Ewa Stankiewicz: „Przyjdźcie koniecznie. Każdy kto może. To niebezpieczna sytuacja!” – PROTEST ws TK


dscn8788[1]W środę, 2 grudnia, demonstracja pod Sejmem w Warszawie na Wiejskiej o godz. 11.00, oraz o godz. 17.30.
W czwartek, 3 grudnia, pod Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie, al. Szucha 12a protest cały dzień –
zbiórka o godz. 8.30, protest potrwa do 20.00

Przyjdźcie koniecznie. Każdy kto może. To niesłychanie niebezpieczna sytuacja.

Rzepliński, Tuleja i Biernat sędziowie TK złamali konstytucję, w czerwcu napisali ustawę, w której samowolnie poszerzyli swoją własną władzę i w której przygotowali grunt pod przyszłe obalenie Prezydenta. 

Komorowski ustawę przepchnął przed sejm. 90 % sędziów TK jest z nadania jednej partii – PO i nawet to można by było jeszcze przełknąć (choć co to za demokracja?) gdyby oni zachowywali się przyzwoicie, ale oni zamiast stwierdzać zgodność z konstytucją zawłaszczają władzę, wpitalają się politycznie i wbrew konstytucji ustanowili siebie jako kolejną władzę w państwie.

W praktyce całkowicie wyjętą spod kontroli. Stary układ mafinych interesów PO (w moim przekonaniu teraz reprezentowany przez Petru) nie chce oddać władzy, nie pogodził się z wyborem społeczeństwa i rękami partyjnych sędziów Trybunału zamierza doprowadzić do paraliżu reform. Mafia chce dalej grabić państwo. Jak typowy złodziej po robocie krzyczy “łap złodzieja” i wrzeszczą cwaniaki o “obronie demokracji” i “przestrzeganiu prawa” (ci którzy nie zająknęli się słowem o gwałcie na prawie w czerwcu). Demokracja demokracją, ale ktoś tym wszystkim musi rządzić… jak powiedział klasyk. Na szczęście ludzie uodpornili się na kłamstwa Michnika i TVNu. Ale przemoc ze strony mediów i “funkcyjnych” narasta i trzeba ją powstrzymać.

Ważne jest żeby wesprzeć Prezydenta i rząd – żeby nie zostawiać ich samych – tak jak przed 2010 rokiem. Ważne żeby zareagować – nie zostawić własnemu biegowi rzeczy – tak jak to miało miejsce wobec przemocy na Krakowskim Przedmieściu. Samo nic się nie zadzieje.

Zło dzieje się, kiedy dobrzy ludzie nie reagują.

Jesteście bardzo potrzebni.

Przyjdźcie. Ewa

 

Reklamy

4 comments on “Ewa Stankiewicz: „Przyjdźcie koniecznie. Każdy kto może. To niebezpieczna sytuacja!” – PROTEST ws TK

  1. No i gdzie mobilizacja, gdzie mailing? Gdzie organizacja protestu? Zobaczcie jak mobilizuje się KOD na fejsie a wy nic. Znowu ich będzie więcej jak pod sejmem wczoraj. Weźcie coś do ich zagłuszania chociaż. Jakieś gwizdki i wuwuzele, bębny…

  2. coś mi się wydaj eże to wszystko to sprawa rozwojowa, nie skończy swię w tym tygodniu,

  3. Pani Ewa Stankiewicz jak zawsze w słusznej sprawie na posterunku.Żaden porządny człowiek nie będzie obojętny,bo wtedy stałby się wstrętnym !!!

  4. Odwołać tych pasibrzuchów, specjalistów od wkładania kija w szprychy. To jest Trybunał Kompromitacji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.