Nigdy nie zapomnimy – kolejna miesięcznica Tragedii


wrak

foto: arch. GP

10 dnia każdego miesiąca kluby „GP” w całej Polsce przypominają o tym, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r.  – Atmosfera w klubach jest świetna, to było widać na ostatnim zjeździe w Piotrowie Trybunalskim. Po wygranej Andrzeja Dudy mamy nowe siły, chociaż rozumiemy bardzo dobrze, że to dopiero początek walki o prawdę, walki o lepszą Polskę – mówi w rozmowie z „Codzienną” Ewa Wójcik z krakowskiego klubu „Gazety Polskiej” i zaprasza  na krakowskie obchody miesięcznicy, które jak zwykle rozpoczną się na Wawelu o godz. 17.30 mszą św. upamiętniającą 96 osób, które zginęły w Smoleńsku. Po mszy św. jak co miesiąc mieszkańcy Krakowa przejdą przed Krzyż Narodowej Pamięci, gdzie wspólnie będą się modlili.

W tym samy czasie w archikatedrze św. Jana w Warszawie o godz. 19 zostanie odprawiona uroczysta msza św., a po niej ze Starówki wyruszy Marsz Pamięci, który zakończy się Apelem Pamięci przed Pałacem Prezydenckim.

Spotkamy się po raz pierwszy po zwycięstwie w wyborach prezydenckich – mówi Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”. – Po raz pierwszy od pięciu lat możemy być dumni z polskiego prezydenta. Jak co miesiąc będziemy się modlili w intencji ofiar i ich rodzin, dziękowali za mądry wybór Polaków oraz prosili o opiekę nad ojczyzną i Andrzejem Dudą – dodaje Czerwińska.

za: niezalezna.pl

 

Reklamy