Po raz pierwszy od wielu miesięcy zaśpiewali „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”.


10.11.2015-BlogpressMusimy otworzyć nowy rozdział naszej historii – warszawskie uroczystości 10 listopada 2015 roku.

„Polska sama musi dojść do prawdy o Smoleńsku. I jestem przekonany, że powstały warunki, by do tej prawdy doszło!” – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim w czasie uroczystości 67. miesięcznicy Tragedii Smoleńskiej i w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

W katedrze warszawskiej odprawiono mszę św., w której wziął udział prezydent Andrzej Duda, potem wyruszył Marsz Pamięci. Złożono wieńce pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i na Grobie Nieznanego Żołnierza.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przypadała 67. miesięcznica tragedii smoleńskiej. W Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie odprawiona została msza św. w intencji Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Obecne były rodziny ofiar. W liturgii uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda oraz parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Świątynię wypełnili wierni, nie wszyscy zmieścili się w jej wnętrzu.

Uczestników smoleńskiej mszy św. powitał proboszcz archikatedry ks. Bogdan Bartołd. Gdy wymienił nazwisko prezydenta Dudy odezwały się brawa, które trwały dłuższą chwilę. (…)

polecamy całość obszernej i jak zwykle solidnej relacji znakomitego blogpress.pl TUTAJ


Reklamy