Wiktor Węgrzyn: 9 maja na Jasnej Górze zostanie złożona urna z prochami generała Błasika!


Gen_BłasikZanim polscy archeolodzy otrzymali zgodę na przeprowadzenie ograniczonych i kontrolowanych – w ramach działań prokuratury rosyjskiej – prac (13-27 października 2010 r.), w miejscu Katastrofy Smoleńskiej zatrzymał się Rajd Katyński. 2 września – pięć miesięcy po Katastrofie – na nieogrodzonym terenie, w błocie, pod stopami – motocykliści znaleźli szczątki człowieka. Z największą starannością złożyliśmy je w pudełku, które zostało owinięte biało-czerwoną flagą. Przywiezione do Polski zostały przekazane Prokuraturze Garnizonowej w Gdyni i zidentyfikowane. Są to szczątki Dowódcy Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej generała pilota Andrzeja Błasika.

„Wstrząsające wyznanie archeologów, którzy przeszukiwali miejsce katastrofy prezydenckiego tupolewa: – To zbiorowa mogiła – tak mówi Maksymilian Frąckowiak z Instytutu Prehistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Bo jak wyjaśnia – w smoleńskiej ziemi nadal są fragmenty ciał tych, którzy zginęli w tragicznym locie 10 kwietnia 2010 r. Niektóre z nich zostały wydobyte pół roku po tragedii.” (za portalem internetowym WP)
******************************

Urna z prochami generała Błasika zostanie złożona na Jasnej Górze w Kaplicy Pamięci Narodu 9 maja 2015 roku.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 16.00.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Nasza obecność i modlitwa niech stanie się wyrazem hołdu złożonego Generałowi i wsparciem dla jego rodziny – dzieci i małżonki niezłomnie stającej w obronie prawdy i dobrego imienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Urna z Prochami Generała zostanie uroczyście przewieziona w Honorowej Asyście Motocyklowej z Krakowa na Jasną Górę. Zainteresowanych udziałem w Asyście motocyklistów proszę o kontakt z koordynatorem tego działania Adamem Sikorą (mob. +48 6478 963).

******************************
Motocykliści w Warszawie spotykają się w sobotę 9 maja 2015 r. o godz. 11.45 na parkingu przed budynkiem administracji Cm. Wojskowego na Powązkach

– o godz. 12.00 weźmiemy udział w uroczystościach Dnia Ponarskiego

– ok. godz. 12.30 wyruszymy na Jasną Górę.

źródła: mall / rajdkatynski.net

Reklamy

One comment on “Wiktor Węgrzyn: 9 maja na Jasnej Górze zostanie złożona urna z prochami generała Błasika!

Możliwość komentowania jest wyłączona.