Reduta Dobrego Imienia: List otwarty ws „Nocnych Wilków”


Reduta_DI-baner1

Szanowni Państwo,
LIST OTWARTY DO MINISTRA SCHETYNY

1. Media donoszą o planowanym przez Rosjan przejeździe przez Polskę grupy rosyjskich motocyklistów „Nocne Wilki”. Lider tej grupy powiedział ostatnio, że

„akcja zapewne nie podoba się potomkom tych Polaków, którzy zostali policjantami i nadzorcami w gettach żydowskich”

Jest to oszczerstwo, dokładnie wpisujące się w to, co już doświadczyliśmy ze strony Niemców.

Niezbędne jest zatem zajęcie zdecydowanego stanowiska przez Państwo Polskie.

Wystosowaliśmy list otwarty do Ministra Spraw Zagranicznych, Grzegorza Schetyny.

Gdyby nie sprzeciw poprzedniego Ministra Spraw Zagranicznych, Radosława Sikorskiego, to uchwalona byłaby już ustawa o karaniu za przypisywanie Polakom zbrodni niemieckich. Gdyby ta ustawa obowiązywała, to trudny dyplomatycznie problem, z którym musi się zmierzyć Grzegorz Schetyna byłby rozwiązany.

Nasz list otwarty jest na stronach Reduty:

http://reduta-dobrego-imienia.pl/?p=1195

Proszę wszystkich do informowania znajomych o naszym liście, a także do podpisywania apelu do Radosława Sikorskiego w sprawie ustawy o której mowa wyżej.

Link do apelu: http://reduta-dobrego-imienia.pl/?page_id=1105

I jeszcze kilka informacji z poprzedniego maila do Państwa:

2. Dzięki współpracy naszych wolontariuszy udało się (w końcu!) uruchomić serwis informacyjny Reduty Dobrego Imienia po angielsku – chodzi o to, żeby cudzoziemcy, którzy dostaną nasz list z protestem zobaczyli z kim mają do czynienia. Chcemy też uruchomić serwis po niemiecku i francusku.

Z założenia serwis po angielsku nie przedstawia wszystkich informacji dostępnych na polskich stronach Reduty. Często informujemy o nieudolności polskich władz, a to jest coś czym nie ma się co chwalić obcokrajowcom. W tej chwil pracujemy nad udostępnieniem w wersji angielskiej opisu akcji przeciwko filmowi UMUV na pokładach British Airways.

W dalszej kolejności zostanie zmodernizowana polska strona www, zatrudniamy do tego celu profesjonalnego webdesignera.

Adres wersji angielskiej strony RDI : http://rdi-plad.org

2. Zbliża się rocznica zakończenia II wojny światowej. 8 maja, w 70. rocznicę kapitulacji Niemiec organizujemy zgromadzenie publiczne dla upamiętnienia ofiar niemieckiego barbarzyństwa i złożenia hołdu żołnierzom walczącym z najeźdźcą. Wstępnie planujemy zgromadzenie publiczne jak zwykle u zbiegu Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej, obok dawnego hotelu Forum (dzisiaj Novotel), przy tablicy ku czci ofiar egzekucji ulicznej z 1944 roku. Wszystkie szczegóły podamy Państwu w osobnym mailu.

Z poważaniem

Maciej Świrski

Prezes Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom

więcej: TUTAJ

Reklamy

5 comments on “Reduta Dobrego Imienia: List otwarty ws „Nocnych Wilków”

 1. Jedyny kraj do ktorego dzisiaj nei wjezdzaja jest ukraina. jedyny wolny. przykre to wszystko jak wycieraja sobie buty Polska wszyscy.

 2. taja wizy wjazdowe teraz do eu.? nie powinni a oni sobie normalnie podrozuja.

 3. Niestety putin pokazuje ze robi co chce jada dwa konwoje samochodowy wsparcia rosyjskiej armii, wystartował dzisiaj i kilka dni po nim motocyklowy. oszukuja nas i ogrywaja jak chca, w sytuacji jaka jest dzisiaj zaden konwoj nawet socjalny nie powinien wjezdzac do Polski z rosji. Dlaczego my na to pozwalamy jestem wstrzasnieta dobrymi stosunkami. Czy naprawde nic nie mozna zrobic i niczemu poradzic.

