V MARSZ WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI 2015-12-13 – relacje (1)


Marsz-Wolności-i-Solidarności-270x180Ulicami Warszawy przeszedł dziś po południu V „Marsz Wolności i Solidarności” zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Tegoroczna manifestacja miała charakter poparcia dla działań rządu i prezydenta Andrzeja Dudy.

„Marsz Wolności i Solidarności” rozpoczął się na warszawskim placu Trzech Krzyży. Manifestacje tradycyjnie zaczęto odśpiewaniem hymnu państwowego i odczytaniem Apelu Pamięci ofiar komunistycznego reżimu.

Deklarację ideową marszu przedstawiła Halina Łabonarska – znana aktorka scen polskich, która niedługo po wprowadzeniu Stanu Wojennego wraz z innymi aktorami uczestniczyła w Mszach św. za Ojczyznę, celebrowanych przez błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę.

– Wszystkim ofiarom i bohaterom Stanu Wojennego winni jesteśmy cześć, jednakże pamięć o nich nie powinna być skierowana wyłącznie w przeszłość. Musi też zwracać się ku przyszłości, być obecna w działaniu odwołującym się do dziedzictwa „Solidarności”, do ideowej spuścizny tego wielkiego ruchu społecznego – mówiła aktorka Halina Łabonarska.

Na demonstracji nie zabrakło odniesień do obecnej rzeczywistości politycznej w Polsce. Andrzej Gwiazda, współtwórca NSZZ „Solidarność” zaapelował do zgromadzonych o dalszą walkę o wolność w Polsce.

– Trwa walka – ta sama walka i o te same cele. I ona trwa dzisiaj i dzisiaj się rozgrywa. Jeszcze nie wygraliśmy. Walka trwa i naszą rzeczą jest, żeby w tej walce zwyciężyć –podkreślał Andrzej Gwiazda.

Na placu Trzech Krzyży przemówił także lider obozu rządzącego Jarosław Kaczyński, który skrytykował obecny układ medialny.

– Dzisiaj nie o demokrację chodzi, dzisiaj chodzi o to, by demokracja mogła rzeczywiście decydować – a nie garstka ludzi jednej strony. Ludzi zaprzedanych obcym, a także tym wewnętrznym, ale niemającym nic wspólnego z interesem ogromnej większości Polaków– mówił Jarosław Kaczyński, prezes PiS-u.

Po przemówieniach zgromadzeni przeszli przed Trybunał Konstytucyjny, gdzie ponownie głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: RadioMaryja.pl

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego na otwarcie Marszu Wolności:

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

zobacz też: http://prawapolityka.pl/2015/12/v-marsz-solidarnosci-i-wolnosci-fotorelacja/

Reklamy

One comment on “V MARSZ WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI 2015-12-13 – relacje (1)

  1. Marsz był udany ale nie został hitem. 11 listopada jest ciągle hitem. POzdrawiam wszystkich solidarnociowców.

Możliwość komentowania jest wyłączona.