WADARZENIE! „Marsz Pamięci 1 Września 1939” na ulicach Warszawy


dscn0549[1]_normal

[foto 2014r.]

Spotkajmy się na „Marszu Pamięci – 1 Września 1939” tak jak w ubiegłym roku! Solidarni2010 współorganizatorami tego wydarzenia.

W imieniu organizatorów zapraszamy na uroczystości 76. rocznicy ataku Niemiec hitlerowskich na Polskę, które odbędą się 1 września w Warszawie, aby w ten sposób oddać hołd tym, którzy 1 września 1939 rok stawili opór najeźdźcom.

Pragniemy upamiętnić tych, którzy stanęli do heroicznej obrony naszej Ojczyzny; zginęli na frontach II wojny światowe, pomordowanych w obozach koncentracyjnych, łagrach i gettach, a także tych, którzy stawili czoła bezwzględnej rzeczywistości okupacyjnej, walcząc o życie, byt, godność i Rzeczpospolitą.

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami okradania naszych dzieci ze wspólnej pamięci, zabierania im korzeni w możliwości współodczuwania z narodem, minimalizując bez umiaru edukację historyczną zarówno z treści jak i wymiaru godzin.

Pozostaje nam krzewić wiedzę historyczną na ulicach, aby każdy Polak chodził z dumnie uniesioną głową, aby nikt nigdy nie zapomniał, kto i kogo – 1 września 1939 roku – napadł.

PROGRAM:
1 września 2015r.

Godzina 17:00 – Msza święta – katedra św. Jana Chrzciciela ul Świętojańska 8.

Oddanie hołdu i złożenie kwiatów Wielkim Polakom:ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i bohaterskiemu Prezydentowi Warszawy – Stefanowi Starzyńskiemu.

Po Mszy św. przejście w Marszu Pamięci Traktem Królewskim do Bazyliki św. Krzyża.
Podczas przemarszu przemówienia i część artystyczna, które przypomną o tym, że Polacy są ofiarami, ale również moralnymi zwycięzcami II wojny światowej. Że możemy być dumni ze swojej przeszłości i mamy prawo do budowanie swej teraźniejszości na wartościach ocalonych wśród wojennej pożogi.

Godzina 19:00 – Msza święta w Bazylice Świętego Krzyża za poległych i pomordowanych Polaków oraz tych wszystkich, którzy przeżyli gehennę II wojny światowej.

Apel Poległych, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Organizatorzy:

Komitet Katyński – Krąg Pamięci Narodowej
Stowarzyszenie „Solidarni2010”
Krąg Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia
Warszawskie Towarzystwo Teatralne im. Tadeusza, Marii, Barbary i Włodzimierza Fijewskich Komitet
Upamiętnienia Ofiar Obozu Zagłady KL Warschau
Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem – pamięć Auschwitz-Birkenau

[Polecamy relację z ubiegłego roku!]

za: solidarni2010.pl

Reklamy