WATAHA 2015 trwa! Zapraszamy do Chmielna


logo2015Zlot młodzieży patriotycznej WATAHA 2015 odbędzie się w najbliższy weekend, od piątku do niedzieli, 24-26 lipca.

W programie dyskusje o Polsce, spotkania z ciekawymi postaciami, prezentacje książek i filmów, koncerty, zawody sportowe i ognisko. 

Wśród zaproszonych gości są: prof. Barbara Fedyszak-Radziejowska, Jan Pietrzak, Wojciech Sumliński, Witold Gadowski, Piotr Gociek, Tomasz Sakiewicz, Cezary Gmyz, Andrzej Potocki, Wojciech Mucha, Marek Pyza, Ewa Stankiewicz, Glen Jorgensen, Katarzyna Pawlak, Janusz Śniadek, Joachim Brudziński, Ryszard Kapuściński, Paweł Piekarczyk.

Chmielno, koło Kartuz, ul Raduńska, 83-333

Serdecznie zapraszamy
Wstęp WOLNY

info:
Michał Stróżyk
698 437 035
watahazlot@gmail.com

źródła: mall / http://niezalezna.pl/68938-wataha-2015


galeria zdjęć z WATAHY 2014 – autor Stefan Mazgaj

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

/ Uwaga techniczna – w powyższym pokazie slajdów zdjęcia są też dostępne w wyższej rozdzielczości – wystarczy najechać myszką i zatrzymać pokaz (znak pauzy- „II”), a następnie wybrać PRAWYM przyciskiem myszki opcję “otwórz w nowej karcie / oknie”. Pojawi się obrazek, (ciągle zmniejszony) i teraz wystarczy w pasku adresu usunąć ostatnie znaki poczynając od pytajnika , nacisnąć [ENTER] i gotowe. Warto kliknąć na nowo otwarty obraz, bo być może oryginalna rozdzielczość jest jeszcze wyższa (sygnalizuje to lupka w miejscu kursora).  Więcej na ten temat+ przykład: TUTAJ /

 

zobacz też:
10557230_351559134992755_5092928755995565307_nWataha 2014 – relacja cz. 3

„Kodeks honorowego Polaka” odczytany przy pomniku Powstańców Styczniowych
Jestem uczciwym, wolnym Polakiem, wdzięcznym Bogu za dobro wszelakie.
W duszy zachowując Prawo Boskie szczerze oddaję hołd fladze polskiej a także polskiemu narodowi. (…)

Wataha 2014 – RELACJA, cz. 2

Wataha 2014 – RELACJA, cz. 1. 

Reklamy

4 comments on “WATAHA 2015 trwa! Zapraszamy do Chmielna

 1. Zlot Wataha 2015 całkowicie nie doceniany… Polacy szczególnie młodzi, młode ofiary Tuska i Komoruska lubią się taplać w błocie!!! Niż myśleć o normalnej Polsce. Dla nich to bardzo trudne w zaburzeniu normalnego, legalnego odbioru medialnego o Polsce i Polakach.

 2. Wataha 2015 wydarzenie jakich mało. Zagospodarowane własnymi siłami i środkami. Obóz harcerski pod Sanokiem miał od Kopaczowej dotację w wysokości 135 tys. zł. Pierwsza była najtrudniejsza z ogromem przygotowawczej pracy, każda następna coraz lepsza, tegoroczna najlepsza. Pole namiotowe za darmo z 40 namiotami i 400 osób, przewinęło się z grubsza trzy tysiące. Watro było przyjechać z dalekiego Sanoka. Do zobaczenia za rok.

 3. Pomnik Sióstr Dowbor-Muśnickich powinirn już dawno stać w wielu szacownych miejscach—–pomnik symbol mordowania rodzin i kobiet jednocześnie przed dwa systemy morderców ruskich i niemieckich, zorganizowana zbrodnia doszło do planowanego rusko niemieckiego mordu i właśnie mord tych dwóch córek generała jest symbolicznym dowodem na wspólne działanie : starsza pilot -jadwiga Lewandowska o ile wiadomo jedyna kobieta oficer zamordowana w Katyniu w kwietniu 1940 „Jest tu w obozie lotniczka – dzielna kobieta, już czwarty miesiąc znosi razem z nami wszelkie trudy i niewygody niewoli, a trzyma się wzorowo” – tak o Janinie Lewandowskiej pisał w swym pamiętniku mjr Kazimierz Szczekowski. Oboje podzielili los tysięcy innych Polaków zamordowanych w Katyniu przez funkcjonariuszy NKWD.

  Młodszą siostrą Lewandowskiej była Agnieszka Dowbor-Muśnicka, członkini podziemnego ruchu oporu, działaczka Organizacji Wojskowej „Wilki”. Aresztowana przez Niemców, została osadzona na warszawskim Pawiaku. Zginęła w 1940 roku w egzekucji w Palmirach. Miała 21 lat.

  Ukrywanie zbrodni bezwzględne takie samo jak dzisiaj ofiar smoleńskich
  Zwłoki Janiny Lewandowskiej odnaleźli Niemcy w Katyniu podczas pierwszej ekshumacji. Prof. Gerhard Butz, szef ekipy ekshumacyjnej przywiózł z Katynia do Wrocławia 7 czaszek. Była wśród nich czaszka Janiny Lewandowskiej. Po wojnie czaszki trafiły w ręce prof. Bolesława Popielarskiego i zostały ukryte. Mimo wielokrotnych rewizji i poszukiwań polskie i sowieckie służby bezpieczeństwa nie odnalazły dowodów komunistycznej zbrodni. W 2005 roku czaszka została zidentyfikowana i złożona w grobowcu rodzinnym na cmentarzu w Lusowie.

  Waldemar Kowalski

 4. Pozdrawiam Serdecznie Wszytkich Uczestnikow,Patriotow….zycze duzo radosci, milych rozmow i spotkan. Szczesc Boze Wam !

Możliwość komentowania jest wyłączona.