Michał Karnowski: „Prawie 60% głosów padło na zmianę – Andrzej Duda jest na mocnej pozycji do dalszej walki”


„Kampanię wygrał Paweł Kukiz, ale gra idzie o to, kto wygra wybory – Andrzej Duda jest na dobrej i mocnej pozycji wyjściowej do dalszej walki. Duda wygrał też godziny po sondażowych wynikach – od razu zwrócił się do wyborców Pawła Kukiza i pozostałych kandydatów” – oceniał Michał Karnowski w programie „Polityka przy kawie” na antenie telewizyjnej Jedynki. 

Publicysta „wSieci” zwracał uwagę, że mnóstwo głosów padło przeciwko urzędującemu prezydentowi i całemu obozowi rządzącemu.

Prawie 60% głosów padło na zmianę – Janusz Korwin-Mikke, Paweł Kukiz, Andrzej Duda… Z tego punktu widzenia to wspólny mianownik łączący Polaków: „Podpisuję się pod zmianą”

— mówił w programie prowadzonym przez red. Małgorzatę Serafin.

Karnowski wytykał też błędy Bronisława Komorowskiego i jego sztabu.

Celnie tę kampanię podsumował Ludwik Dorn. Jedyną rzeczą, jaką ma do powiedzenia Bronisław Komorowski to: „Chwilo trwaj, jesteś piękna”. (…) Błędem prezydenta było założenie, że tylu Polaków jest zadowolonych z rzeczywistości tak jak on i jego otoczenie

— podkreślał.

I dodawał, że choć głosy Kukiza się podzielą, to nie ma co kryć, że było to głosowanie również przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu.

To będzie kampania wyrównana, łeb w łeb, a rozstrzygnięcie może nawet o włos. (…) Nie lekceważyłbym wyborców Kukiza – przestrzegałbym przed myśleniem, że to idioci. To bardzo inteligentni ludzie, którzy chcą zmiany w Polsce

— mówił Karnowski.

za: http://wpolityce.pl/polityka/244024-michal-karnowski-w-polityce-przy-kawie-prawie-60-glosow-padlo-na-zmiane-andrzej-duda-jest-na-dobrej-i-mocnej-pozycji-wyjsciowej-do-dalszej-walki

 


 

program do obejrzenia na stronie TVP:

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/polityka-przy-kawie/wideo/11052015/19744728

2 comments on “Michał Karnowski: „Prawie 60% głosów padło na zmianę – Andrzej Duda jest na mocnej pozycji do dalszej walki”

 1. To nie tylko zjawiskowo jawiące się zjawisko „Chwilo piękna, TU i teraz trwaj!”. To również bardzo wysokiej klasy i rafinacji – zaangażowane pewne Agendy – głównie Państw Ościennych, ale i nie tylko(!), jak i ultra-nowoczesnych środków technicznego zwiadu i manipulacji na rynku polskiej geo-polityki, by „Tą chwilę – podtrzymać!”. Tyle. – jednak i ultra-nowoczesne środki zwiadu i manipulacji, jak i „gry zespołowe” Agend w „Perfekcyjnym Kłamstwie” ponad 1000-letniej historii Państwowości Polskiej, są niczym wobec nieuchronnie upływającego czasu. Czas wszystko zaczyna wyświetlać, w tym częściowo ludzie w tych Naszych „Bardzo Ciekawych” Czasach żyjący.
  Co ciekawe, cała niby Powaga Majestatu Sprawującego obecnie wiadomy Urząd – „Leśniczego”, budowana misternie, między innymi przez dwóch Panów N. – rzekłbym „Nestorów Belvederskiego Nieróbstwa” (jeden piewca B.K., drugi prof. -doradca), zwinęła się niczym harmonijka, w zaledwie jedną dobę, po tym, jak oddalane przez ponad 5-7 lat, w ich realizacji, przeróżne obietnice ( to JOW-y, to zmiany nawet te konstytucyjne, to inne ciekawostki, a w sumie kiełbaski podkładane w grilu wyborczym) ,- wyskoczyły nagle, znienacka, już po ogłoszeniu wyników I tury Wyborów,- niczym taka Biwakowa Spóźniona Kiełbasa Wyborcza.
  Mają więc wszyscy teraz , jasno, przejrzyście, na Talerzu Wyborczym i Spóźnioną Kiełbasę Wyborczą Platfomersów, jak i Żywe Emocje B.K. (które to smakują, nie wiem tam!? chyba najbardziej -najpocieszniej? najdobitniej?)…,

  .. lecz też (to odnośnie z kolei – Lewicy, która nie może się zjednoczyć, ani odbudować, pod byle pretekstem, w tym – pod byle Sztandarem „Systemowego Żelbetonu” – co skutecznie zabetonował Sejm na co najmniej Kadencję, jeśli nie więcej), – co smakuje pewnie też – niczym przysłowiowa „musztarda po obiedzie” do ( do także już przecież „spóźnionej kiełbasy wyborczej”?).

  Żeby wygrać Leśniczy Belvederski musiałby już teraz nie tylko:
  A) zrzucić swoje liczne maski, by być naturalnym,
  b) teraz musiałby przedzieżgnąć się w takiego super-aktora, by ukryć swoje emocje, w tym kłamstewka,- tak to wszystko czas wyświetla, – zwłaszcza względem osób o nóżkach ich tożsamych z „przysłowiowymi nóżkami kłamstwa”, co krótkie zwyczajnie są, nie na maratony Wyborcze, -zwłaszcza w Polsce…, w tej obecnej Polsce.kropka.

 2. W kandydaturze Kukiza jest jakas ściema bo niby chce zmian,ale nikogo nie poprze !- bardzo zastanawiające bo wybór jest jeden jeśli chce się zmian – TO OCZYWISTE ! W związku z Jego deklaracja uważam ,że gra nieczysto /choć jest muzykiem/ – ja tez jestem i dlatego słyszę te fałszywe nuty.

Możliwość komentowania jest wyłączona.