Ewa Stankiewicz: Urban to Goebbels sowieckiego systemu, morderca i inicjator nagonki na Kościół i Polaków


Urban-Reflex

Fot. Kadr z programu REFLEX

Solidarni2010 oraz Kluby Gazety Polskiej manifestowały pod domem Jerzego Urbana. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przypomniano „dokonania” szefa propagandy z czasów PRL-u.
Demonstracja rozpoczęła się… dziesiątką różańca odmówioną w intencji Urbana. 

Doszliśmy do wniosku, że tak będzie najlepiej  – mówiła organizatorka pikiety Agnieszka Zdanowska.

Ewa Stankiewicz przypomniała zaś kim był Urban: To nieosądzony do dziś Goebbels sowieckiego systemu, morderca i inicjator nagonki na Kościół i Polaków, i w tym szczególnym dniu przyszliśmy to wszystko mu przypomnieć – mówiła podczas protestu Ewa Stankiewicz.

Maciej Odorkiewicz (Solidarni2010):

Wybór Urbana na adresata przypomnienia o ofiarach stanu wojennego jest uzasadniony nie tylko jego rolą w tamtym okresie, ale także jego obecną pseudodziennikarską działalnością. Ta godząca nie tylko w wiarę milionów ludzi, ale i w podstawowe przymioty człowieczeństwa, postawa stanowi kontynuację pełnionej w latach 1981–1989 funkcji rzecznika komunistycznego rządu. Określenie „Seanse nienawiści”, którym określał w swoich felietonach msze za Ojczyznę z udziałem księdza Jerzego Popiełuszki przejęła była rządząca koalicja PO-PSL i powtarzała pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i jego formacji –  mówiła Zdanowska.

Na manifestacji pojawiły się transparenty z hasłem „Winni zbrodni wciąż bezkarni”, a także zdjęciami ofiary ich zbrodni księdza Jerzego Popiełuszki.

źródła: Funky Koval ,  wpolityce.pl

Reklamy

2 comments on “Ewa Stankiewicz: Urban to Goebbels sowieckiego systemu, morderca i inicjator nagonki na Kościół i Polaków

  1. strasznie kobieto zazdrościsz Urbanowi. Masz jego kompleks i michnika też . Udaj się do lekarza to ci sie przyda

    • „Dobre dobre”. A czy nie pomyslales, że to coś nienormalnego, ze taka osoba jak Urban przeszla przez 25 lat wolność praktycznie bez żadnych konsekwencji? Nie pomyslałes, że to Ewa Stankiewicz jest normalna, a większość jak zwykle zarabia na chleb. Ja uwazam osobiście, ze ta kobita próbuje niesmiało pokazać gdzie jest normalność, tylko, że wiekszosc woli juz o tym nie myslec i spokojnie od wyplaty do wyplaty sobie ponarzekac. Ja osobiście uwazam, ze to co mialo miejsce 12 grudnia, to powinno byc preludium do przyczepienia się do tego osobnika jak rzep do psiego ogona. Powinno się go obrac na nastepce Jaruzelskiego, jako uosobienie namiestnika, który dręczył Polskę i jechac na tym dopoki nie kopnie w kalendarz.
      Wazne by zapowiadac taką akcje cały rok i to nie tylko ze względów frekwencyjnych. Takze po to by cały rok osobnik Urban myslał o tym, ze 12/13 grudnia będą pod jego domem manifestowac. Tak by mu uprzykrzyć życie na starość. I tak dopóki nie umrze. A prócz tego powinien się bac ten co przejmie schedę po Urbanie, gdy ten kopnie w kalendarz. Na pewo jest wielu kandydatów na to stanowisko…Moze się wydawac, ze taki Urban to zleje, ale to na prawdę ważne, zeby trochę naruszac psychikę takiego bubu, gdy ten zaprzecza, ze to go nie rusza i ma to gdzies. Otoz gdy tak sie prezentuje, to znaczy, ze go cos tam jednak kłuje i nalezy przytrzymywac to klucie bezlitosnie. Niech się nauczy dziękowac, ze tylko tak, a nie jak muzułmanie…Elementarne poczucie sprawiedliwość jest niezbędne do zdrowia psychicznego narodu. Stankiewicz to pokazuje, ale to sie nie przebija. Moze za pomocą TVP sie przebije.

Możliwość komentowania jest wyłączona.