Apel o wyjaśnienie śmierci błogosławionego ks. Popiełuszki


716941444301967

foto: messengerofthetruth.com

Akademicki Klub Obywatelski im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego apeluje o uczciwe wyjaśnienie wszystkich okoliczności męczeńskiej śmierci patrona Solidarności.

Prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak Przewodniczący AKO Poznań wystosował apel w tej sprawie:

Poznań, 7 października, 2015 r.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO AKO W SPRAWIE WYJAŚNIENIA OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI

Szanowni Państwo!
Drodzy Rodacy!

W imieniu członków AKO Poznań oraz członków pozostałych Klubów AKO w Polsce, zwracam się z gorącą prośbą i apelem do wszystkich Polaków, którym droga jest pamięć o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, o wsparcie starań ludzi dobrej woli, którzy domagają się uczciwego wyjaśnienia wszystkich okoliczności męczeńskiej śmierci patrona Solidarności.

Odzyskaliśmy niepodległość także dzięki ofierze Księdza Jerzego. Dlatego mamy obowiązek stać po stronie prawdy i dążyć do jej całkowitego ujawnienia.

W sposób szczególny zwracam się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana dr. Andrzeja Dudy, by autorytetem swojego urzędu poparł starania o realizację tego celu, dziś jeszcze możliwą.

Apeluję do wszystkich mediów – publicznych i prywatnych, tradycyjnych i elektronicznych o informowanie opinii publicznej o działaniach podejmowanych w tej sprawie.ako-logo

Prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak
Przewodniczący AKO Poznań


Zapraszamy do podpisania petycji: (TUTAJ)

źródło: mall / niezalezna.pl

Reklamy

One comment on “Apel o wyjaśnienie śmierci błogosławionego ks. Popiełuszki

 1. Za wszelką cenę!…

  Ojczyzno.
  To cena ludzkiego życia.

  „Odzyskaliśmy niepodległość także dzięki ofierze Księdza Jerzego. Dlatego mamy obowiązek stać po stronie prawdy i dążyć do jej całkowitego ujawnienia” – napisał prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak.

  Nie odzyskaliśmy jeszcze niepodległości – Panie profesorze. Choć mamy teraz na to szansę. Szansę w chwili, gdy ofiara ta rzeczywiście powinna przypominać nam czym ta wolność w istocie jest.

  Niepodległości nie odzyskaliśmy, gdyż m.in. kaci bestialsko zamordowanego, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, nie zostali jeszcze ukarani. Mało tego: uposażani są – od tego „nijakiego państwa” – wystarczająco sowitymi gratyfikacjami aby uznać że to państwo wcale nie jest jeszcze nasze – „zwykłych” Polaków. Gdyby było nasze – Polaków – nie postkomuny i godnych rynsztoka pseudo-liberałów, po cichu przypisujących sobie znak cyrkla i węgielnicy, a w rzeczywistości będących na usługach tych związanych z ową węgielnicą i cyrklem, ofiara ks. Jerzego nie poszła by na marne.

  Ale Kościół tyle już przetrwał… trwa i na pewno – przetrwa na wieki.
  Tak często – szczególnie wtedy gdy… ta pewna część Kościoła, nie ma nic w tej sprawie do powiedzenia – przywoływane i nadużywane są przez pewnych nietykalnych w tym kraju słowa – „Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie” – przypomina tylko o tym poświęceniu się dla dobra innych. Niestety, gdy Kościół przywołuje te wielkie słowa Chrystusa, zdaje się jakby w duchu myślał o swoim własnym przetrwaniu.

  Ludzie czasem popełniają błędy, zaniechania, może nie zawsze mają sposobność i dość czasu aby sprawiedliwości jaką władza jest winna swoim obywatelom, stało się zadość. Dlatego, przy najbliższych wyborach, dajmy tej przyszłej – tej która powołuje się na Boga – władzy, jeszcze jedną szansę; szansę bardziej odważnych decyzji i naprawienia tych popełnionych niegdyś zaniechań.

Możliwość komentowania jest wyłączona.