Solidarni2010: Biuro INTERWENCYJNE RKW: – porady, ostrzeżenia, interwencje. AKTUALIZUJEMY NA BIEŻĄCO!


rkwA4

W dużych miastach w spisach wyborców pojawiło się nagle dużo osób – np. 40 i 80 – u których jako adres zamieszkania podano adres siedziby Komisji Wyborczej. Zalecamy nie wydawać kart osobom tak wpisanym, kontakt z komisarzem wyborczym, w razie braku kontaktu -wezwanie policji.

Relacjonujemy przebieg II tury Wyborów Prezydenckich.[aktualizacje – TUTAJ red.] Prosimy o zgłaszanie nieprawidłowości i informacji o naruszeniach wyborczych z całej Polski na nasze numery interwencyjne:
534 569 592730 037 223883 198 661

od godz. 11:00
787 159 403787 166 473880 853 181
oraz na email sekretariat@ruchkontroliwyborow.com

——————————————————————
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
OKW nr 21 otrzymała karton 1700 kart do głosowania do przeliczenia. Po przeliczeniu okazało się, że tych kart jest 1543 (to jest o 157 !!! mniej niż deklarował urząd. Na szczęście komisja podczas liczenia zostało to wyłapane.

RADOMICE, pow. lipnowski- OKW 5
Zarówno w I turze jak obecnie przed drugą turą wyborów przechowywanie i zabezpieczenie kart było nieprawidłowe. W obecnej turze okazało się, ze większości okw było więcej kart niż powinno być (przeważnie około 1 lub 2 kart). W mojej okw było więcej o dwie karty.Nieprawidłowości również występują z zabezpieczaniu kart po policzeniu. Odpowiednio się ich nie zabezpiecza. Są oklejane zwykłą przeźroczystą taśmą, nie stemplowane, bez parafek,W I turze m.in. wniosłam uwagę do protokołu co do przechowywania i zabezpieczenia kart (zrobiłam zdjęcia po przeliczeniu i tuż po odebraniu kart rano (niedzielę). Obecnie karty również nie były odpowiednio zabezpieczone

Olsztyn – OKW 11 i 12
1) ratusz (prezydent) przekazał po 3 egzemplarze protokołu (zamiast 5 zgodnie z uchwała PKW)
2) nie działają kody i loginy przewodniczących ww. OKW używane w celu generowania kodów jednorazowych do II tury)

Sanok
Komisja: nr 13
Wyborca głosował jako pierwszy, kilka minut po otwarciu lokalu. Gdy do niego wchodził ze środka wyszły dwie kobiety twierdzące, że oddały głos, co było niemożliwe, gdyż dopiero przy nim zdarto kartkę zasłaniającą szczelinę urny. Co więc robiły one w nieotwartym jeszcze lokalu?

Warszawa-Konstancin- Jeziorna, w komisji nr 12, sporządzono niepodpisany i nieopieczętowany spis wyborców. Zgłosił przewodniczący komisji.
W sprawie budzącej wątpliwości wielu członków komisji i mężów zaufania:
Dziennik Ustaw, Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 grudnia 2014 w sprawie spisu wyborców- tam jest dokładnie opisane, jak powinien wyglądać spis wyborców.

Warszawa ul. Podchorążych
Komisja: nr 160
Problem: Na dodatkowym spisie wyborców brakuje pieczęci i podpisów. Członkowie komisji zapytani dlaczego tak się dzieje nie potrafią podać podstawy prawnej.

Ciechocinek ul. Strażacka
Komisja: nr 5
Problem: w spisie wyborców pod adresem zgłaszającego figurują dodatkowe osoby. Zgłaszający twierdzi, iż mieszka wyłącznie z żoną. Została wezwana policja.
—————————————————————–
W dużych miastach w spisach wyborców pojawiło się nagle dużo osób – np. 40 i 80 – u których jako adres zamieszkania podano adres siedziby Komisji Wyborczej. Zalecamy nie wydawać kart osobom tak wpisanym, kontakt z komisarzem wyborczym, w razie braku kontaktu -wezwanie policji.

Zgłoszenie dotyczy mm.in. OKW Warszawa, ul. Poznańska 6/8 Budynek Zespołu Szkół Gastronomicznych;
oraz OKW Pl.Defilad – 80 osób. Powód nagłego dopisania np. grup bezdomnych pod adresami komisji nie wydaje się przekonujący.

Powyższe zgłoszenia pochodzą z dnia 24 maja, od godz. 7.20


23 maja, godz. 21.15
Miasto: Warszawa Mokotów
Komisja: 118
W trakcie dokładnego liczenia kart okazało się, że brakuje 9 z nich. Jedna paczka była uszkodzona. Zaginione karty nie zostały odnalezione.

Więcej na solidarni2010.pl

ne.

Reklamy