 4. Niesamowicie ciekawe, doskonałe zdania Panie Piotrze, tylko jak w mieszkaniu ruszyć z domowych stołków nasz naród. Wezwanie z Pana strony nie udane, myśli słuszne. Jak wyrwać go z matni i obojętności to nasza narodowa wielka rana, że Polak Polakowi ością w gardle, dali się podzielić. Czy młodzi pozbędą się Komorowskiego i PO? Krętactwa idą pełną parą mnożą się na lamach prasy, ja z roku na rok od dziesięcioleci, szczególnie od 10.04.201 coraz mocniej wierzę w zamach na Polskę. Chciałbym w końcu mieć nadzieję, że prawda o państwie wnet odniesie zwycięstwo. Wtedy orzeźwieje lemingowe społeczeństwo !

 5. Działanie jak najbardziej słuszne, bo naciskające oficjalne władze polskie. Tak zwany konkret. Poza tym prawda jest jedna i nie da się tolerować rozdwojenia jaźni tylko dlatego, że Rosja jest silna i prowadzi swoją politykę historyczną opartą na nieprawdzie, a przede wszystkim, co dla nas istotne, na antypolskości. Ja chciałbym zwrócić uwagę na coś innego. Wchodząc na chłodno w umysł stratega kremlowskiego można spróbować dojrzeć stratęgię i ją prześwietlić. Takie wpuszczenie tematu na miesiąc przed „wycieczką wilków”, połączone z ożywioną dyskusją, oburzeniem środowisk patriotycznych, brakiem stanowczej decyzji władz (na co Rosjanie mogą przecież liczyć z racji doświadczenia „współpracy” z PO) jest istotniejsze dla Kremla niż sam przejazd. Wilki przejadą i w razie braku stanowczości państwa w sprawie odmowy przejazdu, Polacy pozostaną z przeświadczeniem, że Polska jest słaba, Rosja silna, nie warto się stawiać bo to i tak nic nie da, poza tym to tylko motocykliści, po co jątrzyć itd Srodowiska poszkodowane przez ZSRR zostaną z tym samym plus obolały policzek na sercu. Takie świadome zadawanie bólu. Dla mnie wyjścia są trzy z czego jedno juz nieaktualne.

  1 – Zupełne i świadome przemilczenie (nieaktualne). Przecież to nie pierwszy taki rajd, a o innych nie słyszałem (nie wiem może słabo się interesowałem). Po rajdzie Maciej Orłoś bąknąłby w Teleexpresie przez 5 sekund, że przez Polskę przejechały jakieś „nocne szczurki” i tyle. Polak zobaczy, pomyśli: „o, jakie fajne ruskie motorki, albo swołocz” i basta. Pójdzie kroić chleb na kolację.
  2 – państwo zakaże wjazdu do Polski (najsłuszniejsze)
  3 – państwo pozwoli, ale rajd się nie odbędzie z powodu skutecznej samoorganizacji Polaków w fizycznym przeszkadzaniu motocyklistom. Bedzie po prostu niebezpiecznie i ktoś zwinie ten cyrk afektywnie.

  Najgorzej będzie wtedy kiedy wszyscy będziemy się burzyć, państwo pozwoli, a protesty fizyczne będą mało zdecydowane, incydentalne, nie zakłócą rajdu i zostaną wykorzystane w rosyjskiej propagandzie jako pojedyncze przypadki agresji ze strony „polskich faszystów”. Polacy zostaną z bólem, bezsilnością oraz skłoceni, bo ożywią się niechybne polscy rusofile. Cekl Kremla zostanie osiągnięty.

  Co do ewentualnego zakazu państwowego i rosyjskiej propaagandy antypolskiej w stylu: „Państwo polskie nie pozwala na wjazd motocyklistów rosyjskich. Skandal.” to nie obawiałbym się o to ani trochę. Czas zacząć w końcu prowadzić swoją narrację w tej materii. Piłsudski jakby miał takie dylematy, to by z toalety nie wyszedł, bo nie wiedziałby czy wąs dobrze leży. Czas zacząć kręcić filmy o tym, że ZSRR był takim samym potworem jak III Rzesza. Robić to w oparciu o polskie podłoże i popularyzować w w świecie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.