34 Rocznica wprowadzenia stanu wojennego – Spotkajmy się pod domami Urbana i Ciastonia


Ewa Stankiewicz, szefowa stowarzyszenia Solidarni 2010 oraz Agnieszka Zdanowska, przewodnicząca warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”,  apelują, by 12 grudnia o godz. 20 spotkać się przed domem Jerzego Urbana (Konstancin-Jeziorna, ul. Niecała 8). Dojazd autobusami nr. 700/710 (wysiadamy na przystanku „Plac Sportowy”). Ul Niecała znajduje się 250-300 m od przystanku.

A o  godz. 22.00 demonstracja pod domem Władysława Ciastonia – Pl Unii Lubelskiej.

Obie manifestacje organizuje Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych

– Wybór Urbana na adresata narodowego „Pamiętamy!” jest uzasadniony nie tylko jego rolą w tamtym okresie, ale także jego obecną pseudodziennikarską działalnością. Ta godząca nie tylko w wiarę milionów ludzi, ale i w podstawowe przymioty człowieczeństwa postawa stanowi kontynuację pełnionej w latach 1981–1989 funkcji rzecznika komunistycznego rządu. Tak jak podczas spotkań przed domem Jaruzelskiego czy Kiszczaka w nocy z 12 na 13 grudnia, tak tym razem, spotykając się przed domem Urbana, nie wolno nam zapomnieć zbrodni stanu wojennego, nie wolno nam zapomnieć, że to właśnie Urban we wrześniu 1984 r. na miesiąc przed zabójstwem ks. Jerzego Popiełuszki pisze felieton „Seanse nienawiści”, w którym msze święte i nauczanie ks. Popiełuszki nazywa właśnie „seansami nienawiści”. Słowa to zresztą znamiennie, później rozbrzmiewające echem jako „mowa nienawiści”, powtarzane zarówno przez rząd Platformy Obywatelskiej, jak i przez Bronisława Komorowskiego pod adresem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – mówi „Gazecie Polskiej” Agnieszka Zdanowska.

W kolejną rocznicę ogłoszenia przez reżim komunistyczny, niezgodnego nawet z ich prawem „stanu wojennego”, spotykamy się tym razem w Konstancinie-Jeziornie, przy ulicy Niecałej 8 o godzinie 20:00  – w sobotę 12.12.2015r.

Idziemy pod dom Urbana

za: http://solidarni2010.pl/32182-34-rocznica-wprowadzenia-stanu-wojennego—spotkajmy-sie-pod-domami-urbana-i-ciastonia.html

Reklamy