naprawdę. Ono nie jest tożsame z posiadaniem jakichś rzeczy. Szczęście i dobro dziecka to kochający dom. Nawet jeżeli życie w nim jest skromne. Dla dziecka nie ma nic ważniejszego niż miłość. (…)

Fakt, że święta spędzamy razem, że możemy cieszyć się sobą, wzbudził w nas radość nic do opisania. Dziewczynki mogą cieszyć się sobą, Sabinka [najmłodsza, półtoraroczna córeczka – przyp. red.] nie opuszcza starszych siostrzyczek na krok. Odróżnia mamę i tatę, po swojemu komunikuje swoje potrzeby. To takie szczęście móc patrzeć znów na dzieci w domu. Dzieci, będąc w domu rodzinnym, nawet jeśli nie mają zapewnionych najnowocześniejszych wygód, czują się bezpieczne. W przeciwieństwie do domu dziecka, gdzie poczucia bliskości po prostu nie ma. (…) Było nam dobrze ze sobą. Nie zrozumiem nigdy, dlaczego odebrano nam dzieci. (…)

Nie wiem czy bym się podniosła, nie wiem, czy bez waszego wsparcia bym się nie poddała. Brak dzieci w domu, puste łóżeczka codziennie napawały mnie ogromnym bólem i tęsknotą, ale jednocześnie też determinowały mnie (…) Nigdy nie można się poddawać. Do końca trzeba walczyć o swoje dzieci, o ich dobro. (…) jeszcze czekamy na końcowy werdykt. Ale jest we mnie bardzo dużo nadziei i wiary.

źródło: Nasz Dziennik

Reklamy

8 comments on “Katarzyna Bałut: Bieda to nie patologia. To brak miłości jest patologią.

 1. W prl, było bardzo biednie. Znam wiele Rodzin, które miały po 15, 17,… nawet 22 dzieciątek…. Znam ich dziś dorosłych, nawet nie znacie w jak wielkich rodzinnych więzach zostali wychowani. Dziś patrioci, wiele razy widziałem Ich na różnego rodzaju Marszach w Polsce.

 2. Szkoda, że tak na prawdę nikt się do końca tej sprawie nie przyglądnął. Wystarczyło tylko popytać sąsiadów. Każde dziecko z innym mężczyzną. To patologia!
  Sztucznie wykreowany przez telewizję wizerunek poszkodowanej matki.

  • A dlaczego sama nie sprawdzisz?
   Katarzyna Balut jest mezatka, wszystkie dzieci sa owocem tego zwiazku.
   Media nie pisza tylko o jednym: przed 18 laty do sedzi Koczynskiej przyszla 10-letnia Katarzyna i poprosila o zabranie do domu dziecka uzasadniajac to przemoca w rodzinie. Pani sedzi to nie zainteresowalo.
   W miedzyczasie Koczynska jest przewodniczaca Sadu Rodzinnego w Nisku i prowadzi dosc twarda polityke: w powiecie niskim mieszka 67 tys. ludzi. W ostatnich dwoch latach Sad Rodzinny zabral ponad 400 dzieci do domow dziecka.

   • Wiem o tej „rodzinie” dużo więcej niż Wy wszyscy. Znam tych ludzi. Przemoc w rodzinie? Litości. Czego to Pani Kasia jeszcze nie wymyśliła? Gwałty w domu, molestowanie?
    Każde dziecko ma z innym mężczyzną. To już daje do myślenia.
    Dla Pani Kasi liczą się tylko zasiłki i dodatki jakie dostaje na dzieci. Kiedyś nawet powiedziała że jak Jej zabiorą dzieci to „sobie machnie nowego dzieciaka”.
    Wierzycie w coś co jest sztucznie wykreowanym wizerunkiem.
    Najbardziej to mi żal tych dzieci.

    • Jesli to wszystko co Pani pisze jest prawdą, prosze podać swoje pełne dane. Łatwo sie kryć za pseudonimem Miśka .

 3. Pani Kasiu!
  Jest Pani piękną, dzielną, kochaną, bohaterską Polką !!!

  Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości, szczęścia i spełnienia, jak również WYRAZY WSPARCIA i SZACUNKU.

  DO SIEGO ROKU!

 4. Pani Kasiu ! – To wielka ulga,że wraca NORMALNOŚĆ ! To ONI są PATOLOGIĄ – CI w umysłach których zrodził się ten NIELUDZKI pomysł odbierania dzieci .Serdecznie Panią pozdrawiam i życzę SAMYCH SZCZĘSLIWYCH DNI W NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU – Aleksandra z Wwy

Możliwość komentowania jest wyłączona.