„SOWIECKI SĄD DO SOWIECKIEGO SOJUZA” – RELACJA Z PROTESTU PRZED SEJMEM!


dscn8884[1]3 grudnia protest będzie kontynuowany od godz. 8.30 rano do wieczora przed Trybunałem Konstytucyjnym w Al.Szucha

„Reżim III RP przyspawał się i nie można go odspawać od koryta” – podsumowała obecne zachowanie Trybunału i posłów PO Ewa Stankiewicz podczas pikiety pod sejmem.

Pod sejmem cały dzień trwał protest zainicjowany przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz warszawski Klub „Gazety Polskiej”. Przed południem – ponad dwie godziny kilkadziesiąt osób z bannerami, flagami i transparentami domagało się sprawiedliwości i poszanowania prawa. Przemawiali kolejno: Ewa Stankiewicz – Solidarni2010, Agnieszka Zdanowska – KGP, Zygmunt Miernik, Adam Słomka, Paweł Piekarczyk, Hanna Dobrowolska. Na zakończenie tej części demonstracji odśpiewano „Rotę” i przekazano oświadczenie zgromadzonych Marszałkowi Sejmu RP Markowi Kuchcińskiemu – poniżej tekst oświadczenia.

Skandowano: „Precz z układem w Trybunale”, „Skorumpowani sędziowie do dymisji”. Protestujący przynieśli transparenty, na których mogliśmy czytać: „Trybunał Prostytucyjny won za Don!!!”, „Precz z układem w Trybunale”, „Stop nagonce na rząd”, „Prezydent RP Andrzej Duda Ratujmy Polskę”; Na jednym z transparentów wypisano „dokonania” obecnych sędziów TK.

„Skorumpowani sędziowie Trybunały Konstytucyjnego wszyscy do dymisji za zniszczenie demokracji i łamanie konstytucji.

  • Napisali ustawę w której przewidzieli dla siebie większą władzę
  • Przygotowali prawo pod obalenie demokratycznie wybranej władzy
  • Zamierzają sądzić we własnej sprawie.”
W zgromadzeniu wzięli liczny udział wolontariusze Ruchu Kontroli Wyborów z różnych stron Polski.
Od godziny 17.30 wznowiono protest, tym razem w ‚towarzystwie” kontrmanifestacji zorganizowanej przez KOD – czyli Komitet Obrony Demokracji. Doszło do przepychanek, a „broniący demokracji” manifestanci z KOD próbowali wyrywać transparenty manifestantom z grona Solidarnych2010, KGP i Ruch Kontroli Wyborów. Policja skutecznie rozdzieliła obie grupy.
Flagi narodowe na wprost unijnych i czarnych partii Razem, rywalizacja na hasła i okrzyki – tak upłynęły godziny, podczas których sejm- przy aplauzie zgromadzonych na dworze – przegłosowywał kolejne kandydatury na sędziów Trybunału! Po 5. pomyślnym głosowaniu odśpiewano Hymn Polski i owacjami przywitano nowych sędziów! Posłowie przegłosowali kandydatury Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego, Mariusza Muszyńskiego, Julii Przyłębskiej oraz Piotra Pszczółkowskiego.
Podczas protestu przemawiali Ewa Stankiewicz, Adam Słomka, Zygmunt Miernik, Tomasz Sakiewicz, Paweł Piekarczyk, Paweł Zdun i kilkanaście osób spośród demonstrantów.
Ponownie odczytano oświadczenie organizatorów protestu.

 

Duch w Narodzie nie ginie! Zwolennicy PiS i reform w Polsce pokazali determinację i wytrwałość!
Do zobaczenia jutro pod Trybunałem Konstytucyjnym!

 

 

Marszałek Sejmu RP

Pan Marek Kuchciński

Oświadczenie organizatorów protestu

Wobec skandalicznego, uwłaczającego elementarnemu poczuciu sprawiedliwości postępowania sędziów Trybunału Konstytucyjnego wraz z jego Przewodniczącym sędzią Rzeplińskim zwołane zostały manifestacje sprzeciwu na 2 grudnia przed sejmem i na 3 grudnia przed Trybunałem Konstytucyjnym.

W imieniu organizatorów społecznych protestów stwierdzamy:

  • nie ma zgody na manipulowanie prawem
  • nie ma zgody na zastraszanie wybranego w wolnych wyborach sejmu, czyli władzy ustawodawczej, przez władzę sądowniczą
  • nie ma zgody na orzekanie przez sędziów we własnej sprawie
  • nie ma zgody na stawianie sie ponad prawem sędziów Trybunału Konstytucyjnego, ani jakichkolwiek innych sądów
  • nie ma zgody na upolitycznienie Trybunału Konstytucyjnego, który reprezentuje de facto opozycję sejmową
  • nie ma zgody na pełzające procedury, które pod szyldem demokracji wypaczają jej sens.

Prawo ma służyć dobru społeczeństwa, a nie społeczeństwo zmanipulowanemu prawu!

Polacy wybrali reformy i nie pozwolimy na ich torpedowanie!

Popieramy stanowcze działania sejmu, rządu i pana Prezydenta, które mogą przywrócić wiarygodność władzy sądowniczej w Polsce.

 

Sprzeciwiamy się szarganiu Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej przez Trybunał Konstytucyjny!

Warszawa 2 grudnia 2015r.

Ewa Stankiewicz

w imieniu zgromadzenia przed sejmem w dniu 2 grudnia 2015

Ewa Stankiewicz, prezes Stowarzyszenia Solidani2010 powiedziała, że protest ten jest przeciwko rozkładowi wymiaru sprawiedliwości, który psuje się od głowy. Sędziowie trybunału konstytucyjnego utracili całkowicie mandat publiczny i moralny do sprawowania tak dużej władzy w postaci sędziego Rzeplińskiego czy np. sędziego Tulei. Sędziowie Trybunału konstytucyjnego nie mogą być sędziami we własnej sprawie.
zobacz galerię zdjęć: solidarni2010.pl
Reklamy

One comment on “„SOWIECKI SĄD DO SOWIECKIEGO SOJUZA” – RELACJA Z PROTESTU PRZED SEJMEM!

Możliwość komentowania jest wyłączona.