Komandor Wiktor Węgrzyn oskarża TV Republika o kłamstwo. „To jest szaleństwo zupełne”


wegrzyn_2 „Czy państwo sobie zdajecie sprawę z konsekwencji tego co robicie?”

Wiktor Węgrzyn, główny komandor Rajdu Katyńskiego, który w ostatnich dniach stał się obrońcą gangu „Nocnych Wilków” teraz oskarża Telewizję Republika o kłamstwo. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zarzucił on też Telewizji Republika nieopublikowanie poniedziałkowej rozmowy z red. Gójską-Hejke.

Nocne Wilki to rosyjski gang motocyklowy, który zamierza przejechać przez Polskę w ramach rajdu z okazji 70. Rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Grupa jest blisko związana z Władimirem Putinem i obecnymi władzami Federacji Rosyjskiej, czego przykładem było otwarte poparcie dla aneksji Krymu przez Rosję. W związku z przejazdem Nocnych Wilków, wiele środowisk obawia się prowokacji, które mogłyby zostać wykorzystana przez rosyjską propagandę.

Oni robią dokładnie to co my

W poniedziałek na antenie Telewizji Republika Wiktor Węgrzyn bronił w rozmowie z prowadzącą program Katarzyną Gójską-Hejke proputinowskiego gangu (całość nagrania do obejrzenia poniżej). Już na początku programu Węgrzyn zwrócił dziennikarce uwagę, że kłamie mówiąc o członkach gangu jako o „piewcach Stalina”. – Proszę Panią to nie jest tak (…) to jest nonsens zupełny (…) – mówił. – Klub ten podsiada pięć tysięcy członków, chyba w 50 miejscach, są na Krymie, są na Sachalinie, w Moskwie. Ja byłem w ich klubie w Moskwie – mówił Węgrzyn, tłumacząc jednocześnie, że osobiste zaangażowanie lidera grupy „nie ma żadnego znaczenia”.

– Lider nie ma żadnego znaczenie, a lider ma zorganizować ta grupę, a przecież jego poglądy są żadne zupełnie, nie mają żadnego znaczenia dla pozostałych członków. Ja tutaj słyszałem zarzuty, skandaliczne – mówił Węgrzyn. Podkreślił on też, że lider Nocnych Wilków nie jest beznadziejny (jak określiła go Katarzyna Gójska-Hejke – przyp.red), ale jest „taki jakiego chcą członkowie grupy”.

– Oni nie robią nic innego niż ja przez czternaście lat Rajdów Katyńskich (…) oni chcą jechać na groby swoich dziadków (…) chcą pojechać do Berlina, którego Armia Czerwona zdobyła 70 lat temu, oni robią to co my – dodał.

To jest szaleństwo zupełne

Dzisiaj Węgrzyn zarzucił też Telewizji Republika „kłamliwe komentowanie” nt. jego poniedziałkowej rozmowy z red. Gójską-Hejkę oraz nieopublikowanie przez stację nagrania z programu. – Tam się okazuje, ze tego filmu nie ma. Ja chciałem wejść zobaczyć, powtórzyć, jak mowie ja nie pamiętam tego wszystkiego, tak chciałem zobaczyć jako widz. Okazuje się, że tego filmu nie ma, jest komentarz, kłamliwy, zupełnie inny niż to co ja mówiłem – tłumaczył dzisiaj Węgrzyn. – To jest szaleństwo zupełne – podkreślił.

– Czy państwo sobie zdajecie sprawę z konsekwencji tego co robicie – pytał dalej, odnosząc się do negatywnych jego zdaniem skutków opisywania poniedziałkowej rozmów

za: http://telewizjarepublika.pl/wegrzyn-oskarza-telewizje-republika-o-klamstwo-quotto-jest-szalenstwo-zupelnequot,19333.html


 

zobacz też:

Grzegorz Braun: nie możemy reglamentować dostępu do cmentarza (…) sami przyczyniamy się do utrwalania zamętu

 

Reklamy

15 comments on “Komandor Wiktor Węgrzyn oskarża TV Republika o kłamstwo. „To jest szaleństwo zupełne”

  • sama przerywa i pyta, czy pan Wiktor „pozwoli jej dokończyć”. Kury szczać prowadzać państwo „dziennikarze”

 1. Pewien internauta zarzucił mi, jako zwykłemu odbieraczowi polityki, dysonans poznawczy albowiem Braun to mój kandydat, a Republika to moja telewizja. A ja na to tak Wobraźcie sobie taką sytuację. Zalóżmy, że mamy średniowiecze, a ja, jako król jestem tak samo inteligentny jak obecnie (nic dziwnego – wielu królów było głupszych niż ja) i zawezwuję do swej komnaty głownych aktorów sporu (Braun, Terlikowski) lub ich adherentów i każę straży obezwładnić kłotników. Zakuwam ich w dyby, zdejmuję gacie i z wyrafinowanym bacikiem (raczej do pupy niż do pleców) w ręku grożę tymi oto słowy: „albo się dogadacie, albo wasze pupy nie będą się nadawać do siedzenia”. Jak myślicie. byłbym ofiarą dysonansu czy dobrotliwym, łebskim, aczkolwiek srogim władcą?

 2. przy całym szacunku ale nie może dorosły mężczyzna przy zdrowych zmysłach , podający się za patriotę twierdzić , że nie interesują go poglądy polityczne ludzi z którymi pije wódkę . Mówi , że to są wspaniali ludzie ,no cóż Hitler kochał psy a Stalin dzieci – przecież ci motocykliści występują ze sztandarami sierpa i młota . Panie Węgrzyn – można być naiwnym ale są pewne granice – bratanie się z fanami Putina i sowieckości ,mówiącymi skandaliczne słowa o Polakach to jak naplucie na groby tych do których jeździcie – jednym słowem tłumaczenie się Pana co do charakteru tych znajomości sytuuje pana w gronie pożytecznych idiotów,sorry ale tak to wygląda i tylko żal ,że dał Pan wciągnąć w rozgrywanie Rajdu Katyńskiego ludziom z otoczenia Putina

 3. Nie mamy zadnej pewnosci czy tak zwane nocne wilki nie przyjezdzaja na wybory do polski a nie do berlina. kwiatki mozna zlozyc na grobach zolnierzy radzieckich choc nie pwinnismy tegoz robic ale po to sa ambasady i konsulaty aby sie takimi sprawami zajmowaly. To byla okrutna okupacja i nie mozna robic swieta. Akurat ta grupa zaczyna sie panoszyc i balaganic po europie i w tym roku nie powinni przyjezdzac do Polski az do momentu kiedy cala sprawa zacznie nabierac pokojowej atmosfery. Pomijajac juz embargo na poslka zywnosc—cocby dlatego nie ma miejsca na ruskich turystow, tego rodzaju az stosunki sie nie polepsza. To jest robienie burd. Kto da gwarancje ze ta grupa nie opanuje budynku palacu prezydenta lub rady ministrow w obronie ruskich wplywow. nie mamy gwarancji ze nie bedzie prowokacji. pan braun i wegrzyn sa kompletnie skompromitowani.

 4. Monika Olejnik 2…nerwy puszczają maski opadają…jednak bardzo Grzegorza Brauna się boją…..nie dajmy się nabrać, żeby ZNÓW nie zmieniło się wiele żeby wszystko zostało po staremu (jak w 89). Grzegorz Braun na prezydenta!

 5. Pan Wiktor Węgrzyn jest wielkim polskim patriotą i nie róbcie ludziom wody z mózgu, przestańcie szaleć z tymi motocyklistami!Radzę napić się wody a najlepiej polać głowę!Myślałem ,że w tej stacji jest więcej rozsądku!

 6. Jeden mówi że nie było spotkań z „Nocnymi Wilkami” a są ich wspólne zdjęcia ze spotkań. Drugi mówi że Republika kłamie ale co drugie zdanie jest okraszone „goebbelsowską propagandą”. Jakaś paranoja 😦

  • Naprawdę takie to ważne dla ciebie czy cykliści się kiedyś spotkali ? Osobiście bardziej mnie interesuje z kim spotykał się nasz obecny prezydent i jakim organizacjom patronował oraz skąd jego prorocze słowa przed katastrofą smoleńską. Chciałbym też wiedzieć kto spowodował „przełożenie wajchy” z POlityki proputinowskiej na antyputinowską i dlaczego ? No i chciałbym też wiedzieć dlaczego „nasz” prezydent podaje rękę Ukraińcom, którzy następnie plują mu w twarz ? Czy to nie są dla Polski ważniejsze sprawy ?

  • Największy problem leży w tym, że ten cały szef Nocnych Wilków to bardzo dobry zajomy Putina, prawdopodobnie ktoś ze służb, tam nic nie dzieje się przypadkiem, wiec dziwi to spotkanie naszego komandora z tym facetem.

 7. Pan Komandor ma racje, plemie zmijowe chce POdpalic Polske, dlatego sianie strachu i nienawisci. Oni tak jak wjada tak wyjada.

 8. Pani Ewo…szacunek dla Pani za postawę w innych sprawach ale w tym przypadku całkowita racja po stronie Pana Węgrzyna…Ruscy pozwalają nam od kilkunastu lat odwiedzać groby naszych rodaków i propagować POLSKOŚĆ na swoim terytorium więc nie widzę powodów żeby im tego zabraniać, oczywiście w takiej formie jak my to robimy, na naszej ziemi…

  • Ten „komandor” chyba zbyt często jezdzi na te „rajdy” do Rosji, bo mu się już coś dziwnie mieszają pojęcia..

Możliwość komentowania jest wyłączona.