Zapraszamy na Mszę Św. w intencji Odbudowy Ducha Narodu Polskiego, niedziela, g.14


Msza_Odbudowa-Ducha31 maja o godz. 14.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji odbudowy Ducha Narodu Polskiego. Po Mszy św. koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Vars Cantabile oraz młodzieży.

Przekazujemy zaproszenie p. Hanny Szczepanowskiej „Heban”, żołnierza Szarych Szeregów i Powstańca Warszawskiego, która realizuje testament, powierzony Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu przez generała Andersa. Jednym z zadań, które Generał powierzył Rotmistrzowi było tworzenie podziemnych Komitetów odnowy ducha narodu polskiego, jako szansę ocalenia przed sowiecką zagładą. Dziś czujemy się zobowiązani to zadanie podjąć.

Na Mszę św. zapraszają Drużyny Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej oraz Stowarzyszenie Szarych Szeregów.
szare_szeregi_lilijka_01zhr_logo

zob. ostatnią relację z 16 listopada 2014 r.

Reklamy

One comment on “Zapraszamy na Mszę Św. w intencji Odbudowy Ducha Narodu Polskiego, niedziela, g.14

 1. Wielka szkoda że nie mogłam uczestniczyć w tej modlitwie. Głowa moja choć lekko spokojniejsza nie jest jprzepełniona radością i wielką wiarą. Jestem dumna z narodu. Sama zawsze głosowałam na pis ale nie od serca tylko z rosądnego wyboru. Wiele rzeczy mnie trapi, niezależna nie wypuszcza moich wątpliwości nic to , napewno są mądrzejsi ale mam zastrzeżenia co do obecnego stanu. Polska praktycznie potrzebuje całkowiej wymiany przy żłobie. oraz miany serwisu obsadzania tych specjalnych pozycji.

  Mnie niepokoi kilka rzeczy, które postaram się wymienić:
  – Totalny, bałwochwalczy brak samokrytycyzmu członków pis-u.
  – Fakt że sztab PIS-u systematycznie przegrywał swoją wygraną we wszystkich wyborach, przez 5 lat i praktycznie teraz sztab nie wygrał tylko nie miał wpływu na wyniki wyborów, nie wspominając już o słynnej „ostatniej wielkiej wygranej ” w wyborach lokalnych.
  -Połowa wyborców nie poszła do głosowania , świadczy to o kompletnym braku zaufania wyborców do elity.
  -PIS (partia na którą ja zawsze głosuję z braku innych możliwości) miał największy współczynnik zdrady w historii polskich partii politycznych.
  – Pomimo wielkiej mendialnej wojny napędzanej przez mendialnych cyrkowców następuje nawet dzisiaj ciągła wymiana stałych użytkowników foteli urzędowych pomiędzy PO i PIS. Nawet teraz. Było przecież tylu zdrajcow, którzy wywindowali się na patriotycznych skrzydłach PIS-u.
  Sytuacja na arenie politycznej jest 75 % wrogiej, zdemoralizowanej, zmanierowanej, przekupionej zgnilizny jak w polskiej armii, która powinna opuścić swoje wygodnictwo i zabrać się do roboty jak każdy obywatel, udowadniając tym samym że w Polsce można żyć bez żłoba.
  -PIS nie zmienia swojej strategii między innymi w doborze swoich ludzi i ciągle robi wielkie błędy.
  -Kompletny brak poczucia odpowiedzialności za niedopatrzenie wizyty prezydenckiej do Smoleńska przez pracowników jego kancelarii, ludzi którzy się kreują na „ocalonych bohaterów” przez to że nie byli tam gdzie trzeba, uniknęli śmierci zabezpieczając swoje dość wygodne życie, nie przewidując zagrożeń, nie ryzykując. Ja im swojej rodziny nie zawierzę. Na losy mojej Ojczyzny patrzę z wielkim niepokojem. Ktoś z kancelarii powinien być i robić od razu raban gdy ładowano 100 najważniejszych osób państwie, dwóch prezydentów, generałów, biskupów, posłów, przedstawicieli wspaniałych bohaterskich polskich rodzin do ruskiej awionetki wbrew wszelkim prawom.
  -Uważam że sytuacja jest bardzo poważna i wyrwanie naród może liczyć głównie tylko na siebie.
  – To używanie naszych największych dziejowych wydarzeń o poświęceń do zamiatania lenistwa, oszustwa oraz różnego rodzaju delikatnie mówiąc niedopatrzeń.
  Na końcu i nie jest to moja opinia: piękne i szalenie sympatyczne Zona i Córka przesympatycznego energicznego prezydenta elekta ubierają się u tej samej stylistki co kandydatka SLD Pani Ogórek, takie same kolory, krój, rodzaj garderoby i styl (jest to zdanie obserwatora mody.)
  Nie podzielam wielkiego optymizmu. Patrząc medialnie na korzenie rodzinne mam kredyt dla prezydenta elekta, który do Smoleńska się nie wybierał i dzisiaj odziedziczył wielki testament patriotów, którzy tam zakończyli swój żywot. Sto par wielkich butów. Ale z wiarą u mnie kiepsko. Spokojnie ale z uwagą śledzę wydarzenia w kraju. Pomnik Smoleński to za mało, wolna Polska będzie gwarantem włściwej służby. Obyśmy mieli szczęście.
  Dużo podobieństwa do wydarzeń na Węgrzech i w Grecji.
  Mikołaju Koperniku pomóż proszę ruszyć Polskę z bagna.

Możliwość komentowania jest wyłączona.