Warszawa: Marsz Rotmistrza Pileckiego – DZISIAJ!


Marsz Pileckiego 2015W tym roku obchodzimy 114. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego. Z tej okazji zapraszamy na Warszawski Marsz Rotmistrza, który odbędzie się 17 maja.

Tym razem rozpoczniemy nasze spotkanie uroczystą Mszą Świętą w Archikatedrze Św. Jana o godz. 15:00. O godzinie 16 wyruszymy spod Katedry pod tablicę upamiętniającą Rotmistrza Witolda Pileckiego przy Al. Wojska Polskiego 40. 

szczegóły:

FB / Warszawski Marsz Rotmistrza Pileckiego 2015

marszpileckiego.pl

Serdecznie zapraszamy!

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: rotmistrz.warszawa@gmail.com

Witold Pilecki był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej oraz żołnierzem Armii Krajowej. Na ochotnika dał się złapać w Warszawie, aby dostać się do obozu w Auschwitz-Birkenau. Utworzył tam siatkę konspiracyjną. Jest autorem pierwszych na świecie raportów o Holokauście tzw. Raportów Pileckiego. Uciekł z Auschwitz. Walczył w Powstaniu Warszawskim, później w Armii Andersa. Wrócił do Polski, aby działać w podziemiu antykomunistycznym. Oskarżony i skazany przez władze Polski Ludowej na karę śmierci, stracony w 1948 roku. Jego ciała do dziś nie odnaleziono. Wyrok skazujący Pileckiego został unieważniony w 1990 roku. 30 lipca 2006 roku został on odznaczony pośmiertnie przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Orderem Orła Białego.

Pełna biografia: http://pilecki.ipn.gov.pl/

Organizator Marszu: KoLiber Warszawa, Studenci dla Rzeczypospolitej,Marsz Pileckiego
Partnerzy: Młodzi dla Polski
Sponsor: HATOR
Patroni medialni: „wSieci Historiii”, Blogpress.pl, wPolityce.plPrawapolityka.pl, „Polska Niepodległa„, Telewizja Republika, „Gazeta Polska Codziennie„, Niezależna.pl

Reklamy

One comment on “Warszawa: Marsz Rotmistrza Pileckiego – DZISIAJ!

  1. Coś Ty Europie uczynił Wielki Polski Rycerzu, że wydała Ciebie obrońcę na katorgę i śmierć męczeńską. Uratowałeś ją od czerwonego potopu, chciałeś uratować ludzi od straszliwej każni, broniłeś stolicy do ostatniego dnia, broniłeś wolonej ojczyzny do ostatniej kropli krwi. Za to Cie tak znienawidzili, mordercy na powrozku oprawcy zajatyckiego, za to cie pożarli, wbijając swoje sztuczne kły w twoje nieupadłe ciało i nie dostali się do Honoru i Miłości Ojczyzny, choć tak bardzo chciei cię kompletnie zniszczyć do niebios bram Ciebie zaciągnęli, gdzie aniołowie zaczęli wylewać swoje anielskie łzy nad Twoim losem. Sam Chrystus Cię powitał tam u bram i pochylił głowę swoja w szavcunku dla Twojej Polskiej Rycerskiej Duszy. Cześć Ci i Chwała Witoldzie Pilecki. Na wieki , wieków.

Możliwość komentowania jest wyłączona